Uczennica klasy Ia Anna Maślewska zajęła II miejsce w II Otwartych Mistrzostwach UKS Korona Gdańsk w Turnieju Szachowym- grupa dziewcząt do lat 8 , który odbył się w dniu 20.10.2013 r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów !!!
Uczennica klasy Ia Anna Maślewska zajęła II miejsce w II Otwartych Mistrzostwach UKS Korona Gdańsk w Turnieju Szachowym- grupa dziewcząt do lat 8 , który odbył się w dniu 20.10.2013 r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów !!!
Uczniowie klasy Ia ,Ib i Ic przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
18 października 2013 r. zapanowała w szkole świąteczna atmosfera . Uczniowie klas pierwszych ubrani w strój galowy, w czarnych, czerwonych i zielonych biretach, przepiękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to , aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności , bezbłędnie odpowiadały na zagadki zadawane przez prowadzącą imprezę, panią Helenę Wierzbowską. Uczniowie klasy I a , Ib, Ic recytowali wiersze, później wszyscy pięknie zaśpiewali piosenki w języku angielskim i polskim. Widać było, że dzieci są gotowe do pracy w szkole. Zamiast braw były okrzyki publiczności „Hej, ho -do szkoły by się szło”.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym przedstawiciele uczniów z każdej klasy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować naszą szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Przedstawiciele rodziców uczniów klas pierwszych również złożyli przyrzeczenie, obiecali być dobrymi rodzicami ,pomagać swoim dzieciom w nauce.
Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Prusinowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Panie : Małgorzata Rzymowska, Bożena Wiewióra i Pani Maria Perczyńska –wychowawczynie klas I wręczyły wszystkim pierwszakom pamiątkowe dyplomy.
Następnie koleżanka z VI klasy życzyła sukcesów w nauce i zapewniała o pomocy i opiece w szkole.
Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie.
W tym dniu odbyło się ślubowanie uczniów klasy IV a sportowej , uczniowie zaśpiewali piosenkę , do której słowa ułożyła ich koleżanka z klasy Ola Dziedzic, złożyli przyrzeczenie wytrwale uczyć się i trenować , by zostać dobrym sportowcem.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom i przyszłym sportowcom w pamięci.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom i uczniom klasy sportowej życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.
W dniu 17.10.2013 r. pani dyrektor Beata Prusinowska i pani wicedyrektor Beata Bieńczyk wręczyły stypendia dla uczniów i sportowców, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli wysokie wyniki w nauce i w sporcie.
Stypendia za naukę:
Klasy IV :Maria Olszewik, Maciej Trzciałkowski, Szymon Stano, Denis Staroń, Oliwia Kurkul, Daria Lichtańska, Klaudia Sobiecka, Marika Gergola, Adrian Kołecki, Magdalena Gudaczewska, Jakub Jarzynka, Magdalena Ślazińska
Klasy V: Oliwia Karczewska, Aleksandra Cholewińska, Wiktor Borowski, Magdalena Kuchmeister ,Hanna Szóstek, Klaudiusz Muszyński, Kamil Jaworski, Oliwia Macutkiewicz, Aleksandra Kraszyńska, Magdalena Bagińska, Agata Kamińska, Kinga Chełstowska.
KlasyVI: Kinga Klażuk, Jakub Gieniuk, Aleksandra Krużewska, Natalia Kulpa, Igor Ślusarczyk, Karolina Trzciałkowska, Łukasz Klimowski, Łukasz Pappelbon, Klaudia Zych, Dominik Barszczewski, Michalina Białkowska, Nikola Kowalska, Julia Kwiatkowska, Aleksandra Szymańska ,Patrycja Zdunkiewicz, Ewa Ziober, Oliwia Cichocka, Zuzanna Domurat, Kinga Wyżlic
Stypendia za sport:
Klasy IV: Kinga Karpińska, Daria Wawrowska, Weronika Stanowicka, Oliwia Soczyńska, Natalia Soczyńska, Jakub Gogolin, Oskar Baliński, Wiktoria Krzyżanowska, Wiktoria Henke, Wiktoria Domurat, Klaudia Madziewicz, Jakub Kochanowski, Filip Milewski, Karol Sztybor
Klasy V:Szymon Zorant, Jakub Dziliński, Bartosz Tucki, Jakub Butrykiewicz.
