Nawigacja

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Czytam z klasą" w klasie IIIa

  17.01.2020

  Uczniowie klasy 3a wraz w wychowawczynią Iwoną Car ukończyli realizację I modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą" .

 • Podsumowanie akcji Góra grosza oraz konkursu Nasza twórczość i konkursu Pięknego Czytania

  Podsumowanie akcji Góra grosza oraz konkursu Nasza twórczość i konkursu Pięknego Czytania
  17.01.2020

  W ostatnim dniu nauki I semestru odbył się apel dla klas I - III. Podczas spotkania podsumowaliśmy wstępnie zbiórkę pieniędzy prowadzoną w ramach akcji "Góra grosza". Wręczone zostały również dyplomy i nagrody książkowe uczestnikom dwóch konkursów zorganizowanych przez p. Ninę Niedźwiecką - konkursu "Nasza twórczość" oraz Konkursu Pięknego Czytania.

 • Dzień Babci i Dziadka w klasie III b

  Dzień Babci i Dziadka w klasie III b
  16.01.2020

  21 i 22 stycznia będziemy obchodzić bardzo ważne święto – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Uczniowie klasy III b zaprosili swoje Babcie i swoich Dziadków na specjalnie dla nich przygotowany występ.

 • Występ dla rodziców w wykonaniu klasy III a

  16.01.2020

  16 stycznia odbyły się semestralne zebrania dla rodziców. Klasa III a zaprezentowała się swoim rodzicom podczas krótkiego występu.

 • XIII Ostródzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

  XIII Ostródzki Konkurs Kolęd i Pastorałek
  09.01.2020

  9 stycznia 2020 r. w ostródzkim zamku odbył się XIII Ostródzki Konkurs Kolęd i Pastorałek. W kategorii SOLISTA naszą szkołę reprezentowała Maja Kołodziejska z klasy 4b, a w kategorii ZESPÓŁ WOKALNY wystąpiły Kamila Jastrzębowska i Roksana Drzynicka z klasy 5a. Dziewczynki pierwszy raz brały udział w takim konkursie i poradziły sobie bardzo dobrze. Maja Kołodziejska zdobyła wyróżnienie w kategorii SOLISTA. Każdy występ na scenie przed tak dużą publicznością to okazja do zdobycia doświadczenia, które na pewno zaprocentuje podczas przyszłych występów. Gratulujemy dziewczynkom! Do konkursu uczennice przygotowała Pani Angelika Chyrzyńska.
   

 • Bal karnawałowy klas 0-III

  Bal karnawałowy klas 0-III
  10.01.2020

  Styczeń to tradycyjnie czas karnawału. Aby tradycji stało się zadość, w „małej Czwórce” odbył się  bal karnawałowy. Od rana w szkole zagościły księżniczki, policjanci, bohaterowie z bajek i filmów oraz wiele innych postaci. Zabawa była bardzo udana. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia.

 • Występ na Jarmarku bożonarodzeniowym

  Występ na Jarmarku bożonarodzeniowym
  20.12.2019

  20 grudnia uczniowie z klasy II b i II c wystąpili na Jarmarku bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Miasto Ostróda i Centrum Kultury w Ostródzie. Dzieci zaśpiewały bardzo lubianą pastorałkę "Bosy pastuszek" oraz piosenkę Majki Jeżowskiej "Kochany Panie Mikołaju". Lena Krzysztofowicz zaprezentowała swój talent wokalny w solowym wykonaniu pastorałki "Gore gwiazda". Dzieci do występu przygotowała pani Angelika Chyrzyńska - nauczycielka religii. Dziękujemy pani Angelice oraz rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu strojów dla dzieci.

 • Jasełka w wykonaniu klas III

  Jasełka w wykonaniu klas III
  20.12.2019

  Zaznajamianie dzieci z polskimi tradycjami to ważny element wychowania społecznego i patriotycznego. Jasełka przygotowane przez klasy III były świetną ku temu okazją, a jednocześnie wprowadziły dzieci w świąteczna atmosferę. Uczniowie klas III zaprezentowali swoje talenty aktorskie i wokalne, a widzowie mieli okazję do wspólnego kolędowania. To wszystko odbyło się w otoczeniu pięknych dekoracji. Dziękujemy uczniom klas III i ich wychowawczyniom - pani Ani Grendzińskiej, pani Iwonie Car i pani Ewie Szczepańskiej oraz pani katechetce Angelice Chyrzyńskiej za piękne bożonarodzeniowe przedstawienie.

