• Sukcesy naszych nauczycieli

• Z wielką dumą informujemy, że Pani Monika Krawczyk, wychowawczyni klasy III c, zajęła I miejsce w powiecie  ostródzkim w kategorii Nauczyciel klas I - III w Plebiscycie Edukacyjnym zorganizowanym przez Gazetę Olsztyńską. Gratulujemy!!!

• Zajęcia ruchowe w nauce ortografii.

• Klasa 2c podczas dzisiejszych zajęć spróbowała dyktanda bieganego. Cała klasa bawiła się przy tym bardzo dobrze. Metoda ta pozwala wykorzystać zajęcia ruchowe do nauki ortografii.

• Miejski konkurs recytatorski ,,Spotkania z poezją"

• Dnia 4.04. 2024 r. w Amfiteatrze w Ostródzie odbył się miejski konkurs recytatorski ,,Spotkania z poezją” adresowany do uczniów ostródzkich szkół podstawowych.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych - klasy I -III, IV - VI i VII -VIII.

Jury przy ocenie recytacji brało pod uwagę interpretację i estetykę mówienia, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii wiekowej kl. I -  III  nasz uczeń z klasy 3b Kacper Klimecki zajął III miejsce, a Tymon Kołodziejski kl.1a otrzymał wyróżnienie.

W kategorii wiekowej kl. IV -VI Zuzanna Piecychno z kl. 4a zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy !

• Międzynarodowy Dzień Książki w klasie 2c

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki klasa 2c zaprezentowała dzisiaj uczniom klas młodszych baśń Hansa Christiana Andersena pt. "Brzydkie Kaczątko". Baśń została przedstawiona metodą teatrzyku kamishibai. Uczniowie mogli na chwilę poczuć się jak w teatrze. Ilustracje do baśni wykonała samodzielnie klasa 2 c wraz z p. Anitą Jarzyną i p. Beatą Roguską.