Klasy VI: Oliwer Stanowicki, Paweł Michalak, Bartłomiej Szydłowski, Jędrzej Żebrowski
W Dniu Edukacji Narodowej uczniowie klas piątych i szóstych pod kierunkiem swojej wychowawczyni i polonistki - pani Marii Sadowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny „Koncert życzeń dla nauczycieli”, pan Adam Sieradzki i pani Dorota Aponik wykonali z uczniami dekoracje. Były życzenia i prezenty.
Dla pań Dyrektorek było „Dyrektorskie tango”, pan od historii otrzymał w prezencie szpadę ,jako niezbędny rekwizyt przy pokonywaniu wroga, dla pań od przyrody –grabki i łopatki do odchwaszczania i nawożenia poletka umysłowego na lekcjach przyrody, panie od języka polskiego wysłuchały piosenki „Po cichu, po dzwonku, po cichu siedzę sobie na polskim i słucham i piszę, i czytam …”oraz w prezencie wiersze szkolnej poetki. Matematycy otrzymali czekoladowe tabliczki mnożenia , nauczyciele języka angielskiego od zakochanego w języku angielskim ucznia – wiersz i serce, siostra i pani katechetka do poskramiania rogatych dusz i wybielania czarnych charakterów -czosnek i czerwone wstążeczki, pani pedagog –telefon komórkowy, który posłuży do tropienia na odległość wszystkich cierpiących na nadmiar energii uczniów , dla pań z biblioteki zagorzała czytelniczka wręczyła fascynujące lektury z serii „Poczytaj mi, mamo”. Dla nauczycieli wf-u taniec, piosenka ,ćwiczenia i życzenia wytrwałości w prostowaniu kręgosłupów- sportowy zestaw komplementów. Dla pań ze świetlicy życzenia wesołych zabaw z uczniami, ekstra bajek w telewizji i trąbka do odstraszania ryczącego stadka głodomorów tłoczących się podczas długiej przerwy przed wejściem do stołówki. Pani od sztuki otrzymała kartkę z tysiącem róż. Dla pań uczących najmłodsze dzieci życzenia wytrwałości , cierpliwości i prośba o zmniejszenie nadmiernej troskliwości oraz chusteczki dla płaczących mazgajów. Dla pana informatyka piosenka z zapewnieniem, że bez informatyki nie ma życia. Panie kucharki otrzymały podziękowanie za pyszne obiady i łyżki do mieszania w garnku z zupą dla intelektualistów, paniom z księgowości życzenia większego rozmachu podczas naliczania comiesięcznych poborów i kupon Toto-Lotka. Dla pań usilnie starających się utrzymać szkołę w czystości, gwizdki przywołujące do pójścia na lekcję. Dla pana konserwatora -skutecznego hamowania wrodzonej żywiołowości na sprzęcie szkolnym –śrubki i nakrętki.
Na koniec uczniowie złożyli specjalne życzenia dla nauczycieli , którzy pracowali jeszcze nie tak dawno w naszej szkole z zapewnieniem ,że nigdy nie zapomną o ich pracy i poświęceniu.
Ziemniaki, buraki i inne cudaki zagościły w korytarzu SP 4 w Ostródzie. Z okazji nadejścia jesieni dzieci z oddziałów zerowych : grupy A i C oraz klasa 3 b przygotowały w dniu 1.10.2013r. jesienną wystawę pt „Ziemniaki, buraki i inne cudaki” , na której zaprezentowały kolorowe wytwory z owoców i warzyw , wykonane przez siebie oraz przy współudziale rodziców i swoich wychowawców–Pani Ireny Sychowskiej, Krystyny Zaleskiej i Aliny Kanclerz.
