• Rozpoczęły się egzaminy próbne dla ósmoklasistów.

• Uczniowie klas ósmych rozpoczynają dzisiaj maraton egzaminacyjny, który przeprowadzany jest z zachowaniem procedur.

Jest to ostatnia próba przed właściwym egzaminem, który odbędzie się w maju. Ósmoklasiści właśnie rozpoczęli zmagania z arkuszem z języka polskiego.

Powodzenia Kochani!

• Ośmiu Wspaniałych

• Dnia 10.03.2023r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie odbyła się XV Gala Miejskiego Finału Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych". Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy VIIIc, Julia i Maciej.

Dziękujemy Wam za pracę na rzecz drugiego człowieka, starania ogromne, a także życzymy dalszych sukcesów w pracy wolontaryjnej.

Opiekun SW, Krzysztof Choiński

• Ciekawe zajęcia świetlicowe

• Dziś pogoda zimowa za oknem, a klasy 1c i 1b, aby przywołać piękną Panią Wiosnę, sadziły cebulki kwiatowe w doniczkach.

Oto efekty ich pracy.

• Dzień Kobiet w klasie IV a i V c

• Dzień Kobiet klasy IV a i V c spędziły w Olsztynie. Pierwszym punktem program było obejrzenie filmu animowanego „Szczęście Mikołajka”.  Później udaliśmy się do Warmiolandii”, by spędzić czas na beztroskiej zabawie. To był wyjątkowo miło spędzony dzień.

• Dzień Kobiet, Dzień Szalonych Fryzur

• 8 marca w naszej szkole to dzień pełen uśmiechu. Samorząd Uczniowski przygotował moc atrakcji. Wszystkie Panie oraz dziewczęta otrzymały życzenia od chłopców. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w zabawie na najbardziej szaloną fryzurę.

Najzabawniejsze i najciekawsze fryzury mieli:

Tosia kl.8b, Zosia kl.5a, Tosia kl.5b, Staś kl.4c, Szymon kl.6b oraz Oliwia kl.6b

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w zabawie.

• Powiatowy Turniej Języka Angielskiego

• 2 marca w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Języka Angielskiego. Mieliśmy zaszczyt gościć 12 szkół.

W zmaganiach językowych wzięły udział:

Szkoła Podstawowa nr 1, Ostróda

Szkoła Podstawowa nr 5, Ostróda

Szkoła Podstawowa nr 6, Ostróda

Szkoła Podstawowa, Tyrowo

Szkoła Podstawowa, Pietrzwałd

Szkoła Podstawowa, Łączno

Szkoła Podstawowa, Wielki Dwór

Szkoła Podstawowa, Łukta

Szkoła Podstawowa, Durąg

Szkoła Podstawowa nr 1, Morąg

Szkoła Podstawowa, Idzbark

oraz nasza szkoła jako gospodarze.

Najwyższe wyniki uzyskali:

1 miejsce: Julia, Szkoła Podstawowa w Łącznie

2 miejsce: Maria, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostródzie

2 miejsce: Natalia, Szkoła Podstawowa w Idzbarku

3 miejsce: Stanisław, Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie

3 miejsce: Igor, Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• Z wizytą w bibliotece szkolnej

• W dniu 2. marca 2023 r. grupa klasy zerowej wraz z panią wychowawczynią odwiedziła szkolną bibliotekę. Nie była to pierwsza wizyta. Dzieci  chętnie opowiadały o swoich ulubionych książkach, o tym, kto im czyta na dobranoc . Uczniowie pokazali pani bibliotekarce wykonane na zajęciach książeczki, z własnoręcznie wykonanymi ilustracjami.

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała bardzo ciekawe opowiadanie ze zbioru ,, Życzliwe zwierzaki’ oraz krótką bajkę ,,Posłuchaj, mały”. Dzieciaki  uważnie słuchały, bo  bardzo dobrze  odpowiadały na pytania dotyczące treści książek.

Pani wychowawczyni wypożyczyła zbiór opowiadań ,,Poczytaj mi, mamo”, by przeczytać je  na zajęciach w przedszkolu. Dzieci podziękowały za wizytę i obiecały, że wrócą do biblioteki, by korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą oraz wyrabianie nawyku systematycznego korzystania z biblioteki.

• Pamiętamy!

• Dzisiaj w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie odbyła się uroczystość poświęcona Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, której nasza szkoła była współorganizatorem.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy byli zaangażowani w to przedsięwzięcie.