Dzisiaj o godz. 10.00 w naszej szkole rozbrzmiały trzy dzwonki. Uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły, zachowując środki bezpieczeństwa, opuścili budynek.
Próbna ewakuacja przebiegła szybko, sprawnie i bezpiecznie!
Dzisiaj o godz. 10.00 w naszej szkole rozbrzmiały trzy dzwonki. Uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły, zachowując środki bezpieczeństwa, opuścili budynek.
Próbna ewakuacja przebiegła szybko, sprawnie i bezpiecznie!
W środę uczniowie klas młodszych wzięli udział w pokazowych zajęciach sportowych przeprowadzonych przez p. Tomka z "Centrum Dobrej Zabawy". Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości.
Społeczność szkolna wybrała Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2024/2025.
Przewodnicząca: Amelia Skoroch kl. 8a
Zastępca Przewodniczącej: Maja Burakiewicz kl.5c
Sekretarz: Szymon Maślewski kl.8a
Członkowie:
Lena Szostek kl.5c
Ada Obrębska kl.6a
Szymon Słodkowski kl.6a
Stanisław Szafraniec kl.6c
Michał Zelmański kl.7c
Maria Szewczyk kl.7a
Dominik Deruś kl.7b
Serdecznie gratulujemy i życzymy dobrego roku pełnego niezapomnianych inicjatyw.
Program MAŁY MISTRZ to inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowana przez Szkolny Związek Sportowy, mająca na celu poprawę zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I-III poprzez zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli.
Klasa 3b wzięła udział w kampanii „Przytul się do drzewa”.
Na zajęciach rozwijających kreatywność uczniowie klas IV tworzą pracę plastyczne z wykorzystaniem materiałów z recyklingu twórczo je przekształcając. Owocem tego są barwne prace dwu i trójwymiarowe.
Kolejne zadanie to wykonanie figurki z plasteliny wg własnego projektu. Dzieci wykazały się bujną wyobraźnią tworząc szkice, zgodnie z którymi wymodelowali swoje postacie. Zapraszamy do obejrzenia prac.
Celem konkursu była promocja regionu poprzez pokazanie w pracy plastycznej wakacji spędzonych na Warmii i Mazurach, rozwijanie zdolności plastycznych i kreatywności wśród uczniów, pobudzenie wyobraźni wśród dzieci, inspirowanie do twórczych poszukiwań i rozwiązań plastycznych. Laureaci etapu szkolnego:
Klasy I-III:
I miejsce: Adrianna Ruszkowska, kl. III a
II miejsce: Gaja Żarkiewicz kl. IIa
II miejsce: Zuzanna Zatyka, kl. II a
Wyróżnienie: Maja Balewska , kl. II b
Wyróżnienie: Natalia Cybulska, kl. III a
Klasy IV-VI:
I miejsce: Antonina Gałkowska, kl. IV a
II miejsce: Lena Ludwiczak, kl. VI b
II miejsce: Zofia Jarząbek, kl. V c
Wyróżnienie: Alan Kowalewski, kl. IV a
Wyróżnienie: Szymon Żmijewski, kl. V b
Serdecznie gratulujemy!
Dzień Chłopaka w klasie 2b
Rajd pieszy i trampoliny
Klasy 7c i 5a spędziły poniedziałek aktywnie, z dala od szkolnych ławek. Pod znakiem pięknej pogody oraz fantastycznej atmosfery upłynął czas wszystkim uczestnikom wycieczki. Był długi spacer i dwie godziny skakania na trampolinach. Taki Dzień Chłopaka zdarza się tylko 30 września.
Dzień Chłopaka w klasie 3c.
Były prezenty, słodycze oraz wspólne gry.
Uczniowie klasy 6c spędzili Dzień Chłopaka w sposób wyjątkowy. Były upominki dla chłopców , słodycze i rajd pieszy wzdłuż Jeziora Drwęckiego, do tego edukacja połączona z rozrywką, a technologia z fascynującymi doświadczeniami - uczniowie odwiedzili Laboratorium Hullo Connect.
Klasa III b
Serdecznie dziękujemy za super warsztaty z okazji Dnia Chłopaka - było smacznie, wesoło i baaaardzo aktywnie!
Dziękujemy, Panie Arku!
