• Miejski Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2009 i młodsi

• We wtorek 7 czerwca w hali OCSIR odbył się turniej piłki nożnej. W rywalizacji udział wzięły następujące szkoły: SP 2, SP 3, ZSP 4, ZSP 5, SP 6.

Organizatorzy ustalili system rozgrywek "każdy z każdym".

Do ostatniego meczu nasz zespół  był na pierwszym miejscu. Do zwycięstwa wystarczał nam remis w spotkaniu z ZSP nr 5 i taki utrzymywał się do ostatniej minuty meczu. Niestety, w samej końcówce spotkania straciliśmy bramkę i przegraliśmy 1:2. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce w turnieju miejskim.

Skład ZSP 4:

Wiktor Czapliński, Adrian Bosacki, Janek Łazowski,  Michał Mackiewicz, Bartek Paluszek, Remek Gubernat, Mateusz Klimowski

Zespół Szkolo-Przedszkolny nr 5 w Ostródzie

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Ostródzie

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostródzie

Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostródzie

Opiekunami i organizatorami zawodów byli nauczyciele w-f Marcin Babalski i Piotr Oliwa

• Wycieczka klasy 7a

• Klasa 7a wraz z opiekunami Dzień Dziecka obchodziła na  trzydniowej wycieczce w Kątach Rybackich. Pani wychowawczyni zadbała o naszą kondycję na basenie w Redzie z rekinami oraz na długim spacerze po plaży w Kątach Rybackich. Tam spotkaliśmy bobra. Po kolacji mieliśmy dyskotekę, a o 24.00 śpiewaliśmy naszej jubilatce Anielce 100 lat.

Zwiedziliśmy muzeum i poznaliśmy historię II wojny światowej. Zobaczyliśmy przeskok Mierzei Wiślanej. Trzeciego dnia pojechaliśmy do Gdańska na spektakl "CHŁOPCY Z PLACU BRONI".

To były fantastyczne trzy dni!

• Święto Wolności

• 4 czerwca obchodzone jest w Polsce Święto Wolności. W tym roku przypada 33. rocznica demokratycznych przemian, jakie zaszły w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Społeczność naszej szkoły zamanifestowała dzisiaj postawę patriotyczną akcją Flagi Wolości, utworzoną z uczniów oraz pracowników szkoły.

• Spotkanie z Panią Muzyką

• Dzisiaj odbył się ostatni koncert z cyklu Spotkań z Panią Muzyką. Było wspólne śpiewanie znanych piosenek dla dzieci oraz finał Turnieju Wiedzy o Muzyce.

• Wycieczka klasy 1d do Dinoparku w Malborku

• Zwiedzanie dzieciaki zaczęły od ścieżki edukacyjnej, podczas której poznali wiele gatunków dinozaurów oraz zapoznali się z informacjami o rozwoju życia na Ziemi. Duża atrakcją był seans w kinie 5D. Ponadto na dzieci czekała strefa zabaw, gdzie dały upust swojej energii. Po tak ciekawej przygodzie dzieci, choć trochę zmęczone, to jednak bardzo szczęśliwe wróciły do Ostródy.

• Drodzy Uczniowie!

• Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, a każdy dzień był wspaniałą przygodą.

Kochani, nie bójcie się marzyć, bo od marzeń wszystko się zaczyna!

Z serdecznymi życzeniami od całego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Ostródzie.

• Dzień Dziecka w naszej szkole.

• Jak Dzień Dziecka, to trzeba świętować! Klasa 4a miała dziś dzień pełen atrakcji. Była pizza, lody, wspólna belgijka, spacer oraz udział w Miejskim Dniu Dziecka w Amfiteatrze z Ciotką Klotką, Panem Tik-Takiem oraz Fasolkami. To był bardzo udany dzień!

Podczas gdy uczniowie klas I-IV brali udział w miejskich obchodach Dnia Dziecka w Amfiteatrze, ich starsi koledzy świętowali ten wyjątkowy dzień w szkole. Wyzwań, które przygotował Samorząd Uczniowski było sporo. QR chellenge, TIK TOK chellenge, klasowe karaoke, konkurs wiedzy ogólnej, wizytówka klasy, kosmiczny strój oraz talent klasowy. Zabawa była fantastyczna!

Wyjątkowo intensywny Dzień Dziecka spędzili w środę uczniowie klasy 2C. Swoje święto dzieciaki rozpoczęły od rejsu po malowniczym Jeziorze Drwęckim, gdzie z pokładu statku poznawały lepiej swoje miasto.

Później, w amfiteatrze, uczniowie mieli okazję wziąć udział w koncercie. Jeśli dodamy do tego pyszne gofry, którymi zakończyliśmy ten wyjątkowy dzień, to ani pogoda ani temperatura nie były żadnym problemem!

Klasa I b również świętowała!

• Jeden z dziesięciu

• Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli dzisiaj udział w turnieju JEDEN Z DZIESIĘCIU. Każdy z uczestników odpowiadał na pytania związane m.in. z biologią, filozofią czy historią. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji mieli doskonałą okazję, aby poszerzyć swoją wiedzę.

Triumfatorem dzisiejszego turnieju został Damian Głażewski z klasy 8a!

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz pozostałym uczestnikom quizu!!!

• "Góra grosza" podliczona

• „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!”

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota”, organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Uczniowie klas I -VIII zbierali monety o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy i pomagali poprzez wrzucanie monet do puszek, słoików  znajdujących się w salach lekcyjnych. Akcja zbiórki monet trwała od  września 2021 roku  i zakończyła się w dniu dzisiejszym. Wszystkie monety zostały zważone i przewiezione do Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie.

W tym roku zebraliśmy aż 122 kg i 50 dag monet!!!

Dochód z tej zbiórki przeznaczony zostanie na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin.

Dziękuję uczniom, rodzicom i nauczycielom naszej szkoły za udział w akcji.

Dziękuję uczennicom klasy VIIIc za pomoc podczas dzisiejszego finału akcji.

Szczególne podziękowania należą się pani Gabrieli Bandurskiej, która pomogła w przewiezieniu monet z obu budynków naszej szkoły do Oddziału PCK w Ostródzie.

Opiekun Szkolnego Koła PCK Jolanta Dorosz

• Sukcesy naszych uczniów

• Uczniowie SP 4 w Ostródzie uczestniczyli w corocznych biegach grunwaldzkich. Trasa biegu przebiegała przez pola bitwy grunwaldzkiej i podzielona była na odpowiedni dystans do danej kategorii wiekowej. Nasi uczniowie mieli do pokonania 400 i 600 metrów. W zawodach wystartowało około 800 biegaczy z różnych zakątków naszego kraju.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!!!

Opiekunami podczas zawodów byli Marcin Babalski i Piotr Oliwa.