• Sprawozdanie z wyjazdu do Grecji w lipcu 2023 r.

• ERASMUS + ( 2022-1-PL01-KA122-SCH-000077811)
          W związku z przyznaniem SP4 środków finansowych w drodze konkursu, który odbył się w 2022 roku, zrealizowano mobilność do Grecji.
          Przed wyjazdem, w lipcu, nauczyciele uczestniczyli w kilkunastogodzinnym kursie przygotowawczym języka angielskiego, który odbywał się online, a także w zajęciach kulturowych i organizacyjnych, których celem było jak najlepsze i najefektywniejsze przygotowanie uczestników na podróży do Grecji oraz do pobytu w Salonikach.
          W dniach 24.07.23 - 07.08.23 dwudziestu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Olimpijczyków w Ostródzie wzięło udział w projekcie Erasmus +, finansowanym w całości przez Fundację Rozwoju systemu Edukacji w Warszawie,  podnoszącym kompetencje i umiejętności kadry nauczycielskiej z zakresu metod eksponujących i wykorzystania nowoczesnych technologii oraz poznania europejskich standardów edukacyjnych.
          Kadra pedagogiczna w trakcie dwutygodniowego pobytu w Salonikach w Grecji, zrealizowała bogaty program edukacyjny, językowy i kulturowy .
          W pierwszym tygodniu projektu kadra pedagogiczna brała udział w cyklu szkoleń  i warsztatów, dotyczących narzędzi i technik e-learningu. Były to zajęcia w języku polskim. Uczestnicy dyskutowali i odbyli warsztaty na temat wszystkich aspektów nauki online, a także dostępnych interaktywnych narzędzi, które nauczyciele mogą wykorzystywać w swojej pracy.
          Organizatorem ze strony greckiej była organizacja Ekpedeftiki Paremvasi, która jest odpowiednikiem polskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego i ma liczne przedstawicielstwa w Europie, a także wieloletnią tradycję organizowania szkoleń Erasmus +.
          W drugim tygodniu projektu uczestnicy opanowali podstawy greki, uczyli się tradycyjnych greckich tańców i piosenek, a także zwiedzali liczne historyczne zabytki Salonik i okolic (plaże półwyspu Chalkidiki, klasztory w Meteorach, zabytkowe antyczne grobowce w Verginie, rejs statkiem do Atos), a także wzięli udział w greckim wieczorze, w czasie którego odbyła się degustacja tradycyjnych potraw greckich.
          Był to bardzo cenny projekt i efektywnie spędzony czas, który zainspirował kadrę nauczycielską do wykorzystania nowej wiedzy i umiejętności w codziennej pracy z młodzieżą.