Nawigacja

Nawigacja

  Poniedziałek 14.10.2019

  • Ślubowanie klas I i klasy V sportowej

   Ślubowanie klas I i klasy V sportowej
   04.10.2019

   Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie klas I i klasy V sportowej 04-10-2019.

   Przyjęcie do swojego grona nowych uczniów to dla każdej szkoły bardzo ważne wydarzenie. Nic więc dziwnego, że przygotowania do tego dnia trwały od dłuższego czasu. I w końcu nastąpił ten uroczysty dzień. Wszyscy zgromadziliśmy się w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Odświętnie ubrani uczniowie klas I i klasy V sportowej zajęli miejsca na płycie boiska, a na widowni zasiedli uczniowie pozostałych klas oraz rodzice. Nie zabrakło również zaproszonych gości - przedstawicieli władz miasta oraz Rady Rodziców. Na początku głos zabrała pani dyrektor Beata Prusinowska. Życzenia dzieciom z okazji ich święta złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców oraz pani wiceburmistrz Agnieszka Majewska - Pawełko. Pierwszaki i przyszli sportowcy bez problemu poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi dla nich w ramach egzaminu i mogli przystąpić do złożenia uroczystego ślubowania. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" nastąpiła oficjalna część uroczystości. Po złożeniu ślubowania pierwszoklasiści zostali pasowani przez Panią Dyrektor Beatę Prusinowską na uczniów, a uczniowie klasy V a na sportowców. Nie zabrakło oczywiście dyplomów i upominków. Pani wiceburmistrz Agnieszka Majewska - Pawełko w imieniu władz miasta wręczyła dzieciom kaski rowerowe. Na zakończenie uroczystości z programem artystycznym wystąpili uczniowie naszej szkoły. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

  • Zdrowie na talerzu

   Zdrowie na talerzu
   01.10.2019

   Dzisiaj dalszy ciąg promocji zdrowego odżywiania. Tym razem dzieci miały okazję spróbować różnego rodzaju płatków z mlekiem. Dowiedziały się też o odżywczych właściwościach mleka i jego przetworów. Wraz z degustacją przygotowaną przez Zespół do Spraw Promocji Zdrowia wystartowaliśmy w naszej szkole z kolejnym programem profilaktyczno - zdrowotnym "Mleko w szkole".

  • Jesienne witaminy

   Jesienne witaminy
   30.09.2019

   Wszyscy chcemy być silni i zdrowi. Niestety jesienna pogoda sprzyja przeziębieniom. Warto więc nasz organizm wzmocnić i przygotować na jesienne chłody. W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole degustacja owoców i warzyw, wraz z którą wystartowaliśmy z programem profilaktycznym "Owoce i warzywa w szkole". Od jutra wszystkie dzieci będą dostawały przygotowane do spożycia porcje owoców i warzyw, które jak wiadomo są bogatym żródłem witamin. Należymy do grona Szkół Promujących Zdrowie i dbałość o zdrowy styl życia jest nam szczególnie bliska. Wystawę oraz degustację owoców i warzyw przygotował Zespół do Spraw Promocji Zdrowia. Dziękujemy :-)

  • Kropki, kropeczki...

   Kropki, kropeczki...
   17.09.2019

   Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Wielu z nich założyło w tym dniu ubrania w kropki. Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z kropkami. Dzień Kropki przygotowała dla naszych uczniów pani Dorota Majewska.

  • Logopedia na wesoło

   Logopedia na wesoło
   11.09.2019

   Dnia 11.09.2019 r. w klasie 1a odbyły się zajęcia wprowadzające dzieci w świat głosek. Podczas tych zajęć dzieci wykonywały wiele zabawnych ćwiczeń, dzięki którym poznały możliwości swojego aparatu artykulacyjnego i mogły przekonać się, że zajęcia logopedyczne są ciekawe i warto w nich uczestniczyć. Na zakończenie dzieci wykonały z kolorowymi wstążkami taniec z elementami logorytmiki. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Dorota Majewska.

