W dniu 12 grudnia w Ostródzie odbył się Gwiazdkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej . Nasz uczeń Szymon Kowalski z klasy 2b i jego drużyna zajęli II miejsce.
Gratulacje!
W dniu 12 grudnia w Ostródzie odbył się Gwiazdkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej . Nasz uczeń Szymon Kowalski z klasy 2b i jego drużyna zajęli II miejsce.
Gratulacje!
Uczniowie klasy 2c również żyją świąteczną atmosferą. Żeby oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę się nie dłużyło, 14 grudnia odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych.
Rodzice, dzieci i wychowawczyni pani Iwona Car z wielkim zaangażowaniem tworzyli bałwanki z nietypowych materiałów -białych skarpetek ,wykonali również niezwykłe mikołaje. Dzięki wspaniałej współpracy rodziców i dzieci powstały wyjątkowe dekoracje świąteczne .Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła. To było bardzo miłe spotkanie.
..czekanie nasze najbardziej jest niecierpliwe,
kiedy zbliżają się święta,
już się unosi w powietrzu
zapach żywicznych gałązek,
już suną na białych sankach choinki,
wiatr szumi kolędy.
Śnieg dymi za oknem,
mróz kwiaty zapala na srebrnych szybach,
a w domu tak pachnie świątecznie
czystością i migdałami.
Czesław Janczarski
Dzieci z naszej szkoły rozpoczęły już przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Wykonują na lekcjach różne ozdoby choinkowe: łańcuchy, aniołki, gwiazdki ...Uczniowie z klasy 3a- "autorskie" bombki. Jak widać nie zabrakło im pomysłów, każda jest inna, piękna i niepowtarzalna...
Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy zaprosił Członków Zarządu Warmińsko-Mazurskiego SZS na uroczystość podsumowującą współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz klasyfikację gmin i powiatów za rok szkolny 2014/2015.
Uroczystość odbyła się w dniu 8 grudnia 2015 r. w sali Warmińskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Wacław Wasiela przewodniczący W-M SZS wręczył na ręce pani dyrektor Beaty Prusinowskiej dyplom i puchar dla naszej szkoły za zajęcie V miejsca w systemie współzawodnictwa sportowego Warmińsko-Mazurskiego SZS w kategorii miast w roku szkolnym 2014/2015.
Serdecznie gratulujemy nauczycielom i uczniom, cieszymy się z Waszego sukcesu!
4 grudnia w naszej szkole wszystkie dzieci i nie tylko…od samego rana oczekują wyjątkowego Gościa. Okazało się, że dotarł i to z workiem pełnym prezentów. Uczniowie przyjęli go z wielkim entuzjazmem. Było dużo radości i uśmiechu. Mikołaj przyszedł do każdej klasy, czyli wizyta tak długo oczekiwanego Gościa pokazała, że uczniowie naszej szkoły chyba byli grzeczni …
Dzieci przygotowały także swoje sale lekcyjne na tę długo oczekiwaną wizytę…Pięknie ubrane choinki, stroiki, dekoracje świąteczne .Niektórzy przygotowali niespodziankę dla tego ulubionego Gościa :narysowały portret Mikołaja, zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk, ubrały się w mikołajkowe stroje… To wszystko sprawiło, że w tym dniu wszyscy poczuli już tę wyjątkową, świąteczną atmosferę.
W ostatnich latach w naszej szkole organizowane są bożonarodzeniowe kiermasze świąteczne „Pod Girlandą”. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też szkolny kiermasz staje się obowiązkowym wydarzeniem, które należy uwzględnić w dorocznym kalendarzu imprez.
Tak też jest i w tym roku szkolnym. Uczniowie, nauczyciele, rodzice z wielkim zaangażowaniem przygotowali na kiermasz samodzielnie wykonane różne ozdoby świąteczne : kartki, przywieszki do prezentów, stroiki, wiszące ozdoby na choinkę: gwiazdki, bombki, pierniczki, aniołki, mikołajki, bałwanki…Uczniowie ze Szkolnego Koła PCK również wykonali świąteczne ozdoby na rzecz dzieci potrzebujących.
Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły na kiermasz w dniach 3.12- 4.12.2015 r. Będzie można nabyć wszystkie te artystyczne rękodzieła na stoisku zorganizowanym na korytarzu na parterze przez panie : Jolantę Dorosz, Barbarę Szulc, Małgorzatę Pestę . Otwarcie kiermaszu 3 grudnia o godz.10.00
28 listopada w Toruniu odbył się ogólnopolski mityng lekkoatletyczny, w którym wzięła udział młodzież uczestnicząca w programie “Lekkoatletyka dla Każdego”.
