• O projekcie Erasmus +

• Szanowni Państwo,

Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie otrzymała dotację od Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji na realizację projektu Międzynarodowe wsparcie edukacyjne kadry w ramach programu Erasmus +.
          Czas trwania projektu to 01-12-2022 do 30-11-2023.
          Dotacja wynosi 52 620 euro.
          W ramach projektu 20  nauczycieli otrzyma wsparcie językowe w postaci 24-godzinnego kursu języka angielskiego ( online), wsparcie kulturowe i organizacyjne, kursy networkingowe oraz bogaty program kulturowy w Grecji.
          Miejscem 14-dniowego projektu jest miasto w północnej Grecji, Saloniki (zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu miejskim lub hotelu nad samym morzem- jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji).
          Termin mobilności zagranicznej: 24.07.2023-07.08.2023 r.
          Celem projektu jest podniesienie kompetencji i umiejętności kadry nauczycielskiej z zakresu metod eksponujących  i wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz poznanie europejskich standardów edukacyjnych.
          Celami rozwojowymi Szkoły po udziale w projekcie oraz udziału kadry nauczycielskiej w projekcie są:
          - podniesienie kompetencji językowych nauczycieli
          - poszerzenie wiedzy nt. wykorzystania nowoczesnych technologii na lekcjach,
          - podniesienie jakości kształcenia placówki poprzez wdrożenie nowoczesnych metod nauczania dostosowanych do standardów europejskich,
          - nawiązanie stałej współpracy z placówką partnerską za granicą, poznanie systemów kształcenia w innych krajach europejskich, poznanie kultury i zabytków Grecji.

Warunki rekrutacji, uczestnictwa oraz wszelkie szczegóły projektu zawarte są w załącznikach przesłanych Państwu, a dostępnych również na stronie internetowej SP4.
          W razie pytań, proszę o kontakt ze mną.
          Czas trwania rekrutacji: 10.02.2023- 24.02.2023.
          Dokumenty rekrutacyjne ( wypełniony formularz rekrutacyjny, oświadczenie uczestnika, zaświadczenie oraz podpisany regulamin) należy składać w sekretariacie SP4 , przy  ul. Kościuszki 22.
          Serdecznie zachęcam do udziału w rekrutacji  i w Projekcie Erasmus +!

Pozdrawiam.

Agnieszka Zaleska wraz Zespołem Projektowym Erasmus +