• Konkurs plastyczny "Mój najpiękniejszy pluszowy miś"

     • "Mój najpiękniejszy pluszowy miś"  taki tytuł nosił konkurs plastyczny adresowany do uczniów naszej szkoły z klas IV-V. Do konkursu  przystąpiło 18 uczniów, a efekty ich pracy przez dłuższy czas można było podziwiać na wystawie.  Każda z prac miała swój numer i podlegała ocenie. Liczyły się walory estetyczne, ogólne wrażenie, pomysł i kreatywność autora.

      Szkolne jury w liczbie 168 uczniów  z klas IV-VIII w drodze głosowania wyłoniło trzy najlepsze prace.

      Oto zwycięzcy:

      I miejsce Mariia L. z klasy 5a 

      II miejsce Maja B. z klasy 5c 

      III miejsce Hania B. z klasy 5a

      Konkurs stał się doskonałą okazją do rozwijania plastycznych zdolności i zainteresowań, do odkrywania artystycznych talentów i perełek oraz do współzawodnictwa. Został przeprowadzony w przededniu Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia i stanowił jego integralną część.

      Od pomysłu, przez działanie, do sukcesu. To motto tego przedsięwzięcia.

     • Wybór patrona szkoły

     • Inicjatywa nadania imienia Szkole Podstawowej nr 4 zrodziła się w roku szkolnym 2018/2019. Był to wspólny wniosek dyrekcji, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, który został zawieszony ze względu na światową pandemię. 

      Dzisiaj, z wielką radością, wracamy do tego tematu. Chcemy poinformować, iż w listopadzie odbyło się w naszej szkole głosowanie, w którym uczestniczyli pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice. Głosujący, spośród czterech kandydatów, dokonali wyboru patrona zbiorowego pod nazwą: Polscy Olimpijczycy.

      Polscy Olimpijczycy to imię, które daje możliwość odnoszenia się do zwycięzców olimpiad, nie wskazując wyłącznie na jedną, konkretną osobę, tym samym odwołując się do wielu medalistów olimpijskich, którzy są godni naśladowania i mogą stanowić wzór dla każdego pokolenia.

      Idee olimpijskie są skarbnicą wartości, które wzbogacają osobowość i wiedzę o świecie. Mają one także duże znaczenie w kontaktach międzyludzkich, bo uczą jak działać w grupie. Wybrany przez społeczność szkolną patron uosabia wartości bliskie naszym uczniom, nauczycielom i rodzicom. 

      Wybór imienia Polskich Olimpijczyków uzasadnia wszechstronną pracę dydaktyczno-wychowawczą, zmierzającą do tego, aby każdy uczeń mógł odnaleźć siebie wśród talentów i wartości reprezentowanych przez Polaków - Olimpijczyków.

      Nazwa ta ma charakter uniwersalny i otwarty. Przybliża wybitne polskie postaci, które są wzorem do naśladowania. W każdej chwili grono osób funkcjonujących pod ogólną nazwą Polskich Olimpijczyków może powiększyć się, co da impuls do kolejnych działań wychowawczych.

     • Laboratoria Przyszłości

     • Przedstawiamy jeszcze kilka zdjęć z wczorajszych Mikołajek, które zostały zrobione przez Łukasza z kl. 8c. Zdjęcia zostały zrobione profesjonalnym aparatem, który szkoła otrzymała w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

     • Mikołajki

     • 6 grudnia w obu budynkach naszej szkoły odbyły się spotkania uczniów z Mikołajem. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia już od paru dni. Najpierw pojawiły się piękne choinki i ozdoby świąteczne. Odbył się również konkurs na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną ozdobę bożonarodzeniową. A dzisiaj, w dniu mikołajek, odwiedził nas wyczekiwany przez wszystkich Mikołaj. Maluchom wręczył prezenty, a one odwdzięczyły mu się piosenkami. Dziękujemy, Mikołaju!