 • Wkrótce Wigilia

  Wkrótce Wigilia
  20.12.2019

  Święta coraz bliżej. Wszystkim udziela się świąteczna atmosfera. W piątek, w ostatni dzień zajęć lekcyjnych, w naszej szkole odbyły się klasowe Wigilie. Młodsi i starsi, jak w rodzinie, składali sobie życzenia. Była to też okazja do pogłębienia relacji koleżeńskich, a może też do wybaczenia sobie większych i mniejszych przykrości. Bo przecież święta to czas miłości, ciepła rodzinnego i zgody. Na zdjęciach klasa II b i II c, ale wkrótce pewnie będzie więcej zdjęć. Wesołych świąt!!!

 • Klasa I a w Magicznej bibliotece

  Klasa I a w Magicznej bibliotece
  06.12.2019

  6 grudnia odbyło się kolejne cykliczne Spotkanie z książką uczniów klasy I a.

  Uczniowie wymienili książki - nie była to pierwsza ich wizyta w bibliotece szkolnej.

  Powoli poznają także bogaty księgozbiór biblioteki.

  Wychowawczyni klasy - Pani Maryla Perczyńska

  nauczyciel bibliotekarz

   Nina Niedźwiecka

  ( Janina Jagoda Niedźwiecka )

 • Gala Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2018/19

  12.12.2019

  W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie 12 grudnia odbyła się uroczysta gala podsumowującą współzawodnictwo sportowe SZS w kategorii Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Oliwa i Marcin Babalski. Sukcesy sportowe naszych podopiecznych zaowocowały znalezieniem się w ścisłym gronie wyróżnionych placówek. 

  W kategorii: 

  Igrzyska dzieci szkół miejskich zajęliśmy VII miejsce 

  Igrzyska dzieci i młodzieży szkół miejskich zajęliśmy również VII miejsce 

  Byliśmy jedyną szkołą z Ostródy, która uplasowała się w pierwszej X 

 • "A my nie chcemy uciekać stąd..." - wspomnienie 13 grudnia 1981 r.

  "A my nie chcemy uciekać stąd..." - wspomnienie 13 grudnia 1981 r.

  15 stycznia 2018 - Spektakl grupy teatralnej ISKRA na scenie zamku w Ostródzie: "A my nie chcemy uciekać stąd..." w kolejnych odsłonach.

 • Przypadkowe spotkanie

  Przypadkowe spotkanie
  04.12.2019

   

  Wracając w piątek z pracy, spotkałam naszych uczniów pod opieką Pań Basi Szulc i Doroty Majewskiej.

  Dzieci niosły kosze. Kosze były już puste, ponieważ ich zawartość zapełniła Lodówkę Społeczną.

  Chapeau bas!

  Nina Niedźwiecka

  (Janina Jagoda Niedźwiecka)

 • Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego w szachach

  Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego w szachach
  06.12.2019

  6 grudnia 2019 roku drużyna w składzie:Bartłomiej Wolski kl.6d, Paweł Polanowski kl.6d, Weronika Kołakowska kl.6d i Szymon Maślewski kl.3a,wzięła udział w Wojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Szachowych "Igrzyska Dzieci" dziewcząt i chłopców, organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy. Po zaciętych meczach drużyna ostatecznie zajęła VIII miejsce w województwie.Opiekun, pani Bogusława Jankiewicz

 • Klasa I b w Magicznej bibliotece

  Klasa I b w Magicznej bibliotece

  Uczniowie klas pierwszych już od października są czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

  Klasa I b po raz kolejny odwiedziła bibliotekę szkolną, po raz kolejny wypożyczyła książki.

  Rozmawialiśmy, czarowaliśmy, płynęły do nas gwiazdki z nieba, nasze marzenia - życzenia.

   

  Klasą I b opiekują się Pani Bożena Wiewióra i Pani Joanna Dolińska, a czarowała

  Nina Niedźwiecka

  (Janina Jagoda Niedźwiecka)

 • Opowiem Ci o raku - zajęcia w klasie III a

  Opowiem Ci o raku - zajęcia w klasie III a
  02.12.2019

  W poniedziałek 2 grudnia w klasie 3a odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Opowiem Ci o raku”, które poprowadziła pani Anna Kleina z Centrum Radioterapii NU-MED w Elblągu.

