Aktualności

          • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

          • Z okazji zakończenia roku szkolnego życzymy wszystkim wspaniałych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Niech będzie to czas odpoczynku, radości, niezapomnianych przygód i chwil spędzonych z rodziną oraz przyjaciółmi.

            Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa nad wodą, w górach, podczas podróży i na co dzień. Wracajcie do nas we wrześniu wypoczęci, zdrowi oraz gotowi na nowe wyzwania.

            Udanych wakacji!

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 uczniów klas IV-VII.

          • Dziś zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Był to czas pełen nauki, wyzwań, sukcesów i wspólnie spędzonych chwil.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętych wyników i dziękujemy za ich zaangażowanie przez cały rok. Wyrazy uznania kierujemy również do nauczycieli i pracowników szkoły za ich codzienną pracę, a rodzicom dziękujemy za wsparcie i współpracę.

            Życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych przygód wakacji!

          • Zakończenie roku szkolnego uczniów klas I–III.

          • Dziś odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas I–III. Był to wyjątkowy moment pełen radości, wzruszeń i podsumowań wspólnie spędzonego roku.

            W uroczystości uczestniczyła Wiceburmistrz Pani Jolanta Gadomska, która swoją obecnością uświetniła to ważne wydarzenie.

            Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięć i życzymy słonecznych oraz bezpiecznych wakacji!

          • Pożegnanie uczniów klas ósmych.

          • Wczoraj pożegnaliśmy uczniów klas ósmych, którzy zakończyli ważny etap swojej edukacyjnej drogi. Był to dzień pełen wzruszeń, wspomnień, podziękowań i uśmiechów. Uroczystość uświetnił Burmistrz Miasta Ostróda Pan Rafał Dąbrowski.

            Drodzy Absolwenci! Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone lata. Życzymy Wam odwagi w realizacji marzeń, wiary we własne możliwości oraz wielu sukcesów w nowych szkołach. Niech zdobyta wiedza, doświadczenie i piękne wspomnienia będą dla Was inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań. Powodzenia na nowym etapie życia! Trzymamy za Was kciuki i wierzymy, że jeszcze nieraz usłyszymy o Waszych sukcesach. Gratulujemy również Rodzicom oraz Nauczycielom, którzy przez lata wspierali Was w rozwoju.

            Do zobaczenia!

            Występ uczniów klas pierwszych w piosence "Leń" na podstawie wiersza Jana Brzechwy.

          • Konkurs plastyczny „Przyjaciel Bezpiecznej Pracy” rozstrzygnięty.

          • Uczniowie naszej szkoły podczas lekcji plastyki przygotowali projekty maskotek, których wygląd i atrybuty miały promować zasady Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Najciekawsze prace zostały zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Przyjaciel Bezpiecznej Pracy”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

            Ze względu na bardzo wysoki i wyrównany poziom prac zgłoszonych w etapie szkolnym, jury postanowiło przyznać cztery równorzędne wyróżnienia:

            Jakub Jasion kl.5 c

            Karol Serafin kl.5 c

            Helena Baranowicz kl.7 c

            Antoni Pośpiech kl.7 b

            W ostatnich dniach dyrektor szkoły, Pani Ewa Kopańska, wręczyła laureatom konkursu pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, gratulując im kreatywności, zaangażowania i osiągniętych sukcesów.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

          • "Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie".

          • Uczniowie naszej szkoły obejrzeli wczoraj pokazy ratowników wodnych, policji i straży pożarnej w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie", które odbyły się na Bulwarze Europejskim. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat odpowiedniego zachowania się nad wodą, w górach i podczas burzy. Dzięki inscenizacjom ratowników wodnych i służb zobaczyły jakie niebezpieczeństwa grożą osobom nie stosującym się do obowiązujących w danym miejscu zasad. To była wartościowa lekcja na nadchodzące wakacje.

          • Dzień pełen wrażeń miała klasa 3a.

          • Dziś wybraliśmy się do nowoczesnej, bezpiecznej i nowo otwartej sali zabaw Xtreme KIDS Ostróda. Było mnóstwo radości podczas zabaw na trampolinach, zjeżdżalniach oraz torach przeszkód. Nie zabrakło również pysznych lodów!

            Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

          • 1b uczy się zasad udzielania pierwszej pomocy.

          • W klasie 1b odbyły się dzisiaj zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez Panią Halinkę - pielęgniarkę z naszej szkoły. Uczniowie uczyli się zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia życia, wykonywania wdechów ratowniczych oraz układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Zdobyta wiedza może pomóc w ratowaniu zdrowia i życia innych osób.

            Jeszcze raz dziękujemy za cenną lekcję.

          • Tydzień dla Bezpieczeństwa.

          • W naszej szkole obchodzimy Tydzień dla Bezpieczeństwa. Dziś odwiedzili nas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. W czasie spotkania poruszyli tematy bezpieczeństwa w czasie wypoczynku letniego - nad wodą, w górach, na rowerze. Przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Policjanci przeprowadzili również pogadankę na temat cyberprzemocy i hejtu zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczniowie otrzymali także materiały pomocnicze stanowiące wsparcie w realizacji akcji.

