• ,,Jak nie czytam, jak czytam"
     • ,,Jak nie czytam, jak czytam"

     • „Jak nie czytam, jak czytam” jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku (od 2016 r.) uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności - w miłej atmosferze, bez przymusu.

      Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

      Uczniowie klas I -III z naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w tej akcji.

      Dzieci wraz z wychowawcami i pracownikami szkoły spotkali się 9 czerwca o godzinie 10.00 przed szkołą, wzięło w niej udział 220 osób. Tego dnia wszyscy przynieśli do szkoły swoje ulubione książki. Uczniowie kasy 2a przynieśli do biblioteki szkolnej własnoręcznie wykonane lapbooki na podstawie lektury ,,Detektyw Pozytywka" .

      Odbyło się podsumowanie czytelnictwa za rok szkolny 2021/2022 . Ogłoszono wyniki czytelnictwa .

      I miejsce zajęła klasa IIa  ( wypożyczyła 982 książki) - średnia na 1 ucznia w klasie 37,77 książek

      II miejsce zajęła klasa IIc ( wypożyczyła 636 książek) - średnia 27,65 książek

      III miejsce  zajęła klasa IIb ( wypożyczyła  625 książek) - średnia 27,17 książek

      Najlepsi czytelnicy :

      I miejsce Szymon Wlazło kl.2a  - wypożyczył 69 książek

      II miejsce Amelia Borkowska kl.2a - wypożyczyła 56 książek

      III miejsce Oliwia Wójcik  kl.2a  - wypożyczyła 52 książki

      IV miejsce Lena Rosiak  kl.2c - wypożyczyła 49 książki

      V miejsce Bartosz Koch  kl.2a -wypożyczył 48 książek

      V miejsce  Zofia Palińska  kl.2a  -wypożyczyła 48 książek

      VI miejsce Polina Zakurdaieva kl.2b - wypożyczyła 47 książek

      VI miejsce Natalia Łużyńska kl.3a  - wypożyczyła 47 książek

      VII miejsce Wiktoria Horodyłowska kl.2a  - wypożyczyła 43 książki

      VIII miejsce Piotr Baranowicz  kl.2a - wypożyczył 41 książek

      W roku szkolnym 2021/2022  czytelnicy z klas I -III wypożyczyli 5159 książek, co daje średnią na 1 ucznia w szkole  - 22, 93 .

      Sprawozdanie z akcji i zdjęcia zostaną wysłane do 20 czerwca do organizatora ,, Jak nie czytam, jak czytam”.

       

     • Turniej Ekologiczny

     • 6 czerwca, z okazji Światowego Dnia Środowiska, odbył się w naszej szkole turniej ekologiczny, zorganizowany i koordynowany przez Samorząd Uczniowski. Kandydaci musieli wykazać się wiedzą teoretyczną - rozwiązać test o ekologii oraz wiedzą praktyczną - rozwiązać zadanie z dziedziny segregacji śmieci. Uczniowie ustawili wysoko poprzeczkę, wykazując wzorową postawę ekologiczną. Z powodu remisu musiała odbyć się dogrywka. Bezbłędnie na wszystkie pytania odpowiedział Artur Luczek z klasy VIII c. Został on Laureatem oraz otrzymał tytuł "Znawcy Ekologii" roku szkolnego 2021/2022

      Gratulujemy!

     • Miejski Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2009 i młodsi

     • We wtorek 7 czerwca w hali OCSIR odbył się turniej piłki nożnej. W rywalizacji udział wzięły następujące szkoły: SP 2, SP 3, ZSP 4, ZSP 5, SP 6.

      Organizatorzy ustalili system rozgrywek "każdy z każdym".

      Do ostatniego meczu nasz zespół  był na pierwszym miejscu. Do zwycięstwa wystarczał nam remis w spotkaniu z ZSP nr 5 i taki utrzymywał się do ostatniej minuty meczu. Niestety, w samej końcówce spotkania straciliśmy bramkę i przegraliśmy 1:2. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce w turnieju miejskim.