     • Kampania "Biała wstążka"

     • W dniach od 25 listopada do 10 grudnia trwa kampania "Biała wstążka". Jej celem jest zatrzymanie przemocy wobec kobiet. 

      Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przyłączenia się do akcji, poprzez wzięcie białej wstążeczki i przypięcie jej do ubrania.

     • "Jesień w lesie, w parku, w ogrodzie. Jesień w kuchni i na stole".

     • Pod takim tytułem w klasach IV odbyła się żywa lekcja przyrody. Było zmysłowo, doświadczalnie i sensorycznie. Było ciekawie, aktywnie, wesoło i baaaardzo kolorowo. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in.  kiedy zaczyna i kończy się jesień, jakie towarzyszą jej zmiany w przyrodzie, czym jest równonoc i przesilenie oraz jak skonstruować uczniowski wiatromierz i deszczomierz. Nie zabrakło również darów Pani Jesieni - kwiatów, owoców i warzyw o różnych barwach, kształtach, smakach i zapachach. Tłem do lekcji była wystawa o tym samym tytule, a na niej liczne prace uczniów z klas IV-VI, zielniki tegorocznych czwartoklasistów oraz bogaty w informacje "Jesienny kalendarz".

     • Spotknie z Panią Muzyką

     • Dzisiaj uczniowie klas 0-III mieli kolejne w tym roku spotkanie z Panią Muzyką. Świąteczna tematyka koncertu oraz wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w przedświąteczny nastrój.

     • Sukcesy naszych uczniów

     • W dniu 29.11.2022r uczennice naszej szkoły brały udział w XX  Miejskim Konkursie Piosenki Religijnej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Ostródzie. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Piecychno  kl.3a, Zuzanna Różańska kl.1a oraz Maja Kołodziejska kl.7b.

      W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Piecychno, wyróżnienie otrzymała Zuzanna Różańska.

      Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestniczkom za wspaniały występ. Jesteśmy z was dumni!

     • Wycieczka klasy 4c

     • Klasa 4c wybrała się dzisiaj na wycieczkę integracyjną do Hullo w Lubawie. Uczniowie bawili się w sali zabaw, odwiedzili pokój wirtualnej rzeczywistości (VR) i laserowy oraz uczestniczyli w warsztatach piernikowych.

      To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji!!!

     • Wycieczka klasy 6a

     • Klasa 6a spędziła dzisiaj aktywnie czas w lubawskim HULLO. I był to świetny wybór! Uczniowie korzystali ze ścianki wspinaczkowej, strefy wirtualnej rzeczywistości (VR), pokoju laserowego, obejrzeli seans w kinie sferycznym, a w świąteczny klimat wprowadzili się dzięki warsztatom piernikowym.

      Takiej integracji mówimy zdecydowanie TAK!

    • 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia
     • 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

     • "Przyjaciel podnosi nas, jak upadniemy,

      a jeśli nie może nas podnieść, to kładzie się obok nas".

      (cytat z książki A.A. Milne "Kubuś Puchatek")

       

      I tak jest z pluszowymi misiami, które kochają chyba wszyscy na świecie. Nic więc dziwnego, że pluszowy miś obchodzi swoje święto. My świętowaliśmy tak:

     • Zabawy andrzejkowe

     • "W ostatnim dniu listopada powróżyć sobie wypada,

      powróżyć czymkolwiek warto: wyciągniętą z talii kartą,

      butami, stopionym woskiem, by przyszłość poznać choć troszkę.

      Wyśmienita jest zabawa andrzejkowa we wróżenie,

      trzeba jednak ją traktować z lekkim oka przymrużeniem".

      (https://www.wiersze.co.pl/andrzejkihttps://www.wiersze.co.pl/andrzejki)

       

      24 listopada, w dniu, w którym przypadają katarzynki, bawiła się klasa 2b. Były wróżby, tańce i słodki poczęstunek. Poniżej niektóre zdjęcia z imprezy, a więcej zdjęć na profilu wychowawcy.

