• Akcje SK PCK

PODSUMOWANIE  AKCJI „GORĄCZKA ZŁOTA”

Szkolne Koło PCK  zaprosiło do udziału w akcji „GORĄCZKA ZŁOTA”  uczniów klas  IV-VI.

Od października do połowy maja uczniowie z klas IV-VI zbierali złote monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy w specjalnie przygotowane i oznakowane butelki.

Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na   „Najlepszego zbieracza złota”. Tytuł ten zdobyła klasa, która zebrała najwięcej kilogramów „złotych monet”.

W dniu 15 maja 2014r.  członkowie SK PCK wraz z opiekunką  panią Dorotą Aponik  komisyjnie zważyli zebrane monety  i podsumowali akcję „GORĄCZKA ZŁOTA”.

Łącznie uczniowie z klas IV-VI (217) zebrali 25,78 kg  „złotych monet”, co daje 11,88dkg na jednego ucznia.

Tytuł „Najlepszego zbieracza złota” zdobyła klasa IVA !!!  Gratulacje!!!

Drugie miejsce zajęła klasa VC a trzecie miejsce klasa VA. Gratulacje!!!

Wyniki poszczególnych klas:

Ilość zebranych monet( w kilogramach)

Liczba uczniów w klasie

Ilość na jednego ucznia w klasie

(w dkg)

Zdobyte miejsce

IVA

IVB

8,5

IVC

VA

VB

6,8

VC

VIA

IX

VIB

VIC

VII

Zebrana kwota z akcji będzie przeznaczona na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z najuboższych rodzin.

Dziękujemy wszystkim za wielkie serce i zaangażowanie. Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!

SK PCK

WALENTYNKI

"Myślę sobie każdej nocy,
                                                               Aby spojrzeć Tobie w oczy.
                                                               Lecz na próżno me marzenia,
                                                               Więc przesyłam pozdrowienia".

Poczta Walentynkowa organizowana corocznie w dniu 14 lutego, jest jednym z miłych zwyczajów naszej szkoły.

Dziewczęta należące do  SK PCK  tuż przed Walentynkami przygotowały POCZTĘ WALENTYNKOWĄ.

Każdy uczeń, który chciał przekazać życzenia i pozdrowienia swojej sympatii mógł  wrzucić do skrzynki kartkę lub list. Wszystkie zyczenia dostarczone zostały przez "Walentynkowego listonosza" do adresatów w dniu 14 lutego.

Akcja świąteczna.

Na początku grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz "Pod girlandą" zorganizowany przez Panie pracujące w świetlicy szkolnej. Ja również przyłączyłam się do tego kiermaszu smiley. Wykonałam kartki świąteczne a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na paczki świąteczne dla dzieci z naszej szkoly.

Kontynuacją akcji świątecznej był kiermasz ciast.

W dniu 4.12.2013r. Szkolne Koło PCK zorganizowało w naszej szkole kiermasz ciast.

Akcja zorganizowana przez SK PCK przyniosła wiele radości naszym uczniom a wymiernym efektem były zebrane pieniądze w kwocie 180zł. Pozyskane fundusze zostaną w całości przeznaczone na miłe, słodkie paczuszki dla uczniów naszej szkoły.

Bardzo dziękuję wszystkim uczennicom i ich rodzicom za wielkie serce i pomoc w organizacji kiermaszu.

Opiekun SK PCK

Dorota Aponik

****************************************************************************************************************************************************

„POMÓŻMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA PRZETRWAĆ ZIMĘ”

- podsumowanie akcji charytatywnej

18.11.13r. członkowie Szkolnego Koła PCK pod moją opieką udali  się na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Ostródzie.

Uczniowie przygotowali się na te wyjście odpowiednio wcześnie. Miesiąc przed wycieczką w szkole zorganizowana została akcja charytatywna "Pomóżmy zwierzętom ze schroniska przetrwać zimę", której celem było zebranie darów dla schroniska oraz wyrabianie postawy humanitarnej wobec zwierząt.

Zebrane dary - karma dla psów i kotów, koce na legowiska przekazaliśmy opiekunom ze schroniska.

Na miejscu zostaliśmy zapoznani z historią, stanem obecnym i problemami schroniska oraz perspektywami jego rozwoju. Pani Ania ze schroniska oprowadziła nas po boksach i opowiedziała mnóstwo ciekawych historii na temat przebywających tam zwierząt, a także o zasadach działania schroniska. Dla uczniów była to okazja do poznania, jak funkcjonuje schronisko, jak wyglądają boksy dla psów, na czym polega praca opiekunów i wolontariuszy.

W imieniu czworonożnych podopiecznych schroniska, porzuconych, pokrzywdzonych przez ludzi, jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Dzięki Wam  udało się nam pomóc wielu  porzuconym zwierzętom. Mamy nadzieję, że dzięki tego typu akcjom częściej będziemy pamiętać o potrzebujących istotach.

Szczególne podziękowania za zaangażowanie w akcję kieruję do uczennic z klasy 6a –wspaniałe dziewczyny, z ogromną miłością do zwierząt, do niesienia  bezinteresownej pomocy. Jestem z nich  bardzo dumna smiley

Opiekun SK PCK                                                                                                                                                       Dorota Aponik

AKCJA „GORĄCZKA ZŁOTA”

Szkolne Koło PCK  organizuje konkurs na

„Najlepszego zbieracza złota”

Zbierajmy złote monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy!!!

Zbiórka trwa do czerwca 2014r.

Klasa, która zbierze największą wagę „złotych monet” otrzymuje nagrodę i dyplom.

Do „Gorączki” może przyłączyć się każdy: firmy, instytucje, osoby prywatne.

Z pozdrowieniami:

Dorota Aponik -   opiekun SK PCK

"Pomóż zwierzętom przetrwać zimę".

Chcesz pomóc zwierzętom z ostródzkiego schroniska? Przyłącz się do naszej akcji  yes

Wystarczy przynieść do szkoły:

• karmę
          • koce
          • kołderki
          • szczotki do czesania
          • miski
          • oraz wszystko to, co może się przydać zwierzakom ze schroniska

Akcja trwa do 15.11.2013r.

Wszelkie dary prosimy przynosić do sali 54 lub do Pani Doroty Aponik.

Z góry dziękujemy  bardzo za Wasze dobre serca.