      Skład ZSP 4:

      Wiktor Czapliński, Adrian Bosacki, Janek Łazowski,  Michał Mackiewicz, Bartek Paluszek, Remek Gubernat, Mateusz Klimowski 

      Tabela 

      Zespół Szkolo-Przedszkolny nr 5 w Ostródzie 

      Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Ostródzie 

      Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 

      Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostródzie 

      Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostródzie 

       

      Opiekunami i organizatorami zawodów byli nauczyciele w-f Marcin Babalski i Piotr Oliwa

     • Wycieczka klasy 7a

     • Klasa 7a wraz z opiekunami Dzień Dziecka obchodziła na  trzydniowej wycieczce w Kątach Rybackich. Pani wychowawczyni zadbała o naszą kondycję na basenie w Redzie z rekinami oraz na długim spacerze po plaży w Kątach Rybackich. Tam spotkaliśmy bobra. Po kolacji mieliśmy dyskotekę, a o 24.00 śpiewaliśmy naszej jubilatce Anielce 100 lat. 

      Zwiedziliśmy muzeum i poznaliśmy historię II wojny światowej. Zobaczyliśmy przeskok Mierzei Wiślanej. Trzeciego dnia pojechaliśmy do Gdańska na spektakl "CHŁOPCY Z PLACU BRONI".

      To były fantastyczne trzy dni!

     • Święto Wolności

     • 4 czerwca obchodzone jest w Polsce Święto Wolności. W tym roku przypada 33. rocznica demokratycznych przemian, jakie zaszły w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Społeczność naszej szkoły zamanifestowała dzisiaj postawę patriotyczną akcją Flagi Wolości, utworzoną z uczniów oraz pracowników szkoły.

     • Spotkanie z Panią Muzyką

     • Dzisiaj odbył się ostatni koncert z cyklu Spotkań z Panią Muzyką. Było wspólne śpiewanie znanych piosenek dla dzieci oraz finał Turnieju Wiedzy o Muzyce.

     • Wycieczka klasy 1d do Dinoparku w Malborku

     • Zwiedzanie dzieciaki zaczęły od ścieżki edukacyjnej, podczas której poznali wiele gatunków dinozaurów oraz zapoznali się z informacjami o rozwoju życia na Ziemi. Duża atrakcją był seans w kinie 5D. Ponadto na dzieci czekała strefa zabaw, gdzie dały upust swojej energii. Po tak ciekawej przygodzie dzieci, choć trochę zmęczone, to jednak bardzo szczęśliwe wróciły do Ostródy.

     • Drodzy Uczniowie!

     • Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, a każdy dzień był wspaniałą przygodą. 

      Kochani, nie bójcie się marzyć, bo od marzeń wszystko się zaczyna! 

      Z serdecznymi życzeniami od całego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Ostródzie.

     • Dzień Dziecka w naszej szkole.

     • Jak Dzień Dziecka, to trzeba świętować! Klasa 4a miała dziś dzień pełen atrakcji. Była pizza, lody, wspólna belgijka, spacer oraz udział w Miejskim Dniu Dziecka w Amfiteatrze z Ciotką Klotką, Panem Tik-Takiem oraz Fasolkami. To był bardzo udany dzień!

      Podczas gdy uczniowie klas I-IV brali udział w miejskich obchodach Dnia Dziecka w Amfiteatrze, ich starsi koledzy świętowali ten wyjątkowy dzień w szkole. Wyzwań, które przygotował Samorząd Uczniowski było sporo. QR chellenge, TIK TOK chellenge, klasowe karaoke, konkurs wiedzy ogólnej, wizytówka klasy, kosmiczny strój oraz talent klasowy. Zabawa była fantastyczna!

      Wyjątkowo intensywny Dzień Dziecka spędzili w środę uczniowie klasy 2C. Swoje święto dzieciaki rozpoczęły od rejsu po malowniczym Jeziorze Drwęckim, gdzie z pokładu statku poznawały lepiej swoje miasto. 

      Później, w amfiteatrze, uczniowie mieli okazję wziąć udział w koncercie. Jeśli dodamy do tego pyszne gofry, którymi zakończyliśmy ten wyjątkowy dzień, to ani pogoda ani temperatura nie były żadnym problemem!

      Klasa I b również świętowała!

     • Jeden z dziesięciu

     • Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli dzisiaj udział w turnieju JEDEN Z DZIESIĘCIU. Każdy z uczestników odpowiadał na pytania związane m.in. z biologią, filozofią czy historią. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji mieli doskonałą okazję, aby poszerzyć swoją wiedzę.

      Triumfatorem dzisiejszego turnieju został Damian Głażewski z klasy 8a!

