Nawigacja

Nawigacja

  Poniedziałek 14.10.2019

  • Zaczarowane skrzypce

   Zaczarowane skrzypce
   06.03.2019

   Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie naszych uczniów z muzyką na żywo. Podczas muzycznej opowieści dzieci miały okazję zobaczyć i usłyszeć skrzypce - jeden z bardziej znanych instrumentów muzycznych. Jak zwykle bardzo uważnie słuchały muzycznej opowieści i żywo reagowały na muzykę.

                                                                                               Zaczarowane skrzypce - Obrazek 1

    

  • Na balu u króla Baltazara

   Na balu u króla Baltazara
   05.03.2019

   Kończy się karnawał - czas tańców i zabaw karnawałowych. W dniu dzisiejszym sala gimnastyczna zmieniła się w salę balową. Na bal zostali zaproszeni młodsi uczniowie naszej szkoły.  Stało się to wszystko za sprawą dzieci uczęszczających na świetlicę oraz nauczycieli świetlicy, którzy wspólnie przygotowali przedstawienie pt. "Na balu u króla Baltazara". Spójrzcie, jak było pięknie! Szczególne podziękowania składamy p. Alinie Kanclerz, pod kierunkiem której zostało przygotowane przedstawienie.

                                                                                Na balu u króla Baltazara - Obrazek 1

  • 21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

   21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
   21.02.2019

   „Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
   Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”

                                                                                               (J. Iwaszkiewicz)

   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

   Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w obchody tego święta. A oto efekty naszych działań:

   21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - Obrazek 1

  • Gitara gitarze nierówna

   Gitara gitarze nierówna
   13.02.2019

   W czwartek 13 lutego młodsi uczniowie naszej szkoły po raz kolejny spotkali się z Panią Muzyką. Tym razem była to muzyka rozrywkowa. Dzieci poznały różne rodzaje gitar i ich brzmienie. Niektórzy mogli popisać się swoim talentem aktorskim. Na zakończenie odbył się Turniej Wiedzy o Muzyce.

   Gitara gitarze nierówna - Obrazek 1

  • Poczta walentynkowa

   Poczta walentynkowa
   14.02.2019

   Walentynki to dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Najpopularniejszą tradycją walentynkową jest wysyłanie kartek i dlatego Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Wypełnioną i zaadresowaną kartkę uczniowie naszej szkoły mogli wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej. 14 lutego kartki trafiły do odbiorców.

                                                                                                Poczta walentynkowa - Obrazek 1

  • Bal karnawałowy

   Bal karnawałowy
   08.02.2019

   W piątek 08 lutego do naszej szkoły zawitały księżniczki, rycerze, policjanci, czarownice, wróżki i mnóstwo innych przedziwnych postaci. Już od samego rana było bardzo wesoło, a po lekcjach zrobiło się jeszcze weselej. Uczniowie naszej szkoły mieli w tym dniu bal karnawałowy. Było wesoło i bardzo smacznie. Dziękujemy paniom z klas I-III i klasie IV b za przygotowanie dekoracji sali oraz rodzicom za pyszne poczęstunki.

   Bal karnawałowy - Obrazek 1

  • Przedstawienie "Piotruś Pan "
   07.02.2019

   Dnia 07 lutego 2019 r. uczniowie klas I - III wybrali się do sali kinowej w amfiteatrze na przedstawienie pt. "Piotruś Pan ". Po wejściu do sali dzieci ujrzały na scenie ogromny statek oraz tajemniczą muszlę i beczkę. Były to elementy scenografii, które już na samym początku wzbudziły w dzieciach ogromną ciekawość, a potem... Było pięknie, kolorowo i śmiesznie!!! Całości dopełniła skoczna muzyka i wesołe piosenki oraz doskonała oprawa świetlna. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało!

   Przedstawienie "Piotruś Pan " - Obrazek 1

  • Pyszny prezent

   04.02.2019

   Pyszny prezent - Obrazek 1

   Uczniowie klasy 1a otrzymali niezwykły prezent od cukierników z hotelu Anders w Starych Jabłonkach.

   Był to ogromny czekoladowy bałwanek, który został podzielony i ze smakiem skonsumowany  przez uczniów. Dzieci bardzo ucieszyły się z takiego prezentu, który otrzymały z okazji trwającego karnawału, także za to, że aktywnie  uczestniczyły na zajęciach lekcyjnych,  na których omawiane były tematy z bałwankiem w roli głównej.

   Dziękujemy , było pysznie!

