Nawigacja

 • Gala 8 Wspaniałych

  06.03.2020

  Dnia 06.03.2020 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie odbył się XII Miejski Samorządowy Konkurs Nastolatków " OŚMIU WSPANIAŁYCH".
  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII a Angelika Skorupska. Angelika uzyskała nominację do grona "OŚMIU WSPANIAŁYCH" i będzie uczestniczką Ogólnopolskiej Gali w Toruniu. Gratulujemy Nominacji. Dziękujemy wychowawcy i wszystkim nauczycielom za pomoc i wsparcie tego sukcesu.

   

  Opiekun SW, Krzysztof Choiński

 • Migawki z Dnia Kobiet w klasie II b

  09.03.2020
 • Szkoła Promująca Zdrowie uczy jak o nie dbać

  Szkoła Promująca Zdrowie uczy jak o nie dbać
  06.03.2020

  Nasza szkoła jest Szkołą Promującą Zdrowie. W związku z tym często rozmawiamy z dziećmi o tym, jak dbać o zdrowie. Jest to szczególnie ważne w okresie zwiększonego ryzyka zachorowania na grypę, czy też zakażenia koronawirusem. W piątek w holu na parterze "małej czwórki" odbyło się spotkanie dzieci z klas młodszych. Pani Basia przypomniała dzieciom o wartościach odżywczych owoców i warzyw. Dzieci otrzymały też instrukcje i praktycznie przećwiczyły, w jaki sposób myć ręce, aby było to mycie skuteczne i chroniło nas przed przenoszeniem wirusów. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę dzieci "zaniosą" do swoich domów i na co dzień będą dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

 • Mateusz Klimowski najlepszym strzelcem Turnieju Piłki Nożnej

  29.02.2020

  29 lutego 2020r. Mateusz Klimowski z klasy 3a brał udział w Turnieju  Piłki  Nożnej w Pasłęku.  Zdobył  statuetkę za największą ilość zdobytych bramek. Gratulujemy sukcesu! 

 • Wizyta grupy sześciolatków z Przedszkola "Radość"

  Wizyta grupy sześciolatków z Przedszkola "Radość"
  03.03.2020

  Dnia 03 marca kolejna grupa sześciolatków zwiedzała mury naszej szkoły. Tym razem były to przedszkolaki z Przedszkola "Radość". Wzięły udział w lekcji zorganizowanej przez p. Iwonę Car i klasę III a.

 • Konkurs Recytatorski w klasie II c

  Konkurs Recytatorski w klasie II c
  27.03.2020

  Dnia 27 lutego w klasie 2c odbył się klasowy konkurs recytatorski. Celem konkursu było wyłonienie 3 osób do szkolnego konkursu recytatorskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie prezentowali wybrane przez siebie wiersze. I miejsce zajął Dominik Deruś, II Maria Szewczyk, III Martyna Skowrońska. Całej Trójce gratulujemy i życzymy powodzenia.  

 • Miejskie Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Miejskie Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  28.02.2020

  W dniu 28.02.2020 odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające „Żołnierzy Wyklętych”. Społeczność naszej szkoły już po raz piąty wzięła udział w obchodach tego dnia, ale w tym roku byliśmy także współorganizatorami tych wydarzeń.

  Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Kościele Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Ostródzie, następnie młodzież złożyła znicze pod Pomnikiem Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP, a potem wszyscy zebrani przemaszerowali ulicami miasta w stronę zamku na program artystyczny upamiętniający poległych bohaterów. Występ wychowanków naszej szkoły na zamku zakończył piątkowe obchody związane z dniem Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

  Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości: nauczycielom, uczniom oraz absolwentom Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Ostródzie, a szczególnie członkom zespołów Alter-Creo i Our Time, którzy pod kierunkiem pani Anny Czacharowskiej, pani Danuty Horbacz i pani Beaty Roguskiej przygotowali i zaprezentowali piękną część historyczno-artystyczną.

   

   

   

 • Dzień Otwarty

  Dzień Otwarty
  27.02.2020

  Dzisiaj po południu w godzinach 16:30 - 18:00 drzwi naszej szkoły otworzyliśmy dla najmłodszych. Odwiedziły nas przedszkolaki wraz z rodzicami. Dzieci mogły poznać budynek naszej szkoły, a przy okazji miło spędzić czas. O tym, że dobrze się bawiły może świadczyć fakt, że ostatni goście opuszczali mury naszej szkoły około godziny 19:00. Poniżej fotorelacja z tego spotkania.

  Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego przedsięwzięcia, a szczególnie Paniom z klas I-III.

 • Wizyta grupy 6 - latków z Przedszkola nr 4 w Ostródzie

  Wizyta grupy 6 - latków z Przedszkola nr 4 w Ostródzie
  26.02.2020

  Dzisiaj odwiedzili nas mali, ale bardzo mili goście. Były to 6-latki z Przedszkola nr 4 w Ostródzie. Dzieci wzięły udział w specjalnie dla nich zorganizowanej multimedialnej lekcji. Z wielkim przejęciem zasiadły w szkolnych ławkach. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda lekcja w szkole i czym się różni od zajęć w przedszkolu. Tematem lekcji były figury geometryczne. Przyszli uczniowie z chęcią wykonywali ćwiczenia i odpowiadali na pytania. Na pożegnanie otrzymali drobne upominki. Mamy nadzieję, że zajęcia im się podobały i bez obaw po wakacjach przekroczą mury szkoły już jako uczniowie klasy pierwszej.