     • Jesienna wystawa

     • Za oknem szaro, buro i ponuro, raz śnieg i mróz, innym razem zza chmur nieśmiało przedziera się słońce, a w naszej szkole powstała bajecznie kolorowa wystawa poświęcona jesieni.

     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • Z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień "wyrosło" dzisiaj na wysokim parterze Drzewko Życzliwości, ozdobione pozdrowieniami uczniów naszej szkoły. 

      Bardzo miła inicjatywa Samorządu Uczniowskiego :-)

     • Lekturowe pudełka uczniów z 4a

     • Uczniowie kl. 4c zakończyli cykl lekcji, podczas których omawiali lekturę ”Akademia pana Kleksa". Ich zadaniem było stworzenie "lekturowego pudełka", w którym znalazło się dziesięć rekwizytów kojarzących się z przeczytaną książką. Wewnątrz pudełek znalazły się rozmaite przedmioty: powiększająca pompka, zagubiony guzik, kolorowe szkiełka, własnoręcznie wykonane kleksy, binokle, muchy i krawaty, motyle i kwiaty, piegi, a nawet maści, plastry i pastylki.

      Zadanie wymagało od uczniów kreatywności, dobrej znajomości lektury i jednocześnie stało się atrakcyjną formą utrwalenia treści książki.

     • Dzień Ziemniaka

     • Z okazji Dnia Ziemniaka uczniowie klas 0-III uczestniczyli w degustacji zorganizowanej na parterze szkoły przez p. Barbarę Szulc oraz p. Dorotę Majewską. Ziemniaczki przygotowane z pomocą pań kucharek były przepyszne!!! Dziekujemy!!!

     • Sukcesy naszych uczniów

     • Adam Szewczyk jest uczniem klasy II b. Po lekcjach trenuje karate. 12 listopada wystartował w Ogólnopolskim turnieju KARATE KYOKUSHIN WARSAW OPEN O PUCHAR KRÓLA ZYGMUNTA III, w którym zajął III miejsce w konkurencji KUMITE. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

     • Warsztaty przyrodnicze "Razem wspieramy pszczoły"

     • W czwartek, 10 listopada uczniowie klasy IV c uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pn. "Razem wspieramy pszczoły". Ich celem jest uświadomienie uczniom ważnej roli, jaką w naszym ekosystemie pełnią pszczoły Organizatorem akcji jest Fundacja Łąka oraz Fundacja BNP PARIBAS.

      W trakcie zajęć uczniowie: 

      1) przekonali się, że nasiona roślin różnią się między sobą kolorem, kształtem oraz wielkością, 

      2)wymieniali czynniki, które umożliwiają wędrówkę nasion oraz te, od których zależy prawidłowy rozwój każdej rośliny,

      3)dowiedzieli się czym są kwietnia łąki, jak, gdzie i dlaczego powstają oraz czym się wyróżniają i czemu służą,

      4)poznali rośliny miododajne łąk takie jak: len zwyczajny, mak polny, chaber bławatek, rumianek pospolity i wiele innych, będące rajem dla owadów 

      5)wyjaśniali rolę pszczół dla człowieka i dla całego ekosystemu.

      Warsztaty były podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną, podczas których uczniowie byli bardzo aktywni; chętnie odpowiadali na pytania i sami je zadawali, wypełniali swój indywidualny dzienniczek, a korzystając z dostępu do Internetu poznawali i kolorowali w nim miododajne rośliny łąk kwietnych

      Natomiast część praktyczna poświęcona była tworzeniu mini łąk kwietnych. Podczas zajęć uczniowie pracowali  podzieleni na 5-osobowe grupy.

      Podczas zajęć szczególnie zaangażowane były zmysły: wzroku, dotyku oraz słuchu.

      Poza zdobywaniem nowej wiedzy i nowych umiejętności, warsztaty były także  doskonałą okazją do współpracy i zabawy. 

      Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe gadżety i został uwieczniony na wspólnym zdjęciu.