Drużyna Warmińsko-Mazurska składała się z zawodników z Olsztyna, Ornety, Ostródy oraz Lubawy. Ostródę, w toruńskich zmaganiach młodych lekkoatletów, reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4: Gabrysia Ratajczak i Monika Prusińska z klasy IV a oraz Kacper Piekut i Michał Perowicz z klasy VI a.
Podopieczni pani Małgorzaty Pesta rywalizowali na dystansie 500 m w swoich kategoriach wiekowych. Na szczególną uwagę zasługuje Michał Perowicz – rocznik 2003, który w swojej kategorii wiekowej zdobył I miejsce (złoty medal) pokonując rywali z wynikiem 1: 28,17
22 listopada w Białymstoku odbyły się międzywojewódzkie zawody dla dzieci i młodzieży biorących udział w programie “Lekkoatletyka dla Każdego”. W imprezie rywalizowali uczniowie z dwóch województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.
Mali adepci lekkiej atletyki mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w następujących konkurencjach: 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską, skok wzwyż oraz w pchnięciu kulą. Ostródę, w białostockich zmaganiach młodych lekkoatletów, reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4: Aleksandra Królikowska ,Gabrysia Ratajczak , Monika Prusińska , Oliwia Śliwińska ,Maja Ostrowska,Oliwia Mackiewicz, Nina Xu ,Zuzanna Olbryś , Julia Bryła ,Alicja Dzwolak ,Kacper Piekut , Michał Perowicz .
Na szczególną uwagę zasługuje Michał Perowicz – rocznik 2003, który zdobył II miejsce (srebrny medal) w skoku w dal z wynikiem 4,46.
20 listopada to Światowy Dzień Rzucania Palenia.
Z tej okazji uczniowie klas I-III i klas IV-VI postanowili artystycznymi środkami wyrazu przekonać palaczy do zaniechania tego zgubnego nałogu. Z rysunków, plakatów wyrażone zostało hasło "MAMO, TATO NIE PAL PRZY MNIE!". Antynikotynowe hasła zostały odpowiednio zilustrowane i możemy zobaczyć skutki palenia papierosów, które naprawdę przemawiają do wyobraźni .
Do obejrzenia wystawy zapraszamy na parter na korytarzu szkolnym.
Wystawę zorganizowały panie: Bożena Wiewióra i Krystyna Czermińska.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby pobudzają wyobraźnię pozwalają oderwać się od rzeczywistości .Dzieci często zastanawiają się,co spotka ich w życiu. Z niecierpliwością oczekują na ten dzień, pełen tajemniczych wróżb i czarów.
Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek i piątek 26 i 27 listopada, kiedy to uczniowie bawili się ,wróżąc sobie , w tym roku każda klasa w swojej sali lekcyjnej. Były również tańce i inne zabawy oraz słodki poczęstunek. Dzieci spędziły ten magiczny dzień, doskonale się bawiąc.
Puchate i mięciutkie, małe , duże pluszowe misie opanowały w dniu 25 listopada naszą szkołę. W tym dniu panie z klas zerowych oraz pani Dorota Majewska zorganizowały kolorową i niezwykle bajkową wystawę.
W dniu 25.11.2015 r. dzieci z klas zerowych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo nowych, atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W przeddzień święta każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie różne ,a każdy piękny i wyjątkowy, ulubieńcy naszych najmłodszych uczniów zostały ułożone na wystawie zorganizowanej na korytarzu szkolnym pod choinkami .
Uczniowie również poznali historię święta, wspólnie recytowali wiersze o misiach, bawili się przy piosenkach np. „ Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Starsi uczniowie na lekcjach techniki wykonali samodzielnie według własnego projektu misie .Nie zabrakło im pomysłów i talentu .
Ten dzień w szkole był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom .
W dniu 18.11.2015 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Moje ulubione owoce i warzywa".
Organizatorzy zaproponowali uczniom klas I wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną.W konkursie wzięło udział 29 dzieci.
Nasi najmłodsi uczniowie narysowali, namalowali swoje ulubione warzywa i owoce. Nie zabrakło im pomysłów co do techniki wykonania prac konkursowych , ani talentu plastycznego. Prace, które wykonały dzieci były wyjątkowe i przysporzyły sporego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców. Ostatecznie przyznano trzy nagrody i trzy wyróżnienia.