Piękna , barwna wystawa wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów, rodziców i zaproszonych tego dnia do szkoły dzieci z Przedszkola nr 4 oraz Przedszkola „Radość” , które podziwiały pomysłowość i wyobraźnię autorów. Celem zorganizowania wystawy jest uświadomienie uczniom o znaczeniu warzyw i owoców w codziennej diecie człowieka, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, dla ich prawidłowego wzrostu i rozwoju.
Wystawę połączono z obchodami Dnia Pieczonego Ziemniaka , na której Pani Małgorzata Pesta i Dorota Majewska przygotowały degustację ziemniaka. Zaproszeni goście poznali historię ziemniaka , wysłuchali krótkiej bajki „O królu i ziemniaku” i ze smakiem skosztowali przygotowany poczęstunek.
Przedszkolaki miały okazję spotkać się ze starszymi kolegami na terenie naszej szkoły i wziąć udział we wspólnej zabawie.
Wakacje minęły.
Uleciały jak chmurki na niebie.
Dzieci plecaki wzięły
I biegną szkoło do ciebie...."
.
Naszą szkołę reprezentowało koło teatralne „Bajeczka” prowadzone przez panią Małgorzatę Rzymowską, mali aktorzy przedstawili w dniu 14 maja 2013r. „Bajkę o szczęściu”.Najlepszą aktorką z zespołu teatralnego naszej szkoły wybrana została Ola Dziedzic z klasy 3a , a najlepszym aktorem został Marek Gazda też z klasy 3a.
W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozegrane zostały międzyklasowe zawody "Bawmy się razem" w dniu 26.04.2013r. Na parkiecie bawili się i rywalizowali uczniowie klas O, pierwszych , drugich i trzecich naszej szkoły
Głośny doping, występy wokalne i taneczne, ale w roli głównej na parkiecie uczniowie klas O-III walczący o punkty w konkurencjach sprawnościowych. W hali OCSiR najmłodsi uczniowie rozegrali międzyklasowe zawody "Bawmy się razem". W konkurencjach sportowych najlepsze były reprezentacje klas1b,2a i 3a .Za udział wszyscy mali uczestnicy nagrodzeni zostali medalami i pucharami.
Na terenach Zespołu Pałacowego Galiny koło Bartoszyc odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych.
W klasyfikacji zespołowej dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie zajęły drugie miejsce.
Klasyfikacja zespołowa:
Szkoły Podstawowe-dziewczęta
1 SP 4 Giżycko 24
2 SP 4 Ostróda 15
3 SP 7 Gizycko 14
4 SP 1 Ostróda 13
5 SP 1 Pisz 12
6 SP Dywity 11
Skład drużyny: Daria Lichtańska, Daria Wawrowska , Natalia Soczyńska, Oliwia Soczyńska, Wiktoria Domurat, Wiktoria Krzyżanowska, Weronika Stanowicka, Maria Olszewik, Klaudia Madziewicz, Wiktoria Henke, Kinga Karpińska, Oliwia Kurkul.
Opiekun: Adam Sieradzki
W dniu 19.04.2013r. klasy trzecie i klasy IV-VI uczestniczyły w meczu Polska –Walia U-15, razem z innymi ostródzkimi szkołami .
W drugim meczu piłkarskich reprezentacji Polski i Walii U 15 w Ostródzie Polacy przegrali 0:2. My uczniowie SP4 w Ostródzie, umiemy dobrze kibicować. Kierujemy się zasadami dobrego kibica : aktywnie wspieramy drużynę podczas meczu, zachęcamy do gry, nie obrażamy słownie innych kibiców, przychodzimy na mecz, by podziwiać sportowe widowisko, nie jesteśmy nastawieni na agresję przeciw kibicom przeciwnej drużyny. Po meczu potrafimy zachować się z klasą- i to bez względu na wynik !( Tak, jak to miało miejsce w meczu Polska –Walia). Gratulujemy zwycięzcom !!!
