Nawigacja

Biblioteka szkolna

Życie Czwórki


W  bibliotece mieści się siedziba redakcji gazetki szkolnej "Życie Czwórki". Gazetkę wydajemy od 2006roku.
Redagowana jest przez uczniów oraz nauczycieli. Opiekunami byli pani Grażyna Rumińska, pani Małgorzata Dziedziul, pani Małgorzata Rzymowska, pani Barbara Szulc. Opracowaniem komputerowym zajmowali się pani Ewa Kopańska i pan Andrzej Miecznikowski.

Od roku szkolnego  2009/2010 opiekunem gazetki jest pani Małgorzata Dziedziul


Pierwszy numer "Życia Czwórki" wydany w 2006 roku
 
 
 
 

 

 

 

 
   
 

 

Skład zespołu redakcyjnego w roku szkolnym 2017/2018

 

 

Jakub Chełstowski  kl.6a

 

Mikołaj Jachowicz  kl.6a

Oliwia Kalinowska  kl.6a

Kamila Kamińska  kl.6a

Eliza Klimiuk  kl.6a

Aleksandra Królikowska  kl.6a

Julian Lipiński  kl.6a

Weronika Machula  kl.6a

Oliwia Mackiewicz  kl.6a

Monika  Prusińska  kl.6a

Gabriela Ratajczak  kl.6a

Angelika Skorupska  kl.6a

Oliwia Śliwińska  kl.6a

 

Redaktor naczelna : Aleksandra Królikowska kl.6a

Zastępca redaktor naczelnej  : Oliwia Kalinowska  kl.6a

Skarbnik : Mikołaj Jachowicz  kl.6a

 

Miejsce spotkań : biblioteka szkolna

Opiekun : Małgorzata Dziedziul

 

 

Wywiad z Grzegorzem Kasdepke

Magdalena Gudaczewska, Daria Bochno i Magdalena Ślazińska uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Grzegorzem Kasdepke- znanym autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży, ale także dziennikarzem, przez pięć lat był redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci"Świerszczyk" .Spotkanie odbyło się w dniu 19.11.2014r. w naszej szkole , zorganizowane   dla uczniów klas II i III. Po spotkaniu nasze dziennikarki przeprowadziły z pisarzem wywiad, który zostanie zamieszczony w "Życiu Czwórki " ( nr 2 2014/2015) .Pan Kasdepke był zachwycony profesjonalizmem naszych koleżanek redakcyjnych.Udzielił bardzo wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania.

 

W dniach 4, 5 i 8 2014 r. listopada niektórzy redaktorzy wzięli udział w warsztatach dziennikarskich w siedzibie TV Mazury.Uczestnikami warsztatów dziennikarskich byli : Wiktoria Bąk  kl. V b, Daria Lichtańska  kl. VI a, Anna Samujła  kl.VI b, Daria Bochno kl.VI c, Katarzyna Dziedziul kl. Vb, Magdalena Gudaczewska  kl.VIc, Aleksandra Hanycz  kl.VIc, Ida Klimaszewska kl.Vb, Julia Majewska  kl. VIc, Kacper Skolmowski kl. VIb, Magdalena Ślazińska  kl.VIc

 

Foto

 

 
 
 
WIZYTA W REDAKCJI GAZETY "NASZ GŁOS"
 
 
 
 
 
 
 
W dniu 9.11.2012r. odwiedziliśmy redakcję gazety "Nasz Głos". Redaktor naczelny opowiedział nam bardzo ciekawie o pracy redakcji gazety, o pracy dziennikarza i redaktora, wytłumaczył , na czym polega praca kolegium redakcyjnego, jakie są etapy powstawania tygodnika "Nasz Głos". Spotkanie bardzo nam się podobało, pan Mariusz odpowiedział wyczerpująco na wszystkie nasze pytania. Mamy nadzieję, że współpraca, którą redaktor nam zaproponował będzie owocna.
 

WIZYTA  W  REDAKCJI "GAZETY OSTRÓDZKIEJ"

 
 
 
 
W dniu 25 maja 2010 roku odwiedziliśmy redakcję "Gazety Ostródzkiej" . Redaktor naczelna - pani Barbara Chadaj -Lamcho opowiedziała nam o pracy redaktora , dziennikarza ,
pokazała nam , jak wygląda przygotowanie do druku nowego numeru gazety. Pani redaktor udzieliła nam wiele wskazówek , na pewno wykorzystamy je w swojej pracy w przyszłym roku szkolnym. Zgodziła się również przeprowadzić warsztaty dziennikarskie  w naszej szkole.
 
 

Wyniki VIII Wojewódzkiego Konkursu Gazetek Szkolnych

dla szkół podstawowych pod patronatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty

rok szkolny 2010/2011

Wyróżnienie – gazetka Życie Czwórki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie

W dniu 15.04.2011r. delegacja w składzie : Zuzia Białkowska, Laura Dolińska, Sara Berdyga, Małgosia Hinczewska i Jasiek Różalski odebrała  nagrody i dyplom w SP nr 29 w Olsztynie .

   

  Pamiątkowe zdjęcie z pania Ireną Rubczewską-  wizytator z Kuratorium Oświaty w Olsztynie i panią dyrektor SP nr 29 w Olsztynie Elżbietą Słodkiewicz.

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 4 Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie
    14-100 Ostróda
    ul. Kościuszki14
  • 89 646-55-63

Galeria zdjęć