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz pozostałym uczestnikom quizu!!!

     • "Góra grosza" podliczona

     • „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!”

      Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota”, organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Uczniowie klas I -VIII zbierali monety o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy i pomagali poprzez wrzucanie monet do puszek, słoików  znajdujących się w salach lekcyjnych. Akcja zbiórki monet trwała od  września 2021 roku  i zakończyła się w dniu dzisiejszym. Wszystkie monety zostały zważone i przewiezione do Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie.

      W tym roku zebraliśmy aż 122 kg i 50 dag monet!!!

      Dochód z tej zbiórki przeznaczony zostanie na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin.

      Dziękuję uczniom, rodzicom i nauczycielom naszej szkoły za udział w akcji.

      Dziękuję uczennicom klasy VIIIc za pomoc podczas dzisiejszego finału akcji.

      Szczególne podziękowania należą się pani Gabrieli Bandurskiej, która pomogła w przewiezieniu monet z obu budynków naszej szkoły do Oddziału PCK w Ostródzie.

      Opiekun Szkolnego Koła PCK Jolanta Dorosz

     • Sukcesy naszych uczniów

     • Uczniowie SP 4 w Ostródzie uczestniczyli w corocznych biegach grunwaldzkich. Trasa biegu przebiegała przez pola bitwy grunwaldzkiej i podzielona była na odpowiedni dystans do danej kategorii wiekowej. Nasi uczniowie mieli do pokonania 400 i 600 metrów. W zawodach wystartowało około 800 biegaczy z różnych zakątków naszego kraju. 

      Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. 

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!!!

      Opiekunami podczas zawodów byli Marcin Babalski i Piotr Oliwa.

     • Sukcesy naszych uczniów

     • Dziewczynki z kl.8 a zdobyły dzisiaj w Piszu I miejsce w Finale Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

      Skład zespołu:

      Oliwia Bąk, Julia Dmowska, Aleksandra Dzilińska, Amelia Hoffman, Julia Kamińska, Edyta Klimiuk, Wiktoria Lewandowska, Julia Mackiewicz, Maja Michalak, Marcela Trypucka,  Cecylia Wasilewska Zuzanna Wielechowska

      Opiekunem zespołu był p.Adam Sieradzki.

      Serdeczne gratulacje! Życzymy Wam dalszych sukcesów!

     • Występ iluzjonisty

     • Zaskakujący, rozśmieszający i na pewno ekscytujący pokaz sztuki iluzjonistycznej mogli podziwiać dzisiaj uczniowie klas IV-V podczas występu Iluzjonisty Armanda Górnego. Był też czas na poznanie tajników magii i wspólne zdjęcie.

     • Sukcesy naszych uczniów.

     • Antonina Szymańska to kolejna nasza uczennica, która z Międzynarodowego Turnieju w Judo w Czechach wróciła z medalem. 

      Tosia stoczyła kilka trudnych i wyczerpujących walk, po których ostatecznie wywalczyła 3 miejsce. Jesteśmy bardzo dumni! 

      Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w następnych zawodach!

    • III miejsce Zuzi Piecychno w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym
     • III miejsce Zuzi Piecychno w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

     • 27.maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostródzie odbył się konkurs ,,Mały mistrz ortografii ". Wzięli w nim udział przedstawiciele klas II i III ostródzkich szkół.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II - Zuzanna Piecychno kl.2a, Alan Korohoda  kl.2a oraz klas III Mateusz Jabłoński  kl.3a.

      Zuzanna Piecychno  zajęła III miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!

     • 2c i 3a na wycieczce w Trójmieście

     • W dzień, w którym ósmoklasiści pisali swój ostatni egzamin, ich młodsi koledzy z klas 2C i 3A wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta. W Centrum Nauki Experyment w Gdyni, doświadczenia i zabawy, których nasze dzieci mogły doświadczyć, na pewno pozwolą lepiej zrozumieć otaczający  świat i zostaną z nimi na długie lata! W gdańskim zoo zapoznawały się bliżej ze zwierzętami tam rezydującymi. Słonie, zebry, żyrafy, papugi, krokodyle i inni mieszkańcy zoo odsłoniły przed uczniami swoje najskrytsze tajemnice. Bawiliśmy się świetnie, to był bardzo udany dzień!