Nawigacja

 • KLASA III B W NASZEJ MAGICZNEJ BILIOTECE

  Klasa III b przystąpiła do konkursu NASZA TWÓRCZOŚĆ.

  Powstał już piękny wiersz o jesieni.

  Uczniowie mają w planie także opowiadania oraz prace plastyczne.

  Wychowawczynią klasy III b jest Pani Anna Grendzińska.

 • KLASA II A W NASZEJ MAGICZNEJ BILIOTECE

  25.11.2019

  Klasa II a prezentuje swoje prace - konkurs NASZA TWÓRCZOŚĆ.

  Wspaniałe listy!

  Uczniowie zapowiadają kolejne prace!

  Wychowawczyni klasy II a - Pani Wioletta Szpila

  organizator konkursu

  Nina Niedźwiecka

  (Janina Jagoda Niedźwiecka)

 • Poetycki Toast Stanisławowi Moniuszce

  Poetycki Toast Stanisławowi Moniuszce
  21.11.2019

  Jestem dumna!

  O naszych uczniach napisano:

  „Wiersze recytowała trzynastoletnia młodzież z 

  SP4, która swój wolny czas przekazała poezji. Niezwykłe.”

   

  Działo się to pewnej listopadowej niedzieli w hotelu Willa Port .

  "Poetycki Toast Stanisławowi Moniuszce".

  Niezwykły wieczór poetycki zorganizowała Pani Anna Zapaśnik Baron, która zaprosiła

  naszą Grupę teatralną ISKRA. Nasza młodzież zagrała fragmenty „Dziadów” Adama

  Mickiewicza.

  Moi aktorzy to uczniowie klasy VIII a:

  Angelika Skorupska, Kamila Kamińska, Urszula Świderska, Oliwia Kalinowska oraz

  Kacper Kottewicz. 

   

  opiekun Grupy teatralnej ISKRA

  Janina Jagoda Niedźwiecka

 • Nasza magiczna biblioteka

  Nasza magiczna biblioteka
  21.11.2019

  Życie naszej magicznej biblioteki płynie bardzo przyjemnie, co widać na zdjęciach.

  Czytamy, bawimy się, czarujemy, marzymy...

  CZYTANIE TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA,

  JAKĄ SOBIE LUDZKOSĆ WYMYŚLIŁA

  - to słowa Wisławy Szymborskiej,

  które stanowią przesłanie wszystkich działań naszej szkolnej biblioteki.

  Jedna z grup najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła dziś szkolną bibliotekę.

  Dzieci bawiły się doskonale. Śmiało można powiedzieć, że były oczarowane!!!

  Już czekają na kolejną wizytę w naszej magicznej bibliotece.

  Podczas cyklicznych Spotkań z książką uczniowie postanowili poznać całą książkę

  "Nowe przygody Mikołajka".

   

  Czarowała Nina Niedźwiecka 

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia
  21.11.2019

  W poniedziałek 25 listopada 2019r. dzieci obchodziły Święto Pluszowego Misia- najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego gr. O "A", O "B" oraz klasa 2 C przygotowały wystawę misiów przyniesionych z domu. Każdy miś był podpisany imieniem i nazwiskiem właściciela. Wystawa pluszowych misiów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej.

 • 11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

  11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości
  08.11.2019

  Wychowanie patriotyczne to jeden z ważnych elementów kształtowania dzieci i młodzieży. Przed nami bardzo ważne święto narodowe - 11 Listopada - rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji tego święta nasza szkoła przybrała odświętne biało - czerwone barwy. Na parterze pojawiła się wystawa przypominająca dzieciom wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę wolności w 1918 roku, a w wielu klasach na gazetkach pojawiły się symbole narodowe. O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego". W  ten sposób chcieliśmy wprowadzić dzieci w atmosferę tego ważnego święta.

 • Pan Moniuszko

  Pan Moniuszko
  04.11.2019

  W tym roku mija setna rocznica urodzin wielkiego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszko. To właśnie jemu poświęcone było ostatnie Spotkanie z Panią Muzyką.

