• Uroczytość ślubowania klas pierwszych.

• Na hali OCSiR odbyla się dzisiaj miejska uroczystość Ślubowania klas pierwszych Szkół Podstawowych w Ostródzie. Wszystkim towarzyszyło przy tym bardzo dużo emocji. Nie ma wątpliwości, że nasi Pierwszoklasiści zachowają ten dzień na długo w swojej pamięci.

• Kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego

• W naszej szkole trwa kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. W szkole pojawiły się plakaty i ulotki, dzięki którym możemy poznać kandydatów, aby potem wybrać świadomie swojego przedstawiciela.

Wybory już 4 października!

• Inauguracja Wolontariatu w Powiecie Ostródzkim.

• 22.09.2023r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie odbyła się Inauguracja Wolontariatu w Powiecie Ostródzkim. Uroczystość rozpoczęto od odsłonięcia pamiątkowego kamienia z okazji 25- lecia Fundacji "Świat na tak" pod patronatem honorowym Marszałka woj. warmińsko - mazurskigo Pana Gustawa Marka Brzezina oraz posadzenia dębu - symbolu siły, potęgi, mądrości i życzliwości. Następnie w auli ostródzkiego liceum odbyło się oficjalne spotkanie, na którym podsumowano poprzedni rok oraz przedstawiono kalendarz działań na rok bieżący. Uroczystość uświetnił występ uczniów z LO.

• Mecz Polska - Grecja

• Uczniowie naszej szkoły obejrzeli dzisiaj na stadionie mecz towarzyski reprezentacji kobiet U-19 Polska - Grecja. Pogoda dopisała, a wspólne kibicowanie dostarczyło wszystkim dużo frajdy. Wynik 1:1.

• "Pomagamy razem"

• Rusza kolejna akcja charytatywna "Nakrętki dla Bartka i Czarka", która zakończy się 10 czerwca 2024 r. W poprzdniej akcji zebrano 340 worków zakrętek o pojemności 100 litrów.

Już dzisiaj możesz dołączyć i zacząć zbierać nakrętki, żeby pomóc innym. Liczymy na Twoje zaangażowanie!

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września nasze przedszkole świętowało "Dzień Przedszkolaka". Dziewczęta z klasy 7b przygotowały projekt pod hasłem "Zdrowo i sportowo". Dzieci aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych, chętnie podejmowały sportową rywalizację.

Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy czas na długo pozostanie w pamięci naszych Drogich Przedszkolaków.

• Klasa 2 c w akcji Sprzątania Świata

• Klasa 2 c dnia 20.09.2023 roku wzięła udział w akcji Sprzątania Świata. Celem akcji jest rozbudzenie wśród uczniów świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

• Dzień Kropki w klasach I-III.

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności. Ma na celu uświadomienie dzieciom, że każdy ma jakieś zdolności i talenty, trzeba je tylko w sobie odnaleźć. Jest to również okazja do wspaniałej zabawy.

• Zbieramy Talenciaki.

• Nasza szkoła ponownie przystąpiła do kampanii społecznej Lidla „Szkoły pełne Talentów”.

Celem akcji jest rozwijanie talentów dzieci poprzez wzbogacanie szkoły w różne pomoce dydaktyczne. Kampania ma również mobilizować lokalną społeczność do wsparcia działań szkoły. Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać w kasie Talenciaki (papierowe kupony) za każde zakupy za co najmniej 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo). Zebrane Talenciaki przypisz lub przynieś do naszej szkoły!

Akcja trwa do 20 listopada.

• Zajęcia sportowe w klasach I - III

• W pierwszym tygodniu września w klasach I-III odbyły się zajęcia sportowe zachęcające dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu w ramach zajęć pozalekcyjnych. Zorganizowało je Centrum Dobrej Zabawy.

• Piknik Wartości

• Cała społeczność szkolna wzięła dzisiaj udział w Pikniku Wartości, który był podsumowaniem projektu Model Wartościowych Szkół.

Uczniowie z wielką radością brali udział w różnych strefach aktywności, m.in. sportowej, plastycznej, kulinarnej, tańca, bezpieczeństwa, animacji czy muzycznej.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

- Zastępca Burmistrza Pan Zenon Kastrau,

- Zastępca Byrmistrza Pan Artur Gromko,

- Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskich Pani Bożena Ratajczyk.

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej i Pogotowiu Ratunkowemu za ciekawe pokazy związane z bezpieczeństwem oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na koniec dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom za  przygotowanie tak pięknego Święta Wartości.

• Zapraszamy na PIKNIK WARTOŚCI.

• Już w najbliższy czwartek zapraszamy całą społeczność naszej szkoły wraz z rodzicami na PIKNIK WARTOŚCI, który odbędzie się na dziedzińcu szkoły w godz. 9.00-12.00. Impreza będzie podsumowaniem projektu MODEL WARTOŚCIOWYCH SZKÓŁ.

Uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w różnych strefach aktywności m.in. sportowej, plastycznej, kulinarnej, tańca, bezpieczeństwa, animacji, muzycznej czy fotograficznej.

Wszystkim życzymy udanej zabawy!

• Integracja w klasie 4a

• Drugi dzień szkoły w klasie 4a przebiegł bardzo intensywnie i ciekawie. Uczniowie poznali szkołę, zasady w niej obowiązujące, jednak przede wszystkim spędzili czas ze sobą.

• Najlepsze wyniki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

• 16 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR.

Najwyższy wynik w szkole uzyskał Michał Koprowski uczeń klasy 4 b - wynik bardzo dobry.

Wyróżnienie otrzymali:

Maksymilian Strygun - klasa 3a

Maja Burakiewicz - klasa 3 b

Szymon Żmijewski - klasa 3c

Mateusz Jabłoński - klasa 4a.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!