 • Dzień Otwarty

  Drodzy Rodzice 6-latków!

  W czwartek 27 lutego w godzinach 16:30 - 18:00 w budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ulicy Kościuszki 14 odbędzie się Dzień Otwarty.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Wielcy mistrzowie

  Wielcy mistrzowie
  19.02.2020

  Dzisiaj wraz z Panią Muzyką "odwiedzili" nas trzej wielcy mistrzowie muzyki klasycznej: Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart i Ludwig van Beethoven. Sala gimnastyczna przemieniła się w salę koncertową, a dzieci musiały wykazać się umiejętnością słuchania muzyki poważnej. Nie było to łatwe, ale nasze dzieciaki zdały ten egzamin "koncertowo". Brawo!!! Na zakończenie przedstawiciele klas II wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Muzyce.

 • Walentynki

  Walentynki
  14.02.2020

  Na początek cytat z książki, której bohaterem jest miś o bardzo małym rozumku:

  "A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? –spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika" - A.A. Milne ("Kubuś Puchatek")

  Takie proste, a takie mądre, prawda?

  A poniżej fotorelacja z Walentynek w naszej szkole. Było miło, serdecznie, a dzięki lizakom również słodko :-)

 • Spotkanie z Panią Muzyką - Karnawał w Rio

  Spotkanie z Panią Muzyką - Karnawał w Rio
  05.02.2020

  05 lutego odbyło się kolejne spotkanie najmłodszych z muzyką na żywo. Tym razem "wybraliśmy się" na karnawał w Rio. Jak zwykle prezentowanie muzyki odbyło się przy aktywnym udziale dzieci, a na zakończenie koncertu przedstawiciele klas I wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Muzyce.

 • Wystawa "Nasza magiczna biblioteka"

  03.02.2020

  Na wystawie zaprezentowano prace uczniów klas drugich i trzecich, wyróżnione w konkursie bibliotecznym pt. "Nasza twórczość", a także pięknie wydane książki dla dzieci, m.in. "Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym", 12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach", "Bajki terapeutyczne..." itp.

  Konkurs "Nasza twórczość" został podsumowany podczas apelu, który odbył się w ostatnim tygodniu przed feriami. Wtedy też dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.

  Janina Jagoda Niedźwiecka

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Czytam z klasą" w klasie IIIa

  17.01.2020

  Uczniowie klasy 3a wraz w wychowawczynią Iwoną Car ukończyli realizację I modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą" .

 • Podsumowanie akcji Góra grosza oraz konkursu Nasza twórczość i konkursu Pięknego Czytania

  Podsumowanie akcji Góra grosza oraz konkursu Nasza twórczość i konkursu Pięknego Czytania
  17.01.2020

  W ostatnim dniu nauki I semestru odbył się apel dla klas I - III. Podczas spotkania podsumowaliśmy wstępnie zbiórkę pieniędzy prowadzoną w ramach akcji "Góra grosza". Wręczone zostały również dyplomy i nagrody książkowe uczestnikom dwóch konkursów zorganizowanych przez p. Ninę Niedźwiecką - konkursu "Nasza twórczość" oraz Konkursu Pięknego Czytania.

 • Dzień Babci i Dziadka w klasie III b

  Dzień Babci i Dziadka w klasie III b
  16.01.2020

  21 i 22 stycznia będziemy obchodzić bardzo ważne święto – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Uczniowie klasy III b zaprosili swoje Babcie i swoich Dziadków na specjalnie dla nich przygotowany występ.

 • Występ dla rodziców w wykonaniu klasy III a

  16.01.2020

  16 stycznia odbyły się semestralne zebrania dla rodziców. Klasa III a zaprezentowała się swoim rodzicom podczas krótkiego występu.

 • XIII Ostródzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

  XIII Ostródzki Konkurs Kolęd i Pastorałek
  09.01.2020

  9 stycznia 2020 r. w ostródzkim zamku odbył się XIII Ostródzki Konkurs Kolęd i Pastorałek. W kategorii SOLISTA naszą szkołę reprezentowała Maja Kołodziejska z klasy 4b, a w kategorii ZESPÓŁ WOKALNY wystąpiły Kamila Jastrzębowska i Roksana Drzynicka z klasy 5a. Dziewczynki pierwszy raz brały udział w takim konkursie i poradziły sobie bardzo dobrze. Maja Kołodziejska zdobyła wyróżnienie w kategorii SOLISTA. Każdy występ na scenie przed tak dużą publicznością to okazja do zdobycia doświadczenia, które na pewno zaprocentuje podczas przyszłych występów. Gratulujemy dziewczynkom! Do konkursu uczennice przygotowała Pani Angelika Chyrzyńska.
   

 • Bal karnawałowy klas 0-III

  Bal karnawałowy klas 0-III
  10.01.2020

  Styczeń to tradycyjnie czas karnawału. Aby tradycji stało się zadość, w „małej Czwórce” odbył się  bal karnawałowy. Od rana w szkole zagościły księżniczki, policjanci, bohaterowie z bajek i filmów oraz wiele innych postaci. Zabawa była bardzo udana. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 4 Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie
  14-100 Ostróda
  ul. Kościuszki14
 • 89 646-55-63

Galeria zdjęć