 • Spotkanie z Panią Muzyką

  Spotkanie z Panią Muzyką
  16.10.2019

  Dzisiaj odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym Sppotkanie z Panią Muzyką. Tym samym rozpoczęliśmy cykl koncertów muzycznych dla klas 0-III, które będą odbywały się w naszej szkole. W muzycznej opowieści muzycy zaprosili dzieci do cyrku. Jak zwykle w przestawieniu brali udział uczniowie. A na koniec odbył się konkurs, w którym wzięli udział przedstawiciele pierwszoklasistów.

 • Ślubowanie klas I i klasy V sportowej

  Ślubowanie klas I i klasy V sportowej
  04.10.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie klas I i klasy V sportowej 04-10-2019.

  Przyjęcie do swojego grona nowych uczniów to dla każdej szkoły bardzo ważne wydarzenie. Nic więc dziwnego, że przygotowania do tego dnia trwały od dłuższego czasu. I w końcu nastąpił ten uroczysty dzień. Wszyscy zgromadziliśmy się w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Odświętnie ubrani uczniowie klas I i klasy V sportowej zajęli miejsca na płycie boiska, a na widowni zasiedli uczniowie pozostałych klas oraz rodzice. Nie zabrakło również zaproszonych gości - przedstawicieli władz miasta oraz Rady Rodziców. Na początku głos zabrała pani dyrektor Beata Prusinowska. Życzenia dzieciom z okazji ich święta złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców oraz pani wiceburmistrz Agnieszka Majewska - Pawełko. Pierwszaki i przyszli sportowcy bez problemu poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi dla nich w ramach egzaminu i mogli przystąpić do złożenia uroczystego ślubowania. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" nastąpiła oficjalna część uroczystości. Po złożeniu ślubowania pierwszoklasiści zostali pasowani przez Panią Dyrektor Beatę Prusinowską na uczniów, a uczniowie klasy V a na sportowców. Nie zabrakło oczywiście dyplomów i upominków. Pani wiceburmistrz Agnieszka Majewska - Pawełko w imieniu władz miasta wręczyła dzieciom kaski rowerowe. Na zakończenie uroczystości z programem artystycznym wystąpili uczniowie naszej szkoły. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

 • Zdrowie na talerzu

  Zdrowie na talerzu
  01.10.2019

  Dzisiaj dalszy ciąg promocji zdrowego odżywiania. Tym razem dzieci miały okazję spróbować różnego rodzaju płatków z mlekiem. Dowiedziały się też o odżywczych właściwościach mleka i jego przetworów. Wraz z degustacją przygotowaną przez Zespół do Spraw Promocji Zdrowia wystartowaliśmy w naszej szkole z kolejnym programem profilaktyczno - zdrowotnym "Mleko w szkole".

 • Jesienne witaminy

  Jesienne witaminy
  30.09.2019

  Wszyscy chcemy być silni i zdrowi. Niestety jesienna pogoda sprzyja przeziębieniom. Warto więc nasz organizm wzmocnić i przygotować na jesienne chłody. W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole degustacja owoców i warzyw, wraz z którą wystartowaliśmy z programem profilaktycznym "Owoce i warzywa w szkole". Od jutra wszystkie dzieci będą dostawały przygotowane do spożycia porcje owoców i warzyw, które jak wiadomo są bogatym żródłem witamin. Należymy do grona Szkół Promujących Zdrowie i dbałość o zdrowy styl życia jest nam szczególnie bliska. Wystawę oraz degustację owoców i warzyw przygotował Zespół do Spraw Promocji Zdrowia. Dziękujemy :-)

 • Kropki, kropeczki...

  Kropki, kropeczki...
  17.09.2019

  Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Wielu z nich założyło w tym dniu ubrania w kropki. Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z kropkami. Dzień Kropki przygotowała dla naszych uczniów pani Dorota Majewska.

 • Logopedia na wesoło

  Logopedia na wesoło
  11.09.2019

  Dnia 11.09.2019 r. w klasie 1a odbyły się zajęcia wprowadzające dzieci w świat głosek. Podczas tych zajęć dzieci wykonywały wiele zabawnych ćwiczeń, dzięki którym poznały możliwości swojego aparatu artykulacyjnego i mogły przekonać się, że zajęcia logopedyczne są ciekawe i warto w nich uczestniczyć. Na zakończenie dzieci wykonały z kolorowymi wstążkami taniec z elementami logorytmiki. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Dorota Majewska.

 • Tropiciele z I a

  Tropiciele z I a
  06.09.2019

  Uczniowie klasy 1a pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Maryli