  • Tropiciele z I a

   Tropiciele z I a
   06.09.2019

   Uczniowie klasy 1a pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Maryli Perczyńskiej już od pierwszych dni w szkole bawili się, ale też pracowali. Nauczyli się już nowej piosenki, którą z radością zaprezentowali pani Ninie Niedźwiedzkiej - nauczycielce biblioteki. Śpiewali ochoczo i z radością, bo utwór opowiada o pierwszych dniach dzieci w szkole. Jeszcze wiele pracy przed pierwszakami w nowym roku szkolnym, więc takie momenty na pewno będą umilać im dni nauki.

  • Pokazowa lekcja tańca

   Pokazowa lekcja tańca
   05.09.2019

   Dnia 05.09.2019 r. odwiedziły nas trenerki z Centrum Tańca Wasilewski - Felska. Przyjechały do dzieci z zaproszeniem do wzięcia udziału w zajęciach pozalekcyjnych, które jak co roku odbywać się będą w naszej szkole. Dzieci klas młodszych wzięły udział w pokazowej lekcji tańca. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkową naklejkę i zaproszenie na zajęcia.

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

   Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
   19.06.2019

    

   19 czerwca w naszej szkole  odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019.

   Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele.

    Uroczystość prowadziła pani wicedyrektor Beata Bieńczyk. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, głos zabrała pani dyrektor  Beata Prusinowska. Podziękowała za pracę i naukę uczniom i nauczycielom, życzyła wszystkim zebranym wspaniałych wakacji.

   Później nastąpiło wręczenie świadectw i nagród książkowych uczniom wyróżniającym się w nauce. Pani dyrektor wręczyła również podziękowania rodzicom, którzy pomagali  w pracy szkoły i klasy. Uczniowie ze 100% frekwencją otrzymali dyplomy i nagrody. Rodzice uczniów klas III wyróżniających się w nauce otrzymali listy gratulacyjne.

   Pani dyrektor  pożegnała odchodzących na emeryturę nauczycieli, złożyła serdeczne  podziękowanie  za zaangażowanie i wieloletnią pracę w szkole.

   Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na ostatnie przedwakacyjne spotkania,  otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

    

    

  • II miejsce Szymona Maślewskiego w Indywidualnych Mistrzostwach Juniorów w Szachach Klasycznych

   17.06.2019

   Szymon Maślewski, uczeń klasy 2a zdobył II miejsce  w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego  Juniorów w Szachach Klasycznych, które odbyły się 16 czerwca w Olsztynie.

   Gratulujemy serdecznie !

  • Spotkanie z Panią Muzyką

   Spotkanie z Panią Muzyką
   12.06.2019

   W środę 12 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert muzyczny oraz finał Turnieju Wiedzy o Muzyce. Bohaterami muzycznej opowieści byli bohaterowie książki Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa".

   W finale Turnieju wiedzy o Muzyce spotkali się laureaci konkursów, które odbywały się podczas Spotkań z Panią Muzyką w ciągu z całego roku szkolnego.

   I miejsce zajął Szymon Maślewski z klasy II a

   II miejsce Julia Banacka z klasy I b

   III miejsce Kinga Czajkowska z klasy II c.

   Serdecznie gratulujemy!

    

  • ,,W każdej rodzinie tkwi talent"

   05.06.2019

   Nasze uczennice : Oliwia Mówińska i Nikola Bobowik z klasy 2a  wraz z rodzinami wzięły udział w III edycji programu ,,W każdej rodzinie tkwi talent" zorganizowanego przez SP2 w Ostródzie w dniu 4 czerwca.

  • Konkurs ortograficzny ,,Zostań Mistrzem Ortografii"

   28.05.2019

   W dniu 28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas II i III ,,Zostań Mistrzem Ortografii".