          • Rajd rowerowy na zakończenie roku szkolnego!

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w wyjątkowym rajdzie rowerowym podsumowującym aktywny rok szkolny. W wydarzeniu uczestniczyło 33 uczniów z klas IV–VIII, którzy wraz z nauczycielami wychowania fizycznego pokonali trasę liczącą około 20 km wokół Jeziora Pauzeńskiego.

            Był to 10. rajd rowerowy w tym roku szkolnym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości, sportowego ducha i dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

          • Klasa 3c w Parku Rozrywki Bartbo.

          • Klasa IIIc zakończyła wspólne szkolne przygody wycieczką do Parku Rozrywki Bartbo. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji: zabawy w wodzie, park linowy, zadania w labiryntach, ognisko z kiełbaskami, dmuchańce i wiele, wiele innych niespodzianek. Oby wspomnienia tych radosnych chwil pozostały z nami na długie lata.

          • Seans filmowy w amfiteatrze.

          • Uczniowie wszystkich klas czwartych oraz klasa 6c wybrali się dzisiaj do ostródzkiego amfiteatru na sens filmowy. Wspólnie obejrzeliśmy film "Hopnięci" opowiadający wzruszającą historię młodej dziewczyny, która walczyła o ochronę środowiska naturalnego. Film, pełen humoru, ale także momentów trzymających w napięciu, ukazał zmagania zwierząt, które muszą walczyć o swoje miejsce w dzisiejszym świecie. Poruszająca opowieść skłoniła młodych widzów do refleksji nad potrzebą ochrony przyrody. Po seansie dzieci pobawiły się na pobliskim placu zabaw.

            To było miłe przedpołudnie.

          • Podsumowanie konkursu Wiedzy Ogólnej o Tytuł Omnibusa.

          • Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród w Konkursie Wiedzy Ogólnej o Tytuł Omnibusa zorganizowanego dla uczniów klas III. Po wyrównanej rywalizacji i dogrywce Omnibusem roku szkolnego 2025/2026 został Tymon Kołodziejski z klasy 3a. 

            Serdecznie gratulujemy!!!

          • Witajcie w naszej bajce...

          • Od tej piosenki rozpoczęła się dzisiejsza muzyczna opowieść o Panu Kleksie, jego uczniach i Akademii. W czasie koncertu odbył się także finał Konkursu Wiedzy o Muzyce.

            Dziękujemy Panu Sebastianowi i "Pozytywce" za całoroczną muzyczną podróż. 

          • Wycieczka 3a i 3b do Kaczego Bagna.

          • Uczniowie klas 3a i 3b wybrali się na wycieczkę do Kaczego Bagna, gdzie spędzili bardzo ciekawy i pełen atrakcji dzień. Wzięli udział w warsztatach łuczniczych i bębniarskich, bawili się na świeżym powietrzu oraz własnoręcznie wykonywali mydełka. Na zakończenie wspólnego pobytu odbyło się ognisko.

            Dzięki różnorodnym aktywnościom mogliśmy spędzić razem wspaniały czas, rozwijając nowe umiejętności, integrując się ze sobą. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do domu z pięknymi wspomnieniami i nowymi doświadczeniami.

          • Co zrobiliśmy w dwóch ostatnich miesiącach (kwiecień, maj) trwania projektu #słowamająmoc ?

          • Rozmawialiśmy o trudnych emocjach: smutku i rozpaczy oraz o tym, jak znaleźć w sobie słowa, które mogą nieść prawdziwe wsparcie w trudnych chwilach. Pamiętacie bajkę Muminki i straszną Bukę, której wszyscy się bali, a która była bardzo samotna i pogrążona w czarnej rozpaczy. Nasza szkolna Buka (którą wyobrazili sobie uczniowie klas drugich i trzecich) ma całą baterię telefonów komórkowych, czapkę z daszkiem - żeby nie było jej tak źle.

            W maju dużo się ruszaliśmy, bo #słowamająmoc także wtedy, kiedy się dobrze bawimy.

            I na koniec: zrobiliśmy wystawę pięknych prac projektowych, które uczniowie klas I-III wykonali jesienią, żeby podczas wakacji pamiętać: #słowamająmoc

          • Sukcesy naszych uczniów.

          • Zuzanna Janowicz, uczennica kl.3a, zdobyła I miejsce w biegach podczas 15. edycji Lubawskiej Dychy. Zawody odbyły się w niedzielę, 14 czerwca 2026 roku na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 4 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Polskich Olimpijczyków w Ostródzie
      • 89 646 55 63 (budynek przy ul. Kościuszki 14)
        89 646 79 32 (budynek przy ul. Kościuszki 22)
      • 14-100 Ostróda
        ul. Kościuszki14
        14-100 Ostróda
        Poland
    • Logowanie