• Misja Szkoły

• Misja Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie

Nasza szkoła zapewnia uczniom harmonijny rozwój, kształtując ducha i ciało, daje poczucie bezpieczeństwa i radości, a rodzicom wsparcie w wychowaniu prawych ludzi, zdolnych do osiągania sukcesów  w społeczeństwie obywatelskim.

Realizację założeń koncepcji rozwoju szkoły oparto o uchwałę Rady Miejskiej w Ostródzie, która przyjmuje główne cele strategiczne polityki oświatowej prowadzonej przez Gminę Miejską Ostróda w latach 2007 – 2012, tj.:

1. Systematyczne doskonalenie pracy szkół i placówek oświatowych w zakresie zdobywania wiedzy przez uczniów
          2. Zapewnienie wychowania w duchu tolerancji
          3. Wspieranie rodziców w kształtowaniu kultury osobistej dzieci i młodzieży
          4. Ułatwianie dostępu do kultury
          5. Wspieranie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi
          6. Zapewnienie uczniom nauki co najmniej jednego języka obcego w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się
          7. Zagwarantowanie praktycznej umiejętności korzystania z komputera i urządzeń technicznych
          8. Stwarzanie sprzyjających warunków do kształtowania wrażliwości i uczciwości w życiu
          9. Budowanie poczucia własnej wartości i wiary w siebie

Opracowano zestaw zadań szkoły pozwalający na zrealizowanie w/w celów strategicznych.