Dzień Chłopaka w klasie I b
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka, który jest świętowany 28 września. Głównym bohaterem tego dnia, oczywiście, było jabłko. Jego walory, gatunki przedstawiła społeczności uczniowskiej prezentacja multimedialna przygotowana przez ucznia klasy VIII.
Ten smaczny owoc był dziś degustowany przez wszystkich chętnych uczniów. Szczególnie wyróżniona została klasa 5b, która została wylosowana przez Panią dyrektor i obdarowana pyszną szarlotką upieczoną przez nasze Panie kucharki.
Uczniowie klasy 6c odwiedzili dzisiaj Świetlicę Terapeutyczną w Ostródzie. Bardzo dziękujemy kadrze Świetlicy za ciekawe zajęcia i wartościowo spędzony czas.
Klasa 3c dnia 27 września obchodziła w klasie Dzień Jabłka, który przypada 28 września. Cała klasa wspólnie stworzyła jabłko z poznanymi częściami mowy, gdzie poprzez kreatywną zabawę utrwalaliśmy poznaną wiedzę. Dzięki metodzie aktywizującej, jaką jest burza mózgów, dzieci podawały, z czym kojarzy im się słowo jabłko.
W sobotę 28 września obiecaliśmy, że każdy z nas zje choć jedno jabłko.
Naprawdę warto doceniać ten wyjątkowy owoc – jego właściwości zdrowotne oraz wspaniały smak.
NUMERY POMOCOWE
Do kogo się zwrócić i gdzie szukać pomocy?
112 – Numer alarmowy
To główny i podstawowy numer alarmowy we wszystkich nagłych wypadkach. Zadzwoń pod ten numer, jeśli zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie i niezbędna jest interwencja policji, straży pożarnej lub pogotowia. Operator numeru alarmowego po Twoim zgłoszeniu powiadomi odpowiednie służby ratownicze.
800 12 12 12 – Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Telefon skierowany do wszystkich dzieci, które potrzebują pomocy. Jeśli zadzwonisz pod ten numer, będziesz mógł/mogła porozmawiać ze specjalistą, który postara się pomóc. Numer działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Pod ten numer mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich. W celu otrzymania wsparcia możesz skontaktować się także za pośrednictwem czatu na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka www.brpd.gov.pl. Od kwietnia 2020 roku rozszerzono działalność telefonicznej linii interwencyjnej. Wszystkie osoby – uczniowie, rodzice, nauczyciele czy władze lokalne – uzyskają pomoc prawną i wyjaśnienia dotyczące treści, które mogą być nauczane w polskich szkołach.
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Jeżeli czujesz się krzywdzony i potrzebujesz pomocy – możesz zadzwonić pod ten numer. Specjaliści porozmawiają z Tobą o każdym trudnym problemie i udzielą Ci pomocy. Telefon działa 7 dni w tygodniu całodobowo. Możesz także zarejestrować się na stronie www.116111.pl i napisać wiadomość.
800 080 222 – Całodobowa infolinia Fundacji ITAKA
Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli. Jeśli czujesz się przygnębiony, masz problemy w szkole lub w domu, lub jesteś ofiarą przemocy, tutaj też czekają na Ciebie specjaliści. To doświadczeni pracownicy Fundacji ITAKA: psychologowie, pedagodzy i prawnicy. Konsultanci odpowiedzą na twoje pytania, doradzą, co możesz zrobić w swojej sytuacji. Możesz skontaktować się także przez stronę: www.liniadzieciom.pl.
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie
„Niebieska Linia”
To numer, pod który mogą dzwonić ofiary przemocy w rodzinie, a także osoby, które usłyszały o takiej przemocy lub są jej świadkami. Konsultacje prowadzone są telefonicznie lub mailowo pod adresem: niebieskalinia@niebieskalinia.info Kontaktując się z „Niebieską Linią”, uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną, informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.
801 615 005 – http://xn--dyurnet-xwb.pl/
Pod tym numerem można zgłaszać informacje o wszystkich nielegalnych i niepokojących treściach znalezionych w Internecie. Jeśli specjaliści z http://xn--dyurnet-xwb.pl/ uznają, że znalezione przez Ciebie treści są nielegalne – poinformują o tym policję lub prokuraturę. Twoje zgłoszenie może być anonimowe, to znaczy, że nikt nie dowie się o tym, że to Ty zgłosiłeś/aś_ nielegalne treści. Niepokojące Cię treści możesz też zgłosić poprzez stronę www.dyzurnet.pl, lub e-mailowo: dyzurnet@dyzurnet.pl.
