• Święto Niepodległości w klasach młodszych

• Z okazji przypadającego jutro Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klas młodszych wzięli udział w uroczystości przygotowanej przez p. Monikę Jankowską oraz uczniów z klasy II c. Pieśni patriotyczne zaśpiewała Anielka Kołodziej z klasy III c.

A o godz. 11.11 przystąpiliśmy do akcji "Szkoła do hymnu".

• Świeto Niepodległości w klasach starszych

• Występ Koła Wokalnego - pieśni patriotyczne,  wspólne śpiewanie.

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas IV-VIII przyozdabiali drzwi swoich klasopracowni w barwach narodowych, w ramach szkolnego konkursu DRZWI WOLNOŚCI.

Ogłoszenie wyników odbędzie się już w najbliższy poniedziałek.

Wystawa prac uczniów klas IV-VIII poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości.

A o 11.11 - wspólne odśpiewanie hymnu.

• „BĄDŹ AKTYWNY Z MISTRZEM”, SPORTOWA PRZYGODA Z DETEKTYWEM ZDRÓWKO.

• W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie sportowej zorganizowanej w hali OCSiR przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pod nazwą „BĄDŹ AKTYWNY Z MISTRZEM”, SPORTOWA PRZYGODA Z DETEKTYWEM ZDRÓWKO.  Impreza miała na celu propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do zdrowego stylu życia. Młodzi sportowcy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w różnych konkurencjach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

• Dzień Postaci z Bajek w klasach IV-VIII

• Dzisiaj w naszej szkole zagościli bohaterowie bajek. Po korytarzach szkoły spacerowali superbohaterowie, piraci, wróżki,  dinozaury oraz wiele innych ciekawych postaci. Dzięki spotkaniu z nimi nie było czasu na nudę. Przerwy spędziliśmy na wspólnej zabawie. Klasy czwarte wzięły udział w spotkaniu z bajką, które odbyło się w szkolnej bibliotece. Na wielbicieli sztuki czekała wystawa prac plastycznych, natomiast na fanów czytania bajeczny kącik czytelniczy.

W bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z klasami czwartymi. Uczennica z klasy 5a Paulina i uczeń z klasy 5b Marcel przedstawili młodszym uczniom historię obchodów dnia bajkowego. Dzieci rozpoznawały bajkowe postaci i tytuły utworów na podstawie odczytanych fragmentów bajek i opisu bohaterów. Ponadto czwartoklasiści wysłuchali bajki pt.SŁOWIK, by odpowiedzieć na pytanie, czego ona uczy.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, by kształtować w nich odpowiednie postawy moralne i  rozwijać dziecięcą fantazję.

• Dzień Postaci z Bajek w klasach I - III

• 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Dzień ten jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bohaterów.

3. listopada  dzieci przybyły do szkoły przebrane w piękne bajkowe stroje. Nie zabrakło księżniczek, czarodziejek, superbohaterów…

Odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla klas I - III ,,Postać z mojej ulubionej bajki”. Wręczono dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników konkursu.

Wyniki konkursu plastycznego

,,Postać z mojej ulubionej bajki”

• Jakub Bagiński   kl.2b
            • Jan Kamiński   kl.1a
            • Lilianna Grochowska   kl.3a
            • Adam Szewczyk   kl.3b
            • Weronika Kujawska  kl.1a

• Filip Kosieradzki   kl.3a
            • Misia Kaźmierczak  kl.1a

• Hubert Rengel   kl.1c
            • Fabian Pawlik  kl.2a
            • Zuzanna Zatyka   kl.1a
            • Szymon Kropiwnicki  kl.1b

Następnie każda klasa wraz z wychowawcą zaprezentowała się w strojach bohaterów z bajek.

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło wszystkim dużo radości.