Nawigacja

 • Dziękujemy, Mikołaju!

  Dziękujemy, Mikołaju!

  Na ten dzień nasi uczniowie czekają z wielką niecierpliwością przez cały rok. No i dziś, 6. grudnia przybył do naszej szkoły Święty Mikołaj z workami prezentów dla wszystkich dzieci.

  Dziękujemy Mikołaju!

 • Spotkanie z Panią Muzyką

  Spotkanie z Panią Muzyką
  06.12.2021

  6.grudnia w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie uczniów klas 0 -III z Panią Muzyką. Dzieci wzięły udział w inscenizacji  ,,Dziadka do orzechów", najsłynniejszego utworu zimowego, z piękną muzyką Piotra Czajkowskiego.

 • Wyniki szkolnego konkursu (klasy I -III) ,,Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa"

  Wyniki szkolnego konkursu (klasy I -III) ,,Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa"
  06.12.2021

  I miejsce      Adam Szewczyk  kl.1b

  I miejsce      Antonina Gałkowska  kl.1a

  II miejsce     Marcel Siemianowski  kl.1c

  III miejsce   Jakub Jasion  kl.1a

  III miejsce   Lilianna Grochowska  kl. 1a

  III miejsce   Antonina Szymańska  kl.2c

   

  Wyróżnienia:

  Maciej Polito  kl.1b, Dominik Mikołajczyk  kl.1d

  Do XXI Ostródzkiego Międzyszkolnego Konkursu ,,Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa" zostały wytypowane prace następujących uczniów :

  Adama Szewczyka  kl.1b, Antoniny Gałkowskiej kl.1a, Marcela Siemianowskiego  kl.1c, Jakuba Jasion kl.1a, Agaty Kamińskiej  kl.4c, Katarzyny Gazdy  kl.4a.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Klasa 4b i 4c na wycieczce.

  Klasa 4b i 4c na wycieczce.
  03.12.2021

  W piątek 3.12.br. klasy IV B i IV C poznawały tradycje bożonarodzeniowe na Warmii i Mazurach. Podczas warsztatów czwartoklasiści mieli również  możliwość wykonania samodzielnie ozdób świątecznych.  Po zajęciach miło spędziliśmy czas w kinie na filmie o sympatycznym i mądrym psie Cliffordzie.

 • Klasa 5b i 5c na wycieczce.

  Klasa 5b i 5c na wycieczce.
  03.12.2021

  Uczniowie klasy 5b i 5c wybrali się na wycieczkę.  Na początek Olsztyn: w kinie Helios seans filmowy ;  wartościowy, wzruszający film o przyjaźni między zwierzętami i ludźmi. A wszystko to, na tle niesamowitych krajobrazów kanadyjskiej  tajgi.

  Po drodze lekcja geografii na żywo, temat:  " Krajobraz polodowcowy Pojezierza Mazurskiego" .

  Punkt docelowy, najważniejszy na trasie - Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie. 

  Podczas spotkania i warsztatów uczniowie poznali tajniki powstawania  bombek oraz  techniki ich zdobienia.

  Pod bacznym  spojrzeniem dobrotliwego elfa i jego pomocników tworzyli własne szklane dzieła, które mogli zabrać ze sobą do domu.

  Ku uciesze gawiedzi znalazło się miejsce na zabawy. A to za sprawą wspaniałych zabawek licznie tu zgromadzonych. Konie, koniki na biegunach, renifer ciągnący sanie, chatka z piernika obracająca się jak karuzela... Nic więc dziwnego, że śmiechom i zabawie nie było końca.

  Przechadzając się pomiędzy salami i piętrami można było zobaczyć przepiękne ekspozycje wykonane z bombek.

  To dopiero dzieła sztuki. Dla chętnych fotomodelek znalazł się czas na sesję zdjęciową w sukni utkanej z  .... oczywiście,  z bombek!!!

  No cóż, czas nieubłaganie i zdecydowanie za szybko mijał. Pora wracać do domu. 

 • Wystawa prac konkursowych ,,Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa"

  Wystawa prac konkursowych ,,Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa"
  01.12.2021

  Na korytarzu szkolnym została zorganizowana wystawa prac konkursowych uczniów klas I - III ,,Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa".

  Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 6. grudnia 2021 roku . Pięć prac uczniów klas I -VIII wybranych przez komisję konkursową, weźmie udział w XXI Ostródzkim Międzyszkolnym Konkursie ,,Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Ostródzie.

