• Gala 8 Wspaniałych

     • Dnia 06.03.2020 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie odbył się XII Miejski Samorządowy Konkurs Nastolatków " OŚMIU WSPANIAŁYCH".
      Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII a Angelika Skorupska. Angelika uzyskała nominację do grona "OŚMIU WSPANIAŁYCH" i będzie uczestniczką Ogólnopolskiej Gali w Toruniu. Gratulujemy Nominacji. Dziękujemy wychowawcy i wszystkim nauczycielom za pomoc i wsparcie tego sukcesu.

       

      Opiekun SW, Krzysztof Choiński

    • Szkoła Promująca Zdrowie uczy jak o nie dbać
     • Szkoła Promująca Zdrowie uczy jak o nie dbać

     • Nasza szkoła jest Szkołą Promującą Zdrowie. W związku z tym często rozmawiamy z dziećmi o tym, jak dbać o zdrowie. Jest to szczególnie ważne w okresie zwiększonego ryzyka zachorowania na grypę, czy też zakażenia koronawirusem. W piątek w holu na parterze "małej czwórki" odbyło się spotkanie dzieci z klas młodszych. Pani Basia przypomniała dzieciom o wartościach odżywczych owoców i warzyw. Dzieci otrzymały też instrukcje i praktycznie przećwiczyły, w jaki sposób myć ręce, aby było to mycie skuteczne i chroniło nas przed przenoszeniem wirusów. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę dzieci "zaniosą" do swoich domów i na co dzień będą dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

    • Konkurs Recytatorski w klasie II c
     • Konkurs Recytatorski w klasie II c

     • Dnia 27 lutego w klasie 2c odbył się klasowy konkurs recytatorski. Celem konkursu było wyłonienie 3 osób do szkolnego konkursu recytatorskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie prezentowali wybrane przez siebie wiersze. I miejsce zajął Dominik Deruś, II Maria Szewczyk, III Martyna Skowrońska. Całej Trójce gratulujemy i życzymy powodzenia.  

    • Miejskie Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
     • Miejskie Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • W dniu 28.02.2020 odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające „Żołnierzy Wyklętych”. Społeczność naszej szkoły już po raz piąty wzięła udział w obchodach tego dnia, ale w tym roku byliśmy także współorganizatorami tych wydarzeń.

      Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Kościele Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Ostródzie, następnie młodzież złożyła znicze pod Pomnikiem Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP, a potem wszyscy zebrani przemaszerowali ulicami miasta w stronę zamku na program artystyczny upamiętniający poległych bohaterów. Występ wychowanków naszej szkoły na zamku zakończył piątkowe obchody związane z dniem Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

      Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości: nauczycielom, uczniom oraz absolwentom Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Ostródzie, a szczególnie członkom zespołów Alter-Creo i Our Time, którzy pod kierunkiem pani Anny Czacharowskiej, pani Danuty Horbacz i pani Beaty Roguskiej przygotowali i zaprezentowali piękną część historyczno-artystyczną.