Nasi szóstoklasiści muszą podjąć decyzje, do jakiego gimnazjum złożą swoje dokumenty. By pomóc im w wyborze, Gimnazjum nr 2 w Ostródzie zorganizowało w dniu 16 kwietnia 2013 r. Dzień Otwarty.
Uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami zostali najpierw zaproszeni do sali w gimnazjum, gdzie spotkali się z dyrektorką szkoły, panią Anną Czarnowską oraz z niektórymi nauczycielami .
Nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie w wykonaniu gimnazjalistów pt.”Romeo i Julia” w języku angielskim oraz wysłuchali piosenek w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego „Alternatywni”. Następnie szóstoklasiści mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej o gimnazjum.
Później szóstoklasiści ,podzieleni na grupy uczestniczyli w zajęciach z fizyki, geografii, chemii, zajęciach ceramicznych, języka angielskiego, historii, edukacji dla bezpieczeństwa . Zwiedzili też Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej a na koniec wizyty uczestniczyli w zajęciach sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego.
Jak co roku w naszej szkole w dniu 27.03.2013r. trwał Kiermasz Wielkanocny, na którym można było kupić piękne wyroby świąteczne: koszyczki, baranki, jajeczka, palmy, stroiki wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli .Tego dnia szkolny korytarz wyglądał kolorowo i świątecznie. To także okazja, by zaprezentować plastyczne talenty i pomysłowość twórców.
Klasa 3 b wraz z wychowawczynią panią Anną Grendzińską postanowiła przyspieszyć odejście zimy i sprowadzić do nas wiosnę aż z Krakowa. W dniu 27.03.2013r.przygotowała inscenizację „Witamy wiosnę po krakowsku” . Impreza odbyła się na sali gimnastycznej naszej szkoły. Uczniowie dowiedzieli się ciekawych rzeczy o zabytkach Krakowa, zobaczyli tańce i poznali wesołe piosenki, które wprawiły wszystkich w radosny nastrój.
W dniu 22.03.2013r. w sali MOS w Ostródzie miały miejsce mecze siatkarskie pomiędzy drużynami klas IV-VI.
Drużyna z każdej klasy w szatniach przebrała się w odpowiednie stroje sportowe. Oprócz samych siatkarzy, obecni byli także wierni kibice z każdej klasy, którzy zajęli swoje miejsca na ławkach w hali. Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunki pani Katarzyny Szczyglak, nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców klas. Zanim rozpoczęły się mecze pani dyrektor Danuta Hryniewicka życzyła wszystkim uczniom gry fair play , wspaniałej zabawy i sukcesów . Emocji w tych meczach nie zabrakło. Sędziami byli uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ostródzie. W trakcie rozgrywek , drużyny wspierane były przez swoich kibiców, co można było wręcz usłyszeć przy głośno okazywanych emocjach, kiedy to padał za każdym razem kolejny punkt przewagi na przemian dla obydwu stron. Doping dla wszystkich zawodników był głośny przy wspaniałej atmosferze tych meczy. Kibice przygotowali plakaty z wymyślonymi przez siebie hasłami zagrzewającymi do walki.
Wyniki meczy:
Klasy czwarte:
I miejsce 4B
II miejsce 4 A
III miejsce 4C
Klasy piąte:
I miejsce 5 A
II miejsce 5 B
III miejsce 5 C
Klasy szóste:
I miejsce 6 A
II miejsc 6 D
III miejsce 6 B
IV miejsce 6 C
Po zakończonym spotkaniu zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy. Wytypowano po 2 najlepszych zawodników z każdej klasy , wręczono im upominki w postaci koszulek i piłki. Wszystko to w ramach podziękowania za grę i rywalizacji pomiędzy klasami. Był to wspaniały wspólnie spędzony Dzień Wagarowicza na sportowo.
W ramach projektu edukacyjnego „Młodzi ostródzianie rozkochani w swej krainie” zorganizowano w dniach 1.03-8.03 .2013 r. wystawę pt.”Moje miasto-Ostróda”. Znalazły się tutaj albumy , plakaty propagujące nasze miasto, prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły oraz fotografie i książki poświęcone Ostródzie.