 • Sukcesy naszych uczennic.

  Sukcesy naszych uczennic.
  30.11.2021

  W poniedziałek 29.11.2021r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w XIX Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej w SP nr 6 w Ostródzie. Naszą szkolę reprezentowały: Aniela Kołodziej kl. 1a, Bianka Czapla kl.3c, Julia Kamińska kl.8a oraz Amelia Krajewska kl.8a. Dziewczynki śpiewały pięknie i zasługują na nasze uznanie. W kategorii klas 5-8 dziewczynki były bezkonkurencyjne. Amelia Krajewska zajęła I miejsce, a Julia Kamińska miejsce II. 

  Serdecznie gratulujemy i dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczestniczkom.

  Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Danuty Horbacz za przygotowanie dziewcząt do konkursu.

 • Andrzejki

  29.11.2021

  W ostatnim dniu listopada

  powróżyć sobie wypada,

  powróżyć czymkolwiek warto:

  wyciągniętą z talii kartą,

  butami, stopionym woskiem,

  by przyszłość poznać choć troszkę.

   

  Wyśmienita jest zabawa

  andrzejkowa we wróżenie,

  trzeba jednak ją traktować

  z lekkim oka przymrużeniem.

              

  (Żródło: https://www.wiersze.co.pl/andrzejki)

 • W Warmińskiej Krainie Świętego Mikołaja

  29.11.2021

  Klasy 4a i 5a odwiedziły dziś  Mikołaja w Warmińskiej Krainie Aktywności. Były bożonarodzeniowe opowieści oraz prowadzone przez zaprzyjaźnione elfy warsztaty z tworzenia ozdób świątecznych. Powstały piękne bombki i zawieszki z masy porcelanowej. Nie zabrakło spotkania z Mikołajem i wspólnego zdjęcia.

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia
  25.11.2021

  25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy przyjaciel dzieci i najukochańsza przytulanka  – pluszowy miś.


  Dzieci  z klas 0 -III poznały historię Święta Misia, bawiły się przy piosenkach i wierszykach o misiu, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, wykonywały prace plastyczne i przygotowały stroje na Święto Misia.

  Ten dzień pełen był uśmiechu i radości, chociaż misie zostały w tym roku w domu.

  W przyszłym roku na pewno zaprosimy do szkoły wszystkie  misie, wspólnie będziemy się uczyć i bawić, bo wiadomo, że : ,,…czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości
  10.11.2021

  Dzisiaj wielka jest rocznica -
  Jedenasty Listopada!...
  Tym, co zmarli za ojczyznę
  hołd wdzięczności Polska składa.

  Im to bowiem zawdzięczamy
  wolność, mowę polską w szkole,
  to, że tylko z ksiąg historii
  poznajemy dziś niewolę.

  Uroczyście biją dzwony,
  w mieście flagi rozwinięto
  i me serce się raduje,
  że obchodzę polskie święto.

                        (L. Wiszniewski)

   

  Dzisiaj w naszej szkole świętowali wszyscy - i duzi, i mali. Dekoracje, galowe stroje, kotyliony w barwach narodowych, ręcznie wykonane wianki z biało - czerwonymi kwiatami i rogatywki oraz koncerty pieśni patriotycznych... To wszystko sprawiło, że w szkole zapanował prawdziwie odświętny nastrój. W taki sposób młodsi i starsi uczniowie wyrazili swój patriotyzm i przywiązanie do ojczystego kraju. A o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

 • Klasa 7b w Parku Trampolin.

  Klasa 7b w Parku Trampolin.
  10.11.2021

  10 listopada klasa 7 B spędziła wspólnie dzień poza murami szkoły. Był to doskonały czas na integrację zespołu klasowego oraz poprawę sprawności fizycznej.

 • 8c i 8d na wycieczce w Olsztynie

  8c i 8d na wycieczce w Olsztynie
  10.11.2021

  W środę, 10 listopada 2021 roku, my, uczniowie klasy 8c i 8d wybraliśmy się na wycieczkę integracyjną do Olsztyna. W programie było kino ("Miss impossible") oraz pokoje zagadek w escape roomie. Zwiedziliśmy także Olsztyńską Starówkę oraz wystawę rzeźby w amfiteatrze: "Pomnik Mężczyzny Zwyczajnego". Zabawa była wspaniała, pogoda też nam dopisała, a do Escape roomu na pewno jeszcze wrócimy.

