• Dzień Otwarty

• Dzisiaj po południu w godzinach 16:30 - 18:00 drzwi naszej szkoły otworzyliśmy dla najmłodszych. Odwiedziły nas przedszkolaki wraz z rodzicami. Dzieci mogły poznać budynek naszej szkoły, a przy okazji miło spędzić czas. O tym, że dobrze się bawiły może świadczyć fakt, że ostatni goście opuszczali mury naszej szkoły około godziny 19:00. Poniżej fotorelacja z tego spotkania.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego przedsięwzięcia, a szczególnie Paniom z klas I-III.

• Wizyta grupy 6 - latków z Przedszkola nr 4 w Ostródzie

• Dzisiaj odwiedzili nas mali, ale bardzo mili goście. Były to 6-latki z Przedszkola nr 4 w Ostródzie. Dzieci wzięły udział w specjalnie dla nich zorganizowanej multimedialnej lekcji. Z wielkim przejęciem zasiadły w szkolnych ławkach. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda lekcja w szkole i czym się różni od zajęć w przedszkolu. Tematem lekcji były figury geometryczne. Przyszli uczniowie z chęcią wykonywali ćwiczenia i odpowiadali na pytania. Na pożegnanie otrzymali drobne upominki. Mamy nadzieję, że zajęcia im się podobały i bez obaw po wakacjach przekroczą mury szkoły już jako uczniowie klasy pierwszej.

• Dzień Otwarty

• Drodzy Rodzice 6-latków!

W czwartek 27 lutego w godzinach 16:30 - 18:00 w budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ulicy Kościuszki 14 odbędzie się Dzień Otwarty.

Serdecznie zapraszamy!

• Wielcy mistrzowie

• Dzisiaj wraz z Panią Muzyką "odwiedzili" nas trzej wielcy mistrzowie muzyki klasycznej: Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart i Ludwig van Beethoven. Sala gimnastyczna przemieniła się w salę koncertową, a dzieci musiały wykazać się umiejętnością słuchania muzyki poważnej. Nie było to łatwe, ale nasze dzieciaki zdały ten egzamin "koncertowo". Brawo!!! Na zakończenie przedstawiciele klas II wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Muzyce.

• Walentynki

• Na początek cytat z książki, której bohaterem jest miś o bardzo małym rozumku:

"A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? –spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika" - A.A. Milne ("Kubuś Puchatek")

Takie proste, a takie mądre, prawda?

A poniżej fotorelacja z Walentynek w naszej szkole. Było miło, serdecznie, a dzięki lizakom również słodko :-)

• Spotkanie z Panią Muzyką - Karnawał w Rio

• 05 lutego odbyło się kolejne spotkanie najmłodszych z muzyką na żywo. Tym razem "wybraliśmy się" na karnawał w Rio. Jak zwykle prezentowanie muzyki odbyło się przy aktywnym udziale dzieci, a na zakończenie koncertu przedstawiciele klas I wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Muzyce.

• Wystawa "Nasza magiczna biblioteka"

• Na wystawie zaprezentowano prace uczniów klas drugich i trzecich, wyróżnione w konkursie bibliotecznym pt. "Nasza twórczość", a także pięknie wydane książki dla dzieci, m.in. "Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym", 12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach", "Bajki terapeutyczne..." itp.

Konkurs "Nasza twórczość" został podsumowany podczas apelu, który odbył się w ostatnim tygodniu przed feriami. Wtedy też dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Janina Jagoda Niedźwiecka