   Naszą szkołę reprezentowali: Natasza Laskowska kl.2c, Filip Surowiec kl.2a, Maja Kołodziejska kl.3b oraz  Eliza Raszkowska kl.3b.

   W kategorii kl.II    uczennica kl.2c Natasza Laskowska zajęła III miejsce.

   W kategorii kl.III   uczennica kl.3b Maja Kołodziejska zajęła również III miejsce.

   Gratulacje!

  • I miejsce w XXIX Ostródzkich Biegach Ulicznych

   I miejsce w XXIX Ostródzkich Biegach Ulicznych
   13.05.2019

   11 maja na stadionie lekkoatletycznym odbyły się XXIX Ostródzkie Biegi Uliczne. Oprócz biegu głównego odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. 

   Nasza szkoła zajęła I miejsce w kasyfikacji szkół podstawowych - punktacja drużynowa.

    

  • I miejsce Szymona Maślewskiego w Szkolnej Lidze Szachowej ,,Szachowe Nadzieje"

   I miejsce Szymona Maślewskiego w Szkolnej Lidze Szachowej ,,Szachowe Nadzieje"
   08.04.2019

   Uczeń klasy 2a Szymon Maślewski zajął I miejsce w Szkolnej Lidze Szachowej ,,Szachowe Nadzieje" w kategorii klas I - III. Organizatorem tegorocznej Ligi była Szkoła Podstawowa nr 1  w Ostródzie i MLKS ,,Ostródzianka".

   Serdecznie gratulujemy sukcesu!

                                                                                              I miejsce Szymona Maślewskiego w Szkolnej Lidze Szachowej ,,Szachowe Nadzieje" - Obrazek 1

  • SZKOLNY MAM TALENT 2019

   SZKOLNY MAM TALENT 2019
   06.04.2019

   5 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbył się pokaz młodych talentów „SZKOLNY MAM TALENT”, którego celem jest popularyzacja działań artystycznych,  rozwijanie kreatywności, zainteresowań oraz umożliwienie naszym uczniom prezentacji swoich pasji.

   Młodzi artyści mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów przed zgromadzoną publicznością. Sala gimnastyczna na ten czas zamieniła się w salę widowiskową. Do udziału zaproszono reprezentantów klas, którzy wystąpili w różnorodnych prezentacjach.

   To był naprawdę udany i miły dzień. Wszyscy uczestnicy swoim talentem zdobyli uznanie publiczności,  wyrazem tego były głośne brawa.

   Organizatorzy zrezygnowali z wyłonienia najlepszych. Uznali, że każdy występ wymaga odwagi i przygotowania, dlatego wszyscy uczestnicy tegorocznego ,,Mam Talent” zostali nagrodzeni, otrzymali statuetkę i dyplom.

    Uczestnikom biorącym udział w konkursie dziękujemy za przygotowanie się,  a także świetne pomysły na prezentację swoich talentów.

   Wszystkim gratulujemy udanego występu! 

                                                                                                SZKOLNY MAM TALENT 2019 - Obrazek 1

    

  • Tuba i flet, czyli muzyczny mezalians.

   Tuba i flet, czyli muzyczny mezalians.
   03.04.2019

   Dnia 03 kwietnia 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie najmłodszych uczniów z muzyką na żywo. Tym razem dzieci poznawały instrumenty dęte - tubę i flet. Jak zwykle było ciekawie i wesoło.

                                                                                             Tuba i flet, czyli muzyczny mezalians. - Obrazek 1

  • Dzień Otwarty w naszej szkole pod hasłem ,,Labirynt wiedzy"

   Dzień Otwarty w naszej szkole pod hasłem ,,Labirynt wiedzy"
   29.03.2019

   W środę 27.03.2019 w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty pt. ,, Labirynt wiedzy” dla uczniów, którzy  w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Miał on na celu przybliżenie naszej placówki przyszłym uczniom klas pierwszych i ich rodzicom.. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekały atrakcje: plastyczno – techniczne, chemiczno – fizyczne, matematyczne , logopedyczne :

   • Jaskinia robotyki – sterowanie pojazdami,

   • Mali odkrywcy – doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze,

   • Magiczny dywan – gry dydaktyczne,

   • Matematyczna skrzynia – karty pracy – kodowanie,

   • Wesoła logopedia – zabawy i ćwiczenia logopedyczne,

   • Tęczowy raj – zajęcia plastyczne ,

   • Cudeńka z papieru – orgiami.