 • Spotkanie z Panią Muzyką

  Spotkanie z Panią Muzyką
  08.11.2021

  Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas 0-III z Panią Muzyką. Ciekawa muzyczna opowieść była okazją do poznania muzyki, tańców oraz elementów kultury romskiej, a także do bliższego poznania dwóch instrumentów muzycznych - skrzypiec i akordeonu.

 • 5 listopada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  5 listopada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
  07.11.2021

  Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

   

  Grupa klasy zerowej włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzieci wraz z panią wychowawczynią przygotowały wystawkę książek, filmów dziecięcych oraz „galerię kolorowanek postaci bajkowych”. Sala zamieniła się w bajkową krainę.

  Aby uczcić ten dzień, odbyło się bajkowe spotkanie w bibliotece szkolnej. Przygotowane przez Panią bibliotekarkę zadania wymagały od dzieci wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkowe postacie i przypominały tytuły bajek, z których pochodzą. Okazało się, że dzieci dobrze znają bajki, zatem świetnie poradziły sobie z zadaniami.

  Po powrocie do sali, kontynuując spotkanie z bajką, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „W krainie bajek”, były też muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz pokaz dziecięcych bajkowych przebrań. Oczywiście dzieci wykonały tez prace plastyczne  „Postać bajkowa”.

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”.

   

   

   

 • Finał akcji "Szkoła pamięta"

  29.10.2021

  W tym roku już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w akcji pod nazwą "Szkoła pamięta". Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły podjęli różnorodne działania - odwiedzono zapomniane groby, zapalono symboliczne znicze, a najmłodsi wykonali okolicznościowe prace plastyczne.

 • Klasa II c poznaje historię miasta i regionu.

  Klasa II c poznaje historię miasta i regionu.
  27.10.2021

  Klasa 2c wybrała się do ostródzkiego zamku, w którym poznała historię miasta i regionu ostródzkiego. Uczniowie zwiedzili sale muzealne, w których mogli obejrzeć obiekty pochodzące z wykopalisk archeologicznych, przedmioty użytkowe i pamiątki związane z życiem mieszkańców i ważnych postaci związanych z historią miasta.

 • Mali ratownicy z II c

  Mali ratownicy z II c
  26.10.2021

  Dzisiaj klasę 2c odwiedził ratownik medyczny Pan Krzysztof Żmijewski. Celem  spotkania było przekazanie dzieciom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, a także w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w warsztatach, wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

 • Uczniowie klas IV - VIII pomagają zwierzętom

  Uczniowie klas IV - VIII pomagają zwierzętom
  27.10.2021

  W dniach od 7 do 22 października  w naszej szkole trwała Akcja Charytatywna dla Zwierząt.

   Akcja cieszyła się ogromnym  zainteresowaniem wśród  społeczności szkolnej. Uczniowie klas IV-VIII, rodzice  oraz nauczyciele włączyli  się w bezinteresowną pomoc dla zwierząt. Zadbali  o zwierzęta ofiarowując bardzo dużą ilość karmy suchej i mokrej.

   Uczniowie, rodzice  oraz nauczyciele oprócz karmy przynosili  potrzebne koce, poduszki, ręczniki, zabawki oraz przekąski dla zwierząt. Podczas akcji charytatywnej aktywni byli nasi uczniowie Szkolnego Koła PCK. Do ich obowiązków należało spisywanie oraz liczenie darów a podczas finału akcji pakowanie i przygotowanie darów do transportu.

  W dniu 22 października podczas finału akcji  zebrane dary zostały przewiezione do Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie i przekazane dla koordynatora akcji Pani Jolanty Dakowskiej. Zebrane dary zostaną przekazane dla Schroniska AFN, Schroniska w Lubajnach oraz Kociarni.  Za udział w akcji charytatywnej szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom z podziękowaniami za ofiarność. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w bezinteresowną pomoc dla bezdomnych zwierząt.

  <3 Opiekun Szkolnego Koła PCK Jolanta Dorosz

   

   

 • Podsumowanie konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki"

  Podsumowanie konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki"
  26.10.2021

  Dzisiaj odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla uczniów klas I pt. "Moja ulubiona postać z bajki". W konkursie wzięło udział bardzo dużo dzieci. Laureaci i wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz upominki.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 4 Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie
  14-100 Ostróda
  ul. Kościuszki14
 • 89 646 55 63 (budynek przy ul. Kościuszki 14)
  89 646 79 32 (budynek przy ul. Kościuszki 22)

Galeria zdjęć