Regulamin biblioteki

BIBLIOTEKI  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ NR 4   W OSTRÓDZIE

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów.
  2. Każdy uczeń powinien zaznajomić się z regulaminem biblioteki.
  3. Książki wypożycza się bezpłatnie. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać : wypożyczając je do domu, czytając lub przeglądając na miejscu ( księgozbiór podręczny, czasopisma ) .
  4. Jednorazowo wolno wypożyczyć 4 książki na okres 3 tygodni , w tym jedną lekturę aktualnie przerabianą . Jeżeli czytelnik nie przeczyta   książek, może zgłosić bibliotekarzowi chęć przedłużenia wymaganego regulaminem terminu trzymania książek.
  5. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić bibliotekarzowi.
  6. W przypadku zagubienia lub zniszczenia książki czytelnik winien odkupić lub ofiarować w zamian inną książkę uznaną przez bibliotekarza za równowartościową.
  7. Zabrania się w lokalu biblioteki spożywać posiłki i napoje.
  8. Zabrania się korzystania w bibliotece z telefonów komórkowych.
  9. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.
  10. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszyscy czytelnicy powinni obowiązkowo zwrócić książki do biblioteki.
  11. W bibliotece obowiązuje cisza.

Ostróda, dnia 1.09.2006r.