• Opiekun Szkolnego Koła PCK

• SZKOLNE KOŁO PCK

1. Dlaczego warto wstąpić do SK PCK?

Będąc członkiem SK PCK masz okazję by wykorzystać swój potencjał do czynienia dobra i pomagania innym. Uczysz się współczucia, empatii, życzliwości, cierpliwości, wyrozumiałości i dzielenia się tym, co masz z innymi.

1. Jaką działalnością będziemy się zajmować?

SK PCK może organizować np.:

• akcje o tematyce prozdrowotnej – Dzień bez papierosa, Dni Kultury Zdrowotnej, Zdrowe Zęby – Biały Uśmiech, itp.
          • akcje zbierania zabawek, odzieży, pomocy szkolnych  i żywności – Dzień bez głodu, Paczka na Święta Bożego Narodzenia i na Wielkanoc, itp.
          • opiekę nad  młodszymi kolegami i starszymi osobami

Może brać udział np.:

• w akcjach i konkursach czerwonokrzyskich organizowanych przez Zarząd Rejonowy PCK w Ostródzie –konkurs wiedzy o zdrowiu, itp.
          • w akcjach ogólnopolskich związanych z ochroną środowiska.
          • w spotkaniach na temat udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
          • w zawodach pierwszej pomocy,

Opiekun SK PCK

Dorota Aponik