• XXXIV Ostródzkie Biegi Uliczne

• Wspaniała pogoda towarzyszyła zawodnikom i kibicom podczas dzisiejszych biegów. Wzięło w nich udział bardzo wielu uczniów z naszej szkoły.

W klasyfikacji generalnej zajęliśmy I miejsce! Brawo!!!

Gratulujemy wszystkim biegaczom wytrwałości! Jesteśmy z Was dumni!!!

• Drodzy Ósmoklasiści!

• Przed Wami spore wyzwanie w postaci trzydniowego maratonu zmagań z arkuszami egzaminacyjnymi. Wierzymy, że sobie doskonale poradzicie z mocą kciuków trzymanych przez wasze rodziny, przyjaciół i nauczycieli. Powodzenia!

• Ciekawa lekcja w I b.

• Szymon Żmijewski, uczeń klasy 4b, odwiedził młodszych kolegów i przeprowadził dla nich lekcję eksperymentów. Pierwszaki z wielką radością i zaangażowaniem włączyły się w przygotowane przez Szymona zadania.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy częściej.

Uczniowie klasy 1b

• Niezwykły gość w Ib.

• Dziś klasę 1b odwiedził niezwykły gość. Kapitan Tomasz Szulc opowiedział o pracy marynarza oraz jak ważne w jego zawodzie są relacje z ludźmi.

Dziękujemy za piękną lekcję, wspólne zabawy i poczęstunek!

• Wycieczka klasy 4b i 4c.

• Uczniowie klasy 4b i 4c aktywnie i  twórczo spędzili czas w Zagrodzie Ziołowy Dzbanek. W wiejskim  zwierzyńcu karmili kozy, osła oraz królikì. Zwiedzili  wiatę garncarską i chatę zielarską, a podczas warsztatów edukacyjnych własnoręcznie tworzyli ziołowe mydełka. Czas spędzony na świeżym powietrzu w Parku Edukacyjno - Rekreacyjnym w Pasłęku upłynął na wspólnych grach i  zabawach, a radości i śmiechom nie było końca.

• Światowy Dzień Higieny Rąk

• W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Światowy Dzień Higieny Rąk. Z tej okazji uczniowie klasy III b wzięli udział w w zajęciach profilaktycznych związanych z higieną rąk, które zorganizowane zostały w Centrum Użyteczności Publicznej przez Stację Sanitarno - Epidemiologiczną.

• Wizyta młodych wolontariuszek

• Wczoraj klasy młodsze odwiedziły wolontariuszki pracujące w ostródzkim schronisku dla zwierząt. Rozmawiały z dziećmi o tym, jak należy dbać o zwierzęta oraz jak można zostać wolontariuszem i pomagać zwierzętom w schronisku.

• Wycieczka klasy Va, VIb i VIc

• Klasy Va, VIb i VIc przebywały w dniach 6-7 maja br.  w ośrodku wypoczynkowym „Kulka”.  Był to bardzo miło i intensywnie spędzony czas. Mogliśmy spróbować swoich sił w parku linowym, poczuć się jak astronauta, zasiadając w kosmicznym żyroskopie.   Sprawdziliśmy się w laserowym paintballu i łucznictwie sportowym. Wykazali się wiedzą w „Kulkowej Akademii Wiedzy”. Niezapomniana była też wieczorna wyprawa do lasu, gdzie braliśmy udział w podchodach. Wszyscy wróciliśmy do domu w świetnych humorach, żałując, że tak szybko minął czas.

• Miejski Konkurs Pieśni Patriotycznej.

• 7 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Ostródzie odbył się Miejski Konkurs Pieśni Patriotycznej. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III-V oraz klasy VI-VIII. Naszą szkołę reprezentowały Aniela Kołodziej z kl.III c oraz Maja Kołodziejska z kl.VIII b. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Każda z naszych uczennic zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Spotkanie z Panią Muzyką

• Podczas dzisiejszego Spotkania z Panią Muzyką uczniowie klas młodszych zostali zapoznani z muzyką ilustracyjną. Była to też okazja do bliższego poznania kolejnego instrumentu muzycznego - saksofonu. Jak zwykle było ciekawie, kolorowo i zabawnie.