• W trosce o nasz wspólny dom - planetę Ziemię.

• Uczniowie z klas 4a, 6a, 6b oraz 7a sprzątali dzisiaj tereny zielone w naszym mieście. Pogoda sprzyjała młodzieży podczas prac porządkowych ☀️ Brawa za zaangażowanie i szczytny cel 👏😀Wspólnie możemy zrobić wiele dla naszej planety 🌍🌳🚰

• Wakacyjne wspomnienia

• To prawda, wakacje już za nami, ale wspominamy je z rozrzewnieniem...

Dzisiaj zostały wręczone uczniom klas I-III dyplomy i nagrody za pracę wykonane na konkurs plastyczny "Wspomnienia z wakacji".

Laureatami konkursu zostali:

- w kategorii klas pierwszych: I miejsce - Amelia Gergola z kl. I d

- Karol Serafin z kl. I c

II miejsce - Alan Kowalewski z kl. I c

III miejsce - Wojciech Łukaszewski z kl. I c

wyróżnienie - Michał Orłowski z kl. I c

- Adam Szewczyk z kl. I b

- w kategorii klas drugich: I miejsce - Oliwia Kobiałka z kl. II a

II miejsce - Zuzanna Piecychno z kl. II a

III miejsce - Jaś Bagiński z kl. II c

wyróżnienie - Dominika Kulaszewska z kl. II a

- w kategorii klas trzecich: I miejsce - Amelia Walkowiak z kl. III a

II miejsce - Maja Zander z kl. III a

III miejsce - Borys Glenski z kl. III a

Wszystkim uczniom klas I - III, którzy wykonali prace serdecznie gratulujemy i dziękujemu za udział.

Organizatorem konkursu była Maria Perczyńska. W skład jury weszły panie: Małgorzata Dziedziul, Dorota Majewska oraz p. dyrektor Małgorzata Rzymowska.

• Odpłatność za obiady

• Szanowni Rodzice!

Informujemy, że zmienił się numer konta bankowego, na który należy wpłacać pieniądze za obiady. Proszę zwrócić na to uwagę!

Aktualny numer konta bankowego 24 1160 2202 0000 0005 0049 8547

Więcej informacji w zakładce INFORMACJE- STOŁÓWKA

• Kreatywnie w klasie 3b

• Łamiemy prawa fizyki. Ciecz nienewtonowska zachowuje się jak ciało stałe, gdy działamy na nią siłą. Na przykład uderzając ją i gniotąc, staje się twarda i krucha. Można ulepić kulę, gdy palce poruszają się, lecz gdy przestaniemy ściskać masę, rozleje się między palcami. Zabawa przednia.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września to dzień, w którym już od wielu lat obchodzimy w naszej szkole Miedzynarodowy Dzień Kropki. Również w tym roku zrobiło się w naszej szkole z tej okazji kropkowo i kolorowo. Każdy starał się mieć na sobie coś w kropki, kropeczki, grochy lub groszki.  I jak co roku pani Dorota przygotowała dla młodszych dzieci "kropkowe" atrakcje. W obchody Dnia Kropki włączyli się również uczniowie klas starszych. Wykazali się kreatywnością wykorzystując kropki do wykonania pięknych prac plastycznych.

• Pomoc dla dzieci z Afganistanu

• W Grupie koło Grudziądza znajduje się ośrodek dla cudzoziemców. Wśród 70 osób, połowa to dzieci. Właśnie dla nich, w naszej szkole przy ul. Kościuszki 14, zorganizowano zbiórkę artykułów do higieny osobistej i przyborów szkolnych.

Wszystkie klasy I -III stanęły na wysokości zadania i zgromadziły niezbędne artykuły i przybory. Pomysłodawcą akcji charytatywnej był pan Michał - tata Marcela z klasy III b. Wykonawcą zbiórki był Klub "Wiewiórka", którego opiekunem jest pani Bożena Wiewióra.

Dziękujemy WSZYSTKIM za pomoc i pamiętajmy, że dobro zawsze wraca.

• Klasa I b z wizytą u strażaków

• We wtorek 14 września klasa I b wybrała się na wycieczkę do sali edukacyjnej "Ognik" przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Ostródzie. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dzieci miały okazję bliżej przyjrzeć się pracy strażaków, a jednocześnie zdobyć wiedzę o tym, jak zachować się w przypadku pożaru. Wiele radości sprawiły im przygotowane przez strażaków atrakcje. Serdecznie dziękujemy Panom strażakom za tak miłe przyjęcie. Poniżej fotorelacja z tej wizyty.

• Team building w klasie 4a

• Team building w klasie 4a - wypracowujemy już od pierwszych zajęć precyzję, wzmacniamy sensorykę i motorykę, zaufanie, odpowiedzialność, umiejetności pracy w zespole i kreatywne podejście do rozwiązywania postawionych problemów.

• Integracja w klasie IV a

• Uczniowie z klasy IVa spędzili dzisiaj razem z rodzicami i wychowawczyniami integracyjne popołudnie na łonie natury. Pogoda i humory dopisały, a wspólna zabawa wszystkim sprawiła dużo frajdy. Brawa należą się wszystkim! 👏😀🌳☀️Pozdrawiamy i życzymy miłego weekendu!

• Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!

• Dzisiaj rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W oficjalnej uroczystości wzięli udział uczniowie klas I i IV. Uczniowie pozostałych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.