• Konkursy

        •  
           
           

          Rok szkolny 2021/2022

           

          14. marca w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski  dla klas I - III

          ,, Wiersze, które lubimy”. 

          Uczniowie recytowali wybrane przez siebie ulubione wiersze  polskich poetów .

          Do konkursu przystąpiło 30 uczniów klas I-III .

          Ocenie podlegały: wybór utworu, opanowanie pamięciowe wiersza, trafność interpretacji głosowej (logiczne akcentowanie, intonacja, modulacja głosu, tempo, pauza),  kultura słowa (artykulacja, akcent, przestankowanie), ogólny wyraz artystyczny (postawa recytatora, uzasadniony gest sceniczny).

          Jury w składzie:   Małgorzata Dziedziul,  Ewa Szczepańska wyłoniło następujących zwycięzców:

          klasy I

          I miejsce Antonina Gałkowska kl.1a

          II miejsce   Kacper Klimecki  l.1b

          III miejsce Aniela Kołodziej  kl.1a

          klasy  II

          I miejsce Szymon Żmijewski kl.2c

          II miejsce Zuzanna Piecychno  kl.2a

          III miejsce Mikołaj Lemański  kl.2a

          klasy III

          I miejsce Ada Obrębska  kl.3b

          II miejsce Mateusz Jabłoński  kl.3a

          III miejsce  Maja Zander  kl.3a

          Gratulujemy!

           

           

           

           

           

          Konkurs plastyczny dla klas I ,,Moja ulubiona postać z bajki"

           

          Wyniki szkolnego konkursu dla klas I ,, Moja ulubiona postać z bajki”, zorganizowanego w bibliotece szkolnej :

             

           

           

          I miejsce Maciej P. kl.1b

          I miejsce Liliana G. kl.1a

          II miejsce Hubert M. kl.1d

          II miejsce Jakub J. kl.1a

          III miejsce Amelia G. kl.1d

          III miejsce Piotr R. kl.1a

          Wyróżnienia : Wojciech Ł. kl.1c,

          Natalia C. kl.1a,

          Adam S. kl.1b

                  

            

          Serdecznie gratulujemy!

          Konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania dla klas II i III

           

          Mistrzowie Pięknego Czytania klas III

          Mistrzowie Pięknego Czytania klas II

          Wyniki szkolnego konkursu o tytuł Mistrza Pięknego Czytania, który odbył się w bibliotece szkolnej w dniu 11 października 2021 r.

           

           

          Klasy II

          I miejsce Zuzanna P. kl.2a

          I miejsce Kamil K. kl.2b

          II miejsce Zofia S. kl.2a

          II miejsce Oliwia K. kl.2a

          III miejsce Szymon Ż. kl.2c

           

          Klasy III

          I miejsce Antoni C. kl.3b

          II miejsce Lena M. kl.3b

          II miejsce Ada O. kl.3b

          III miejsce Amelia W. kl.3a

          Gratulujemy!

           

          Rok szkolny 2020/2021

           

          Wyniki konkursu recytatorskiego ,, Wiersze, które lubimy"

          28. i 29. kwietnia 2021 roku w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski  dla klas I - III

          ,, Wiersze, które lubimy”. 

          Uczniowie recytowali wybrane przez siebie ulubione wiersze z tomików polskich poetów .

           Celem konkursu było:

          • rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa,

           • kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości,

           • odkrywanie i rozwijanie uzdolnień polonistycznych,

           • promowanie talentów recytatorskich,

           • wzbogacanie biernego i czynnego słownictwa,

           • popularyzacja literatury pięknej.

          Do konkursu przystąpiło 29 uczniów kl. I-III .

          Ocenie podlegały: wybór utworu, opanowanie pamięciowe wiersza, trafność interpretacji głosowej (logiczne akcentowanie, intonacja, modulacja głosu, tempo, pauza),  kultura słowa (artykulacja, akcent, przestankowanie), ogólny wyraz artystyczny (postawa recytatora, uzasadniony gest sceniczny).

          Jury w składzie:  Małgorzata Rzymowska - wicedyrektor szkoły, Beata Prusinowska - nauczyciel, Krystyna Zaleska -nauczyciel, Małgorzata Dziedziul -nauczyciel bibliotekarz  wyłoniło następujących zwycięzców:

           w kategorii klas I :

          I miejsce  Zuzanna P.kl.1a

          II miejsce  Jan B.  kl. 1c, Szymon Ż. kl.1c

          III miejsce  Maja B. kl.1b,  Hanna R. kl. 1a

          w kategorii klas II :

          I miejsce   Antoni C.  kl.2b

          II miejsce   Mateusz J. kl.2a

          III miejsce  Amelia W.  kl.2a

          w kategorii klas III :

          I miejsce Małgorzata K.  kl.3b

          II miejsce  Amelia W. -G. kl.3 a

          III miejsce   Piotr D. kl.3a

           

          Wyniki konkursu plastycznego

          ,,Moja ilustracja do ulubionej książki”

           

          Klasy I

          I miejsce     Zuzanna P. kl.1a

          II miejsce    Hanna W.  kl.1a

          III miejsce   Filip T.  kl.1c

          Wyróżnienia :

          Klaudia O.  kl.1c

          Szymon Ż.   kl.1c

          Maciej M.   kl 1b

          Bartek K.  kl.1a

          Klasy II

          I miejsce    Maja Z.  kl.2a

          II miejsce   Hubert P.  kl.2b

          III miejsce   Lena W.  kl.2b

          Wyróżnienia :

          Amelia W.   kl. 2a

          Antoni K.  kl.2b

          Ada O.   kl.2b

          Roksana S. kl.2b

          Klasy III

          I miejsce    Dominik D.  kl.3c

          II miejsce   Kinga W.  kl.3c

          Wyróżnienia :

          Artur B.  kl.3c

          Zuzanna K.  kl.3a

          Izabela  B.   kl.3a

          Maja B. kl.3b