Uczniowie poprzez wykonane prace wykazali się dużą znajomością historii swojego miasta, jego walorów przyrodniczych i turystycznych.
Walentynki to czas prezentów i życzeń, miły, uśmiechnięty czas okazywania sobie miłości i życzliwości.
14 lutego 2013 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zakochanych. Uczniowie wszystkich klas mogli wcześniej kupić na kiermaszu kartki walentynkowe, drobne upominki wykonane ręcznie przez uczniów , rodziców i nauczycieli.
Uczniowie klas IV-VI świetnie bawili się na dyskotece zorganizowane w dniu 13 lutego, przez cały dzień w szkole krążyła uczniowska poczta walentynkowa, do której uczniowie wkładali swoje walentynki. Mamy nadzieję, że każdy uczeń został w tym dniu obdarowany walentynką .
Panie ze świetlicy szkolnej zorganizowały konkurs „Walentynkowa kartka” dla uczniów klas I-III. Później nagrodzone i wyróżnione prace zostały pokazane na wystawie w holu szkoły.
Zabawa karnawałowa -piątek 18 stycznia 2013r.
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami zachęcała do szampańskiej zabawy .W szkole zaroiło się od barwnych karnawałowych strojów: piratów, rycerzy, kowbojów , klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki i inne stwory i dziwadła.
Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Najmłodszym uczniom naszej szkoły do tańca przygrywała i śpiewała pani Agnieszka.
Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do bardzo udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.
W dniu 29.11.2012r. w Olsztynie odbyła się konferencja z okazji 20-lecia Szkół Promujących Zdrowie. Pani Danuta Hryniewicka- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie otrzymała z rąk pani Grażyny Przasnyskiej- Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”.
Na ręce pani Dyrektor Danuty Hryniewickiej, pani Grażyna Przasnyska -Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie , pan Andrzej Milkiewicz -Dyrektor Agencji Rynku Rolnego, pani Maria Mindrow-zastępca Warmińsko-Mazurskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Olsztynie złożyli serdeczne gratulacje i wyrazy uznania wszystkim uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie, wyrazili chęć dalszej współpracy w realizacji programów wspierających zdrowy tryb odżywiania wśród dzieci oraz wiarę ,że prowadzone działania zaowocują poprawą stanu zdrowia dzieci.
W czwartek, 22 grudnia 2012 roku z bożonarodzeniowym przesłaniem, wystąpili uczniowie klasy: IIIb oraz klas IV-VI, prezentując Jasełka przygotowane pod kierunkiem pani Anny Grendzińskiej, Angeliki Tessar ,siostry Teresy Mentel, Doroty Aponik, pani Katarzyny Jermacz.
Gośćmi uroczystości byli emerytowani nauczyciele, zaproszeni goście z Urzędu Miasta oraz nauczyciele SP4 w Ostródzie.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie pięknym występem podbili serca publiczności. Radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko.
Gdy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie.
Jasełka w wykonaniu rodziców uczniów klasy 3a - były niesamowitą niespodzianką. Wszyscy uczniowie byli zaskoczeni przygotowanym spektaklem. W takich rolach swoich rodziców nie widzieli.
Publiczność doceniła ich starania, nagrodziła niecodziennych aktorów gromkimi brawami .Do występu przed własnymi dziećmi namówiła ich wychowawczyni klasy 3a pani Małgorzata Rzymowska, która była też reżyserem tego spektaklu. Pomimo braku czasu i intensywnych przygotowań do świąt rodzice postanowili, aby te jasełka były inne niż wszystkie pozostałe. Do tego zadania przygotowywali się prawie miesiąc, mieli też cztery generalne próby.
Po występach pani dyrektor Danuta Hryniewicka złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne oraz noworoczne. Zachwycona występem rodziców, podziękowała im za wspaniały występ.
Powered by aSc EduPage