   Dzień Otwarty był również okazją do spotkania z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami , a także był okazją do poznania panującego w szkole klimatu: życzliwości, otwartości i akceptacji.
    

   Swój pobyt w szkole każde dziecko wraz z rodzicem mogło uwiecznić na zdjęciu z logo naszej szkoły, wykonanym w FOTOBUDCE przez pana Grzegorza.

   Cieszymy się, że dzieci i rodzice mogli poznać naszą szkołę. Mamy nadzieję,że główne założenia naszego przedsięwzięcia spełniły oczekiwania przybyłych tego dnia miłych Gości i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym.

   Zatem do zobaczenia we wrześniu.

                                                                                                   Dzień Otwarty w naszej szkole pod hasłem ,,Labirynt wiedzy" - Obrazek 1
    

  • Dzień Otwarty dla uczniów klas III, IV, V

   Dzień Otwarty dla uczniów klas III, IV, V
   27.03.2019

   Dzień Otwarty dla uczniów klas III, IV, V - Obrazek 1 

   Dzień Otwarty dla uczniów klas III, IV, V - Obrazek 2 

   Dzień Otwarty dla uczniów klas III, IV, V - Obrazek 3FOTORELACJA

  • Spotkanie z poezją na zamku

   Spotkanie z poezją na zamku
   20.03.2019

   W dniu 20 marca na zamku w Ostródzie odbył się miejski etap konkursu recytatorskiego ,,Spotkania z poezją". W konkursie uczestniczyli uczniowie ostródzkich szkół podstawowych i  klas III gimnazjum.

   Naszą szkołę reprezentowali : Katarzyna Gazda  kl.1c, Julia Żmijewska kl.2a, Karolina Bukowska kl.4a, Zofia Rudak  kl.4a i Marek Gazda kl.III gimnazjalna.

                                                                                             Spotkanie z poezją na zamku - Obrazek 1

  • Konkurs recytatorski dla klas I-III ,,Wiersze, które lubimy"

   Konkurs recytatorski dla klas I-III ,,Wiersze, które lubimy"
   11.03.2019

   Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas I -III ,,Wiersze, które lubimy”, który odbył się w bibliotece szkolnej w dniu 11 marca 2019r.

   Klasy I

   I miejsce Katarzyna Gazda  kl.1c

   II miejsce Anna Jaszkiewicz  kl.1c

   III miejsce  Martyna Skowrońska kl.1c

   Klasy II

   I miejsce Julia Żmijewska  kl.2a

   II miejsce Szymon Maślewski  kl.2a

   III miejsce Dominika Skolmowska  kl.2b

   Klasy III

   I miejsce Maja Kołodziejska  kl.3b

   II miejsce Zuzanna Krucińska kl.3a

   III miejsce Aleksandra Zalewska  kl.3a

   W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas I-III. Uczestników oceniała komisja w składzie : pani Iwona Pocałujko, Barbara Szulc i Małgorzata Dziedziul.

   Do miejskiego etapu konkursu recytatorskiego ,,Spotkania z poezją”, który odbędzie się na zamku w Ostródzie  20 marca 2019r. o godz.10.00 komisja wytypowała : Julię Żmijewską z kl.2a i Katarzynę Gazda  z kl.1c.

                                                                                        Konkurs recytatorski dla klas I-III ,,Wiersze, które lubimy" - Obrazek 1

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 4 Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie
   14-100 Ostróda
   ul. Kościuszki14
  • 89 646-55-63

  Galeria zdjęć