   Pyszny prezent - Obrazek 2

    

  • Ferie zimowe 2019

   03.02.2019

   Ferie zimowe 2019 - Obrazek 1

   Wolny czas od zajęć lekcyjnych to okazja na pożyteczne oraz aktywne zorganizowanie wypoczynku dla dzieci.

   Dlatego w dniach 21.01. - 25.01.2019 r. w budynku SP4 zorganizowane zostało półzimowisko, w którego zajęciach wzięło udział 80 uczniów naszej szkoły.

   Uczniowie bezpiecznie, ciekawie i aktywnie spędzili pierwszy tydzień ferii. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje. Dzieci, podczas warsztatów kulinarnych w restauracji,,Schadzka na naleśnika i placka”, piekły ciasteczka, na warsztatach kuglarskich uczyły się żonglować, grały w kręgle, malowały, oglądały filmy, rywalizowały w grach planszowych. Młodsze dzieci bawiły się w salonie zabaw ,, Kraina przygód” w Olsztynie. Starsi uczniowie byli na basenie w Iławie.

   Atrakcyjne zajęcia sprawiły, że tydzień szybko minął, dzieci zadowolone, z nowymi siłami i energią rozpoczyną II semestr.

                                                                           Ferie zimowe 2019 - Obrazek 2

                                                                                             Ferie zimowe 2019 - Obrazek 3

    

  • Pasowanie na czytelnika

   15.01.2019

   Pasowanie na czytelnika - Obrazek 1

   10 stycznia  r. odbyło się pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej uczniów klasy I b, natomiast uczniowie klasy 1a i 1c zostali czytelnikami biblioteki w dniu 15 stycznia 2019 roku.

   Głównym celem uroczystości było zapisanie najmłodszych uczniów do biblioteki, zachęcenie do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczenie  książek.

    Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, jak zachować się w bibliotece, poznali prawa i obowiązki czytelnika, odgadywali zagadki związanie z biblioteką i  postaciami z bajek.

   Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości, sumiennie wykonywać obowiązki czytelnika, później pani bibliotekarka dokonała uroczystego pasowania każdego z uczniów.

   Najmłodsi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym wydarzeniu , spis lektur dla klas I -III  oraz zakładki do książek.

   Uroczystość zakończono pamiątkowymi zdjęciami oraz wypożyczeniem pierwszych  książek z biblioteki  przez pierwszoklasistów.

                                                                                                Pasowanie na czytelnika - Obrazek 2

  • Piotruś i wilk - Spotkanie z Panią Muzyką
   09.01.2019

   Dnia 09 stycznia uczniowie klas 0-III po raz kolejny spotkali się z Panią Muzyką. Dzięki bajce Sergiusza Prokofiewa pt. "Piotruś i wilk" dzieci dowiedziały się, co to jest muzyka ilustracyjna oraz poznały kolejne instrumenty muzyczne. Wszystko to odbyło się w formie muzycznej opowieści, w której jako aktorzy wystąpili nasi uczniowie. Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o muzyce.

                                                                                                 Piotruś i wilk - Spotkanie z Panią Muzyką - Obrazek 1

  • Wigilie klasowe. Koncert kolęd i pastorałek

   22.12.2018

   Wigilie klasowe. Koncert kolęd i pastorałek - Obrazek 1

   21 grudnia w naszej szkole odbył się koncert kolęd i pastorałek. Poprzedzony został występem klasy I c, która zaprezentowała jasełka przygotowane pod kierunkiem pani Małgorzaty Rzymowskiej. 

   Wigilie klasowe. Koncert kolęd i pastorałek - Obrazek 2

   Kolędy i pastorałki, wprowadzające w świąteczny nastrój, prezentowali uczniowie każdej klasy. Wszystko to odbyło się w pięknej oprawie bożonarodzeniowej.

   Podczas spotkania panowała ciepła atmosfera, pełna życzliwości i uśmiechu. Taki koncert łączy wszystkich i wyzwala niezapomniane emocje.

   W salach lekcyjnych wychowawcy i uczniowie zorganizowali wigilie klasowe, podczas spotkań  podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia na święta i nadchodzący Nowy Rok.

                                                                                                          Wigilie klasowe. Koncert kolęd i pastorałek - Obrazek 3

  • Degustacja potraw wigilijnych

   18.12.2018

   Degustacja potraw wigilijnych - Obrazek 1

   18 grudnia w naszej szkole, przy pięknie przystrojonej choince, została zorganizowana  degustacja potraw wigilijnych.

   Uczniowie  i pracownicy szkoły mogli spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych, pierogów z kapustą i grzybami oraz czerwonego barszczu, przygotowanych przez panie kucharki i wydawanych przez panią Basię Szulc.