Wyniki:
I miejsce Zuzia Muszyńska kl.1b
II miejsce Mateusz Koziełło kl.1d
III miejsce Kinga Książak kl 1a
Wyróżnienia:
Natalia Kulaszewska kl.1e, Wiktoria Licznerska kl.1c, Michał Nieznański kl.1d.
Aby docenić trud małych artystów, wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i upominkami.
W celu zaprezentowania prac szerszemu gronu widzów kolorowe prace uczestników konkursu zostały pokazane na wystawie "Galeria Młodych Artystów" zorganizowanej na korytarzu szkolnym.
Organizatorzy konkursu :pani Barbara Szulc, Małgorzata Pietkiewicz
Skład drużyny dziewcząt: Paulina Kowalska 6a, Alicja Dzwolak 6a, Nina Xu 5a, Ola Chrobak 6a, Klaudia Kamińska 6a, Agnieszka Zdunkiewicz 6a, Ola Dziedzic 6a, Kinga Tchórz 6a, Oliwia Kowalewska 6a, Anna Dardzińska 5a :)
W dniu 23 października 2015 r. odbyły się ostródzkie zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców w hali OCSiR. Brały w nich udział szóste klasy szkół podstawowych.
Drużyna dziewcząt i chłopców zajęła I miejsce.
Skład drużyny chłopców: Patryk Bieniasz 6a, Piotr Dąbek 6a, Wojtek Soliwoda 6a, Dawid Sobolewski 6a, Kacper Szafranowicz 6a, Olaf Wiśniewski 6a, Michał Perowicz 6a, Kacper Piekut 6a, Eryk Ziółkowski 6a, Marcin Zdunek 6a
Brawo , serdecznie gratulujemy sukcesu!
11 listopada to symboliczna data, święto odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku. Do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy w 1937 i 1939 roku. Po wojnie Narodowe Święto Niepodległości wróciło do kalendarza oficjalnych świąt państwowych. Główne obchody z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Znajduje się tam Grób Nieznanego Żołnierza. Jest to symboliczny Grób wszystkich bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.
W przeddzień Święta Niepodległości , w dniu 10 listopada pan Marek Pesta zorganizował lekcje historii inaczej niż zwykle. Odbyły się na korytarzu przy wystawie "Droga do wolności". Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wiadomości o odzyskaniu przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.
Halloween nie musi kojarzyć się ze strachem i duchami!
Samorząd Uczniowski zaprosił chętnych uczniów do wspólnej zabawy w dniu 30.10.2015r.
Już od samego rana w drzwiach szkoły powitała uczniów „Babcia Jadzia”. Przypomniała zapominalskim o powiedzeniu „dzień dobry” ,o pilnym udziale w lekcjach, życzyła wszystkim wesołej zabawy . Na korytarzu wykonano tematyczną wystawę , na której znalazły się lampiony wykonane z dyni - królowej jesiennych warzyw .
Chętni uczniowie odpowiedzieli na zaproszenie SU , tego dnia przebrali się w stroje halloweenowe.
Pomysłów nie zabrakło! Duchy , wiedźmy, czarownice i inne postacie, które pojawiły się tego dnia w szkole, nie były ani straszne, ani groźne nawet dla najmłodszych.
W dniu 29 października 2015r.(czwartek) zapraszamy na wystawę
„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ’’
Na wystawie można zobaczyć książki zakupione do naszej biblioteki szkolnej w ramach rządowego programu MEN „Książki naszych marzeń’.
Książki zakupiono na podstawie propozycji uczniów klas I-VI wyłonionych w Ogólnopolskich Wyborach Książek , które odbyły się w szkolnej bibliotece w dniach 16.03.-19.03.2015r. Pełny wykaz książek można zobaczyć na stronie internetowej szkoły.
Wystawa będzie trwała tylko 1 dzień. Już od następnego dnia, czyli od 29.10.2015r.( piątek) będzie można wypożyczać książki zgromadzone na wystawie.
Zapraszamy do biblioteki od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 16.00.
W dniu 28.10.2015r. odbyły się wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów zgłosiło się 21 uczniów z klas IV-VI. Spośród kandydatów wyłoniono przewodniczącego SU, zastępcę i sekretarza.
