• Kiermasz wielkanocny

• W holu na parterze w budynku szkoły przy ulicy Kościuszki 14 rozpoczął się dzisiaj kiermasz wielkanocny, który potrwa do czwartku. Serdecznie zapraszamy w godzinach 9.00 -13.00.

• Międzynarodowy Dzień Matematyki

• W Międzynarodowym Dniu Matematyki dla uczniów klas IV - VIII został zorganizowany konkurs w następujących kategoriach:

- klasy IV - V Japoński Łamigłówki

- klasy VI Matematyczne Biuro Śledcze

- klasy VII - VIII ESCAPE ROOM - Procenty

• Wielkanoc coraz bliżej.

• Mamy i my wiosenne „króliczo-łapaczo-wianki!” Klasa 1C również uczestniczyła w wielkanocnych warsztatach z panią Pauliną. Wszyscy byli zachwyceni prostotą wykonania, a następnie efektem końcowym. Mamy nadzieję, że będą cieszyły oko w domach pierwszoklasistów na Wielkanoc.

• Powiatowy turniej halowej piłki nożnej chłopców rocznik 2011 i młodsi

• W środę 13 marca w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się turniej powiatowej piłki nożnej. Uczniowie CZWÓRKI zajęli II miejsce pokonując rówieśników z SP 3 Morąg i ulegając zespołowi z SP 1 Ostróda. Turniej stał na bardzo dobrym poziomie i każda ze szkół liczyła się w walce o mistrzostwo.

Skład:

Antoni Ignaczewski, Oskar Kosobucki, Maksymilian Strygun, Szymon Słodkowski, Krystian Kurafeiski, Igor Chiliński, Jakub Purland, Nazar Lavrynenko, Błażej Raszyński

Opiekunowie i organizatorzy turnieju:

Piotr Oliwa, Adam Sieradzki, Marcin Babalski

Końcowa klasyfikacja:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie

Szkoła Podstawa nr 4 w Ostródzie

Szkoła Podstawowa nr 3 w Morągu

• Sukcesy naszych uczniów

• Z wielką dumą i radością informujemy, iż Piotr Magdziarek, uczeń klasy 8b, został Laureatem w Konkursie z Fizyki organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Kierujemy ukłony i serdeczne podziękowania w stronę p. Jolanty Kołodziejskiej - nauczycielki fizyki.

Serdecznie gratulujemy tak wspaniałego osiągnięcia!

• Dzień Kobiet w naszej szkole.

• Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Barbie i Kena oraz przygotował piękne życzenia dla wszystkich Pań i Dziewcząt. W szkole królowała dzisiaj dobra zabawa, muzyka oraz kolor różowy.

Różowy zawrót głowy z okazji Dnia Kobiet w klasach 5c i 4c.

Dzień Kobiet w I b

Dzień Kobiet w III b

• Czytanie lektur nie musi być nudne.

• Klasa IV a zakończyła omawianie „Pinokia” C.Collodiego. W ramach podsumowania dzieci wykonały kukiełki wyobrażające głównego bohatera.  Powstały wspaniałe prace, które można obejrzeć w sali 68.

• Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I- III ,,Wiersze, które lubimy"

• 4 marca 2024 roku w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski  dla klas I - III

,, Wiersze, które lubimy”.

Uczniowie recytowali wybrane przez siebie ulubione wiersze z tomików polskich poetów .

Do konkursu przystąpiło 31 uczniów kl. I-III .

Ocenie podlegały: wybór utworu, opanowanie pamięciowe wiersza, trafność interpretacji głosowej (logiczne akcentowanie, intonacja, modulacja głosu, tempo, pauza),  kultura słowa (artykulacja, akcent, przestankowanie), ogólny wyraz artystyczny (postawa recytatora, uzasadniony: gest sceniczny).

Jury w składzie:  Małgorzata Rzymowska - wicedyrektor szkoły, Barbara Szulc nauczyciel, Małgorzata Dziedziul -nauczyciel bibliotekarz  wyłoniło następujących zwycięzców:

klasy I

I miejsce Tymon Kołodziejski  kl.1a

II miejsce  Antoni Żórawski  kl.1c

III miejsce  Nadia Żmijewska  kl.1b, Lena Leśniewska  kl.1b

Wyróżnienie : Marcel Szymecki  kl.1c

klasy  II

I miejsce Maja Wojciechowska  kl.2c

II miejsce    Hanna Tomaszewska kl. 2c

III miejsce   Mikołaj Kuba  kl.2a

Wyróżnienie : Zofia Pawłowska  2a

klasy III

I miejsce  Kacper Klimecki  kl.3b

II miejsce  Antonina Gałkowska  kl.3c

III miejsce   Amelia Gergola  kl.3d, Monika Nieznańska  kl.3c

Wyróżnienia : Aniela Kołodziej  kl.3c, Hanna Koprowska  kl.3d

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 1 marca obejmujemy pamięcią bohaterów antykomunistycznego podziemia, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dziś o godz. 10.00 w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz przy Pomniku Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP w Ostródzie, wspólnie oddaliśmy hołd NIEZŁOMNYM i NIEZAPOMNIANYM.

Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły i p. Annie Czacharowskiej za piękny program artystyczny, który uświetnił dzisiejszą uroczystość.