• XVII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

• 14.grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział przedstawiciele ostródzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestnicy byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV -VIII i szkoły ponadpodstawowe.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice : Zuzanna Różańska - Wyralska (kl.2a), Aniela Kołodziej (kl.3c), w kategorii kl. IV-VIII : Zuzanna Piecychno (kl.4a) i Antonina Marcinkowska (kl.5a).

Aniela Kołodziej zajęła II miejsce, a Zuzanna Piecychno otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

• Choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas...

• Dzieci z klasy 2a wzięły udział w warsztatach świątecznych i wykonały przepiękne choinki. Z zaangażowaniem okręcały, wbijały i dekorowały. Każda choineczka wyszła inna, indywidualna. Może być ona świetnym prezentem dla kogoś bliskiego. WESOŁYCH ŚWIĄT!

• Kiermasz świąteczny

• Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny, który odbywa się od 12 do 14 grudnia w godzinach 9.00 - 13.00 na parterze w budynku "małej czwórki".

• Klasa VI b i VI c na wycieczce.

• We wtorek 12.12 br. klasy VI b i VI c wybrały się do kina na film „Kajtek czarodziej” oraz wzięły udział w warsztatach edukacyjnych w Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii w Olsztynie. Uczniowie pracowali w zespołach, tworząc eko-roboty z surowców wtórnych, pocztówki pop-up oraz własne mini kompozycyje, które będą mogli wykorzystać jako dzwonki w swoich telefonach komórkowych. Zajęcia były bardzo ciekawe i kreatywne.

• Klasa IIIa i III b na wycieczce w teatrze

• W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III a i III b wybrali się do teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie na przedstawienie pt. "O pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze". Była to magiczna baśń, w której dawka mroku i strachu przeplatana była humorem i mnóstwem piękna. Temu wszystkiemu towarzyszyła muzyka grana na żywo, piękne piosenki, niezwykłe rekwizyty oraz scenografia.

• Efekt zbiórki TALENCIAKÓW

• Z radością chcemy poinformować, iż wspólnymi siłami zebraliśmy 2110 TALENCIAKÓW.

Z katalogu Lidla wybraliśmy sprzęt nagłaśniający, który będzie służył naszym uczniom.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję! BRAWO !!!

• Warsztaty bożonarodzeniowe

• Dzisiaj odbyły się w naszej szkole „Warsztaty bożonarodzeniowe”.

W zajęciach wzięły udział klasy: IV a, V a, VI c, VII a pod opieką wychowawców. Celem warsztatów była integracja uczniów oraz wspólne wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych na choinkę szkolną. Uczniowie z radością ozdobili swoimi pięknymi pracami  choinkę oraz korytarz szkolny. Warsztaty zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

• Posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta

• Dzisiaj w Urzędzie Miejskim odbyło się posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta, podczas której złożyli ślubowanie nowi radni. Naszą szkołę reprezentuje Piotr Magdziarek, uczeń klasy VIII b. Serdecznie gratulujemy!

• Pamiętajmy zimą o ptakach.

• Ptaki zimą nie mają łatwo. Gdy wszystko zasypane jest śniegiem, dostęp do pożywienia bywa bardzo utrudniony. Właśnie dlatego uczniowie klasy Vc zrobili dzisiaj na godzinie wychowawczej naturalne przysmaki dla ptaków, które następnie rozwiesili na posesji wokół budynku szkoły.

Dziękujemy tacie Sebastiana, który zasponsorował nam mieszankę ziaren.

Życzymy smacznego!

• Miejska Gala Wolontariatu

• 5 grudnia z okazji Międzynarodowgo Dnia Wolontariusza w SP 3 w Ostródzie odbyła się Miejska Gala Wolontariatu. Podczas gali został zaprezentowany wspaniały i wzruszający program artystyczny. Nowi wolontariusze złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali z rąk Pana Burmistrza pamiątkowe indeksy. Najprężniej działający uczniowie w wolontariacie otrzymali podziękowania.

Uroczystość była finałem akcji charytatywnej - zbiórka "Pluszaków dla strażaków". Nasza szkoła przekazała 10 worków, które zostały uzbierane dzięki wspaniałym sercom naszych uczniów i rodziców. Z całego serca dziękujemy.

• Mikołajki Ia i I b w Kaczym Bagnie

• Mikołajki w klasach I-III

• Mikołaj to taki święty,
            co dzieciom przynosi prezenty.
            Przychodzi do nas nocą,
            gdy na niebie gwiazdki migoczą.
            Ma brodę siwą i wąs kręcony,
            gruby brzuszek i płaszczyk czerwony.

(wiersz zaczerpnięty ze strony mamotoja.pl)

Na tego wyjątkowego gościa maluchy czekały już od samego rana. Najpierw wysłuchały opowieści o przygotowaniach do świąt, potem każda klasa zaprezentowała piosenkę i .... wreszcie się zjawił! Radości było co niemiara! Każde dziecko, a także dorośli otrzymali drobne upominki. Nie zapomnieliśmy też o podarunku dla Mikołaja. Był również czas na pamiątkowe zdjęcie przy choince.

Dziękujemy!!!

Mikołajki w I c

A to mikołajki w klasie 2a.

Dzieci bardzo zadowolone, a to jest najważniejsze.

• Mikołajki w klasach IV - VIII

• Od samego rana w szkole panuje świąteczny klimat, a Mikołaj jest dla każdego szczodry.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości :-)

Klasa VII a

Klasa V a

Klasa V c

Mikołajki w IV c

To był wyjątkowy dzień w kl. 4c. Ubraliśmy wspólnie choinkę i zostaliśmy obdarowani cudownymi prezentami.

Mikołajki w klasie 4b.

Najpierw dekorowaliśmy choinkę , potem było oczekiwanie na prezenty od Mikołaja , a następnie wieeeelka radość

Dziękujemy Ci Mikołaju.

• Świąteczne dekoracje w IV b

• Na godzinie wychowawczej uczniowie klasy 4b przygotowywali świąteczne dekoracje. Wielobarwne łańcuchy wkrótce przyozdobią salę i zawisną na choince.