Skład Samorządu Uczniowskiego :
Dominika Orłowska kl.6c -przewodnicząca SU
Marcel Kłokocki kl.5a - zastępca przewodniczącej SU
Paulina Kowalska kl.6a - sekretarz
Odpowiadając na apel Fundacji „Dobre Życie” w dniu 21 października w naszej szkole rozpoczęły się działania związane z kampanią „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2015 r.”.
Nauczyciele podjęli działania edukacyjne upowszechniające zdrowy styl życia, popularyzację zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać popularne rodzaje zbóż oraz produkty z nich powstające. Panie pokazywały film „Jak upiec chleb na zakwasie”. Omówiono proces produkcji i wypieku chleba, uczniowie zapoznali się z etapami powstawania chleba od ziarenka do bochenka. Dzieci poznały pracę rolnika, młynarza, piekarza.Niektóre klasy zorganizowały w klasie degustację chleba upieczonego w domu przez uczniów i ich rodziców.
Panie : Barbara Szulc, Alina Kanclerz oraz pani Małgorzata Pesta zorganizowały na korytarzu szkolnym piękną wystawę „Jak powstaje chleb?”, na której przedstawiono ilustracje obrazujące proces powstawania chleba. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć , jak wyglądają ziarna różnych zbóż.Na wystawie znalazły się także różne rodzaje chleba z ostródzkich piekarni. Wystawiono prace uczniowskie przedstawiające chleb w roli głównej, a także książki ze zbiorów biblioteki szkolnej na temat zbóż, produkcji oraz wartości chleba.Dekoracje z jesiennych wrzosów przygotowali uczniowie z klasy 2b.
Biorąc udział w kampanii chcemy przywrócić znaczenie symbolu chleba, umocnić szacunek do niego i ludzi pracujących, aby powstał.
Chcemy, by uczniowie zaczęli zastanawiać się, co jedzą, jakie ma to znaczenie dla ich zdrowia i bardziej świadomo wybierać żywność w sklepie.
Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Przez kilka pierwszych lat było obchodzone w czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. trwa już przez cały miesiąc. Tegoroczne hasło brzmi: „Biblioteki szkolne rządzą”.
Główne obchody tegorocznego święta naszej biblioteki odbyły się w dniu 19 października 2015 r. Już wcześniej na korytarzu zorganizowano wystawę informującą o tym święcie, niektóre klasy wykonały laurki z życzeniami .Pomieszczenie biblioteki powitało czytelników odświętnym wystrojem, kolorową wystawą.
Uczniowie włączyli się do akcji „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE”. Nasi czytelnicy wykonali przepiękne laurki z życzeniami imieninowymi dla swojej biblioteki . Uczniowie klas VI złożyli życzenia bibliotece w języku angielskim. Czytelnicy wrzucili do skrzynki „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ” swoje propozycje książek, które według nich powinny znaleźć się w szkolnej bibliotece .
Bibliotekę odwiedziło sporo czytelników .Klasa 3c pod kierunkiem swojej wychowawczyni w dniu święta wykonała laurki.Uczniowie odwiedzający bibliotekę złożyli życzenia imieninowe, obejrzeli z zaciekawieniem książki podarowane bibliotece przez innych czytelników, znalazły się też książki podarowane przez redaktorów gazetki szkolnej - „Życie Czwórki”.
Celem tego święta było zachęcenie czytelników do korzystania z biblioteki, która ma im się kojarzyć z miejscem ważnym w szkole, które chętnie i często będą odwiedzać, by tutaj znaleźli wiele ciekawych , nowych książek.
W imieniu biblioteki pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego święta – uczniom, nauczycielom za wszystkie życzenia, podarowane książki i propozycje nowości. Postaramy się, by jak najszybciej znalazły się w zbiorach biblioteki i można było z nich korzystać. Jesteśmy zadowolone, że uczniowie i nauczyciele będą mieli wpływ na zakup nowości do biblioteki. Chcemy ,by każdy czytelnik w naszej bibliotece szkolnej znalazł wymarzone książki.
Nauczyciele bibliotekarze :Małgorzata Dziedziul i Zofia Czerkies
Ania Maślewska uczennica klasy 3a odniosła kolejne sukcesy. W eliminacjach do Mistrzostw Polski Młodzików zajęła V miejsce, natomiast w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików zajęła I miejsce w turnieju szachowym dziewcząt.
Serdeczne gratulujemy!
Powered by aSc EduPage