• W ostatnim dniu listopada

powróżyć czymkolwiek warto:

wyciągniętą z talii kartą,

butami, stopionym woskiem,

by przyszłość poznać choć troszkę.

Wyśmienita jest zabawa

andrzejkowa we wróżenie,

trzeba jednak ją traktować

z lekkim oka przymrużeniem.

(Żródło: https://www.wiersze.co.pl/andrzejki)

• W Warmińskiej Krainie Świętego Mikołaja

• Klasy 4a i 5a odwiedziły dziś  Mikołaja w Warmińskiej Krainie Aktywności. Były bożonarodzeniowe opowieści oraz prowadzone przez zaprzyjaźnione elfy warsztaty z tworzenia ozdób świątecznych. Powstały piękne bombki i zawieszki z masy porcelanowej. Nie zabrakło spotkania z Mikołajem i wspólnego zdjęcia.

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy przyjaciel dzieci i najukochańsza przytulanka  – pluszowy miś.

Dzieci  z klas 0 -III poznały historię Święta Misia, bawiły się przy piosenkach i wierszykach o misiu, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, wykonywały prace plastyczne i przygotowały stroje na Święto Misia.

Ten dzień pełen był uśmiechu i radości, chociaż misie zostały w tym roku w domu.

W przyszłym roku na pewno zaprosimy do szkoły wszystkie  misie, wspólnie będziemy się uczyć i bawić, bo wiadomo, że : ,,…czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

• Dzisiaj wielka jest rocznica -
            Jedenasty Listopada!...
            Tym, co zmarli za ojczyznę
            hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy
            wolność, mowę polską w szkole,
            to, że tylko z ksiąg historii
            poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony,
            w mieście flagi rozwinięto
            i me serce się raduje,
            że obchodzę polskie święto.

(L. Wiszniewski)

Dzisiaj w naszej szkole świętowali wszyscy - i duzi, i mali. Dekoracje, galowe stroje, kotyliony w barwach narodowych, ręcznie wykonane wianki z biało - czerwonymi kwiatami i rogatywki oraz koncerty pieśni patriotycznych... To wszystko sprawiło, że w szkole zapanował prawdziwie odświętny nastrój. W taki sposób młodsi i starsi uczniowie wyrazili swój patriotyzm i przywiązanie do ojczystego kraju. A o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

• Klasa 7b w Parku Trampolin.

• 10 listopada klasa 7 B spędziła wspólnie dzień poza murami szkoły. Był to doskonały czas na integrację zespołu klasowego oraz poprawę sprawności fizycznej.

• 8c i 8d na wycieczce w Olsztynie

• W środę, 10 listopada 2021 roku, my, uczniowie klasy 8c i 8d wybraliśmy się na wycieczkę integracyjną do Olsztyna. W programie było kino ("Miss impossible") oraz pokoje zagadek w escape roomie. Zwiedziliśmy także Olsztyńską Starówkę oraz wystawę rzeźby w amfiteatrze: "Pomnik Mężczyzny Zwyczajnego". Zabawa była wspaniała, pogoda też nam dopisała, a do Escape roomu na pewno jeszcze wrócimy.

• Spotkanie z Panią Muzyką

• Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas 0-III z Panią Muzyką. Ciekawa muzyczna opowieść była okazją do poznania muzyki, tańców oraz elementów kultury romskiej, a także do bliższego poznania dwóch instrumentów muzycznych - skrzypiec i akordeonu.

• 5 listopada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

Grupa klasy zerowej włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzieci wraz z panią wychowawczynią przygotowały wystawkę książek, filmów dziecięcych oraz „galerię kolorowanek postaci bajkowych”. Sala zamieniła się w bajkową krainę.

Aby uczcić ten dzień, odbyło się bajkowe spotkanie w bibliotece szkolnej. Przygotowane przez Panią bibliotekarkę zadania wymagały od dzieci wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkowe postacie i przypominały tytuły bajek, z których pochodzą. Okazało się, że dzieci dobrze znają bajki, zatem świetnie poradziły sobie z zadaniami.

Po powrocie do sali, kontynuując spotkanie z bajką, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „W krainie bajek”, były też muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz pokaz dziecięcych bajkowych przebrań. Oczywiście dzieci wykonały tez prace plastyczne  „Postać bajkowa”.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”.

• Finał akcji "Szkoła pamięta"

• W tym roku już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w akcji pod nazwą "Szkoła pamięta". Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły podjęli różnorodne działania - odwiedzono zapomniane groby, zapalono symboliczne znicze, a najmłodsi wykonali okolicznościowe prace plastyczne.