   Mamy nadzieję, że to spotkanie stworzyło przedświąteczny klimat oraz pozwoliło wszystkim uczestnikom poczuć magię zbliżających się świąt.

                                                                                   Degustacja potraw wigilijnych - Obrazek 2

     

  • XI Przegląd przedstawień bożonarodzeniowych ostródzkich szkół ,,Hej kolęda, kolęda..."

   16.12.2018

   XI Przegląd przedstawień bożonarodzeniowych ostródzkich szkół ,,Hej kolęda, kolęda..." - Obrazek 1

   W dniu 14 grudnia 2018r. uczniowie klasy 1c wzięli udział w XI przeglądzie przedstawień bożonarodzeniowych ostródzkich szkół ,,Hej kolęda, kolęda..."na zamku w Ostródzie. Dzieci przygotowały swój występ pod kierunkiem wychowawczyni, pani Małgorzaty Rzymowskiej.

                                                                                                          XI Przegląd przedstawień bożonarodzeniowych ostródzkich szkół ,,Hej kolęda, kolęda..." - Obrazek 2

  • Kiermasz Bożonarodzeniowy

   10.12.2018

   Zapraszamy  do naszej szkoły na  KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY , który został zorganizowany na korytarzu szkolnym na parterze.

   Kiermasz Bożonarodzeniowy - Obrazek 1 

                                                                                               Kiermasz Bożonarodzeniowy - Obrazek 2

    

  • ZACZYTANYCH ŚWIĄT !

   ZACZYTANYCH ŚWIĄT ! - Obrazek 1Zrób sobie prezent na święta.

   Wypożycz książkę!

   ZACZYTANYCH ŚWIĄT ! - Obrazek 2

  • ,,Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na Niego czekają...."

   06.12.2018

    ,,Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na Niego czekają...." - Obrazek 1

   Wizyta świętego Mikołaja w naszej szkole to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dzień w roku.

   Nadszedł wreszcie  6. grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością nasłuchiwały dźwięku „mikołajowego dzwoneczka”.

   Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły. Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych. Uczniowie  klas I-III zaśpiewali przygotowaną piosenkę, rozmawiali z Mikołajem, powiedzieli, że byli i będą nadal bardzo grzeczni. Mikołaj wręczył wspaniałe prezenty, za które dzieci pięknie podziękowały.

   Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.,,Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na Niego czekają...." - Obrazek 2

                                                                                                      ,,Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na Niego czekają...." - Obrazek 3

  • Jak żyć zdrowo

   04.12.2018

   Jak żyć zdrowo - Obrazek 1

   Tego dowiedziały się  wszystkie klasy młodsze na zajęciach na temat zdrowego odżywiania przeprowadzonych przez panią dietetyk.

                                                                                        Jak żyć zdrowo - Obrazek 2

    

  • ANDRZEJKI 2018

   04.12.2018

    ANDRZEJKI 2018 - Obrazek 1

   Ostatni tydzień listopada to tradycyjnie czas wróżb i przepowiadania sobie przyszłości. Zgodnie z tą tradycją również w naszej szkole odbyły się imprezy andrzejkowe. Bawili się młodsi i starsi. Oczywiście wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka.

   Miłą pamiątką  tegorocznych andrzejek są fotografie wykonane podczas ,,dnia  wróżb i tańca”.

                                                                                            ANDRZEJKI 2018 - Obrazek 2

  • I, II, III miejsce naszych uczniów w konkursie plastycznym ,,Twoja krew - moje życie"

   23.11.2018

   I, II, III miejsce naszych uczniów w konkursie plastycznym ,,Twoja krew - moje życie"  - Obrazek 1

   Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,,TWOJA KREW - MOJE ŻYCIE" zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Rejonowego PCK  w Ostródzie w związku z obchodami  w bieżącym roku 60-lecia honorowego krwiodawstwa w Polsce.

     Dzieci wykonały piękne prace, wykazując się przy tym wiedzą i  niezwykłą wyobraźnią. Jury doceniło talent naszych młodych artystów.

   W kategorii - szkoły podstawowe klasy I - III nasi uczniowie byli najlepsi.

   I miejsce zajął uczeń klasy 1c Dominik Deruś

   II miejsce Katarzyna Gazda  kl.1c

   III miejsce Maja Kołodziejska  kl.3b

   Gratulacje !!!

                                                                                               I, II, III miejsce naszych uczniów w konkursie plastycznym ,,Twoja krew - moje życie"  - Obrazek 2

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 4 Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie
   14-100 Ostróda
   ul. Kościuszki14
  • 89 646-55-63

  Galeria zdjęć