• Karnawał w Rio

• Zajęcia po feriach uczniowie klas młodszych rozpoczęli koncertowo... podczas kolejnego Spotkania z Panią Muzyką. Tematem dzisiejszego koncertu był karnawał. Dzieci miały okazję wysłuchać różnych gatunków muzyki oraz poznać kilka tańców, m.in. menuet, gawot, walc, rock and roll, bossa nova, samba.

• Klasa IV a

Ostatni dzień w szkole przed feriami zimowymi klasa 4a spędziła na sportowo. Były rozgrywki w piłkę nożną, wspólny posiłek i niekonwencjonalne torby do szkoły.

Klasa V c

Zima to trudny czas również dla zwierząt, dlatego warto im pomagać.

Klasa 5c wybrała się dzisiaj nad Jezioro Drwęckie i zafundowała ptakom poranny, zdrowy posiłek w postaci różnorodnych ziaren.

Po powrocie do szkoły na uczniów czekało wspólne drugie śniadanie - pyszne tosty.

Taneczne przerwy

W ostatnim dniu szkoły przed zimową przerwą, zaprosiliśmy uczniów do wspólnej zabawy podczas tanecznych przerw.

• DZIEŃ TOSTA

• Właśnie zakończyliśmy DZIEŃ TOSTA.

Był to drugi dzień kiermaszu charytatywnego, z którego wszystkie uzyskane środki przekażemy rodzinie poszkodowanej w pożarze.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie uczniów i rodziców oraz nauczycieli. Razem możemy duuuuużo!

• Nasi wolontariusze podczas Orszaku Trzech Króli

• Zakończyliśmy już świętowanie Bożego Narodzenia. 6 stycznia 2024 roku w Święto Trzech Króli w wielu miastach i wioskach odbywają się Orszaki Trzech Króli. Orszak organizowany jest także w Ostródzie. Nasi wolontariusze zaoferowali pomoc w organizacji wspomnianego Orszaku: rozprowadzali korony i śpiewniki, nosili chorągwie, śpiewali kolędy.

Mamy wspaniałych wolontariuszy, zawsze można na nich polegać, nie tylko na terenie szkoły, ale także wtedy, gdy trzeba pomóc w działaniach dla lokalnej społeczności.

Bardzo Wam, drodzy Wolontariusze, dziękujemy!

• Witamy nowych czytelników biblioteki szkolnej

•  Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną uczniów  klas pierwszych odbyło się 9 stycznia 2024 roku.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Moment pasowania poprzedzony był lekcją biblioteczną, na której uczniowie poznali regulamin biblioteki, dowiedzieli się, jak należy się zachowywać w bibliotece, jakie są zasady wypożyczania  i oddawania książek oraz  jak należy dbać o książki.
            Nowi czytelnicy uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie, po którym każdy uczeń otrzymał książkę przekazaną przez Instytut Książki pt. „ Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek oraz przewodnik dla rodziców ,, Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.

Na pamiątkę spotkania każda klasa otrzymała dyplom oraz listę lektur szkolnych dla klas I-III. Następnie nowi czytelnicy wypożyczyli po raz pierwszy książki z biblioteki szkolnej.

Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem przyjaznym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani oraz będą wypożyczali i czytali książki.

• Jasełka w wykonaniu uczniów klasy II a

• Starsi i młodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli dzisiaj przepiękne jasełka przygotowane wraz z uczniami klasy II a przez p. Marię Perczyńską i p. Angelikę Chyrzyńską. Spotkanie w sali gimnastycznej było też okazją do wręczenia nagród i podziękowań za udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową.

• Wigilie klasowe

• W ostatnim przed przerwą świąteczną dniu nauki w klasach zorganizowane zostały wigilie klasowe. Podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia, zjedliśmy razem poczęstunek. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Klasa III b

Klasa III c

Klasa II c

Klasa IV a

Klasa I b

Klasa V c

Klasa IV b

• "Czytam z klasą lekturki spod chmurki".

• Klasa 2 c bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa "Czytam z klasą lekturki spod chmurki". W ramach projektu w grudniu zorganizowaliśmy w naszej klasie zbiórkę darów (środków higienicznych) dla podopiecznych ze Schroniska dla Osób Bezdomnych - MARKOT w Marwałdzie. Celem tej akcji było niesienie dobra dla ludzi potrzebujących.

• Klasa 2a i 2b odwiedziła konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie

• Klasa 2a i 2b odwiedziła konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Świąteczny klimat, piękne bombki, niesamowicie zabawny Elf i fantastyczne warsztaty, podczas których uczniowie własnoręcznie wykonywali bombki, zrekompensowały wszystkim dłuuuugą podróż.

Jesteśmy pod wrażeniem dnia pełnego emocji !!!