800 199 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania
To numer, pod którym uzyskasz pomoc oraz wsparcie, jeśli Twój problem związany jest z narkotykami lub uzależnieniem od narkotyków. Możesz zadzwonić zarówno wtedy, gdy problem dotyczy Ciebie, jak i wtedy, kiedy zauważysz, że problem z narkotykami ma osoba w Twoim otoczeniu. Telefon jest czynny codziennie od 16:00 do 21:00, z wyjątkiem świąt państwowych.
800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli Fundacji Dajemy
Dzieciom Siłę
To bezpłatna i anonimowa pomoc dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie pomocy psychologicznej dla dzieci przeżywających kłopoty i trudności takie jak: agresja, przemoc w szkole, cyberprzemoc, zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Specjaliści dostępni są od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-15:00.
Uczniowie klasy 2b uczestniczyli dzisiaj w warsztatach zorganizowanych przez Mobilne Laboratorium hullo Connect, gdzie mieli okazję połączyć edukację z rozrywką, a technologię z fascynującymi doświadczeniami. Bawiliśmy się świetnie!
Uczniów klas VII-VIII odwiedził dziś pan Beniamin Krawczyk - Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda.
W ciekawy sposób opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z pełnioną funkcją oraz zachęcał uczniów do aktywnego udziału w kampanii wyborczej.
Wybory już 25 października!
W piątek, 20 września, w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.
Wszystkim towarzyszyły tego dnia wielkie emocje.
20 września klasa 3c wzięła udział w akcji Sprzątania Świata.
Zadbała o czystość terenu wokół szkoły. Brawo!!!
Jesteśmy niezmiernie wzruszeni!
Dziękujemy za pomoc dla tych, którym wielka woda zabrała wszystko.
Zawsze możemy liczyć na Wasze wielkie serce!
Woda, środki czystości, koce, żywność długoterminowa, karma dla zwierząt - wszystko już spakowane i gotowe, aby wyruszyć w daleką drogę!!!
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki w wersji polonistycznej.
Reprezentanci klas czwartych i piątych obejrzeli najpierw opowieść o małej Vashti, której nauczycielka pomogła odkryć talent do... rysowania kropek, a następnie zmierzyli się z zadaniami z kropką w roli głównej. Zespoły musiały wykazać się pomysłowością, tworząc opowiadania z wykorzystaniem frazeologizmów lub redagując „kropkową opowieść”.
To były miło spędzone chwile.
Bardzo dziękujemy za wielkie wszystkich darczyńców i prosimy o więcej. Potrzeby ludzi poszkodowanych w powodzi są ogromne. Nasza zbiórka trwa do piątku.
OD JUTRA W NASZEJ SZKOLE RUSZA ZBIÓRKA NIEZBĘDNYCH PRODUKTÓW DLA POWODZIAN. PROSIMY O WŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI - NASZA POMOC JEST WAŻNA. ZAKUPIONE PRODUKTY PRZYNOSIMY NA WYSOKI PARTER.
WYKAZ NAJPOTRZEBNIEJSZYCH PRODUKTÓW:
- ŻYWNOŚĆ Z DŁUGIM TERMINEM PRZYDATNOŚCI DO SPOŻYCIA
- ARTYKUŁY RÓŻNE:
ręczniki papierowe, gąbki do mycia naczyń, koce, komplety pościeli, taśma klejąca i samoprzylepna, latarki, baterie alkaliczne AA / AAA, świeczki długopalne, naczynia jednorazowe, koce termiczne
- ARTYKUŁY SANITARNE:
mydła naturalne, żele pod prysznic, proszki/kapsułki do prania, szampony, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, płyny do mycia naczyń, płyny do powierzchni, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, chusteczki wilgotne (sanitarne), pieluchy, środki higieny osobistej
- PODSTAWOWE ARTYKUŁY MEDYCZNE:
bandaże, opatrunki na drobne urazy (otarcia, zacięcia), płyny antyseptyczne, plastry (różne rozmiary)
LICZYMY NA WASZĄ POMOC!
Powered by aSc EduPage