• Debata

• Grupa uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły wzięła dzisiaj udział w debacie, która odbyła się w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku. Celem spotkania było zebranie opinii społeczności szkolnej na temat tego, która z kompetencji kluczowych wymaga priorytetowego wsparcia. Wspólnie wypracowano wnioski.

• REALIZACJA PROJEKTU PATRIOTYCZNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W OSTRÓDZIE TULIPANY DLA BOHATERÓW W ROCZNICĘ ATAKU ZSRR NA POLSKĘ

• W nocy z 16 na 17 września, łamiąc zawarte układy i porozumienia, rząd radziecki wystosował notę, w której usprawiedliwiał przewrotnie wkroczenie Armii Czerwonej do Polski bankructwem państwa polskiego. Józef Stalin stał się tym samym wspólnikiem Adolfa Hitlera, a ZSRR agresorem. Wkroczenie wojsk Armii Czerwonej na ziemie polskie de facto przypieczętowało klęskę Polski w 1939. Dlatego uczniowie klasy Va pod opieką Pani W.Żebrowskiej i P. A. Pietrzyk zasadzili 17 tulipanów dla bohaterów, aby uczcić ich poświęcenie dla ojczyzny.

• Dzień Kropki

• Jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Był on okazją do kreatywnych zabaw  z kropką w roli głównej. Kropki, koła i plamki zagościły na ubraniach, ścianach i podłodze. Dzieci wykazały się kreatywnością przygotowując stroje na ten dzień. Z ochotą brały udział w zabawach przygotowanych przez Panią Dorotę Majewską.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

• Uczniowie klas pierwszych, a także ich opiekunowie, wzięli dzisiaj udział w oficjalnej części rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021. Pozostali uczniowie powitali nowy rok szkolny z wychowawcami w swoich klasach. Było nietypowo, ale radośnie i z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.