  Pani Ania tak napisała o swoim programie, gdy zaproponowała przyjazd do naszej szkoły:

  „Opowiem Ci o raku” to program edukacyjny, który stworzyłam z myślą o dzieciach i młodzieży. 
  Od kilku lat w Centrum Radioterapii w Elblągu prowadzę wycieczki  dla dzieci. Zapraszam je do szpitala, pokazuję ścieżkę pacjenta, jak wygląda leczenie radioterapią. Pewnego dnia, zamiast dwadzieściorga dzieci, pojawiła się zaledwie ósemka. Okazało się, że rodzice odmówili, gdyż bali się, że ich pociechy zarażą się rakiem. Tego typu stereotypy funkcjonują w naszym społeczeństwie. Postanowiłam z tym walczyć. Stąd pomysł na książeczkę „Opowiem Ci o raku”, którą konsultowali specjaliści onkologii i psychoonkologii. Od września prowadzę zajęcia w szkołach. Spotykam się z dziećmi od klas I  szkół podstawowych do ostatnich klas szkół średnich, oczywiście dostosowując informacje do poziomu odbiorców. Z maluszkami rozmawiamy o piramidzie zdrowia, o zdrowym odżywianiu i wyklejamy własne piramidy, starsze dzieci rozwiązują krzyżówki dotyczące zdrowia, rozmawiamy o chorobach, o tym, czy spotkały się z osobami chorymi, o tym, kto leczy raka, jakie są objawy, o tym, że rak nie jest chorobą zaraźliwą i można go wyleczyć, że warto o siebie dbać. Z licealistami pracujemy na fantomach piersi ucząc się samobadania. Generalnie wyjaśniamy, uczymy, oswajamy… Wierzę, że tylko wiedza prowadzi do tego, że chory zawalczy o swoje zdrowie. Że edukować trzeba od najwcześniejszych lat, oczywiście dostosowując poziom przekazywanych wiadomości do poziomu odbiorcy. Projekt „Opowiem Ci o raku” został doceniony przez Fundację YOI AIM w 2019 roku i zdobył wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta". 

   Dziękujemy pani Ani za przeprowadzone zajęcia.

   

  Wychowawczynią klasy III a jest Pani Iwona Car

 • Spotkanie z Mikołajem

  Spotkanie z Mikołajem
  06.12.2019

  Dzisiaj od samego rana czuło się w szkole atmosferę wyczekiwania. Czekaliśmy wszyscy – dzieci i dorośli. I wreszcie przybył!!! A jak wyglądało spotkanie dzieci z Mikołajem? Widać na zdjęciach. Radości było co niemiara! Warto, abyśmy pamiętali, że nie tylko otrzymywanie prezentów sprawia radość, ale jeszcze przyjemniejsze jest obdarowywanie innych.

  Dziękujemy Mikołajowi i wszystkim jego pomocnikom za prezenty i piękną oprawę tego dnia.

 • XVIII Miejski Konkurs Piosenki Religijnej

  XVIII Miejski Konkurs Piosenki Religijnej
  04.12.2019

  Dnia 04 grudnia 2019 roku dwie uczennice naszej szkoły Eliza Klimiuk z klasy VIII a oraz Lena Krzysztofowicz z klasy II b wzięły udział w XVIII Miejskim Konkursie Piosenki Religijnej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6. Brawo!!! Mamy powody do dumy, gdyż Eliza zajęła II miejsce! Dla Leny był to pierwszy występ i  okazja do zdobycia doświadczenia scenicznego, które na pewno przyda się przy kolejnych występach. Dziewczynki do konkursu przygotowała pani Angelika Chyrzyńska.

 • Kiermasz pod girlandą

  Kiermasz pod girlandą
  04.12.2019

  U nas przygotowania do świąt już się rozpoczęły. Dzisiaj pierwszy dzień „Kiermaszu pod girlandą”. Jak widać zainteresowanie ogromne! A ile radości z zakupów! Za niewielkie pieniądze można kupić ozdoby bożonarodzeniowe oraz coś fajnego i oryginalnego na prezent. Serdecznie zapraszamy na jutro, a może i na pojutrze. Kiermasz będzie trwał aż do wyczerpania zapasów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie kiermaszu!

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka
  28.11.2019

  Dzisiaj od rana w holu naszej szkoły trwała degustacja. Na stole królował ziemniak. Dzieci miały okazję usłyszeć także, skąd się na naszych stołach wzięły ziemniaki i jak to sie stało, że są u nas tak popularnym warzywem.

  Dziękujemy pani Barbarze Szulc i Pani Dorocie Majewskiej za przygotowanie degustacji.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 4 Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie
  14-100 Ostróda
  ul. Kościuszki14
 • 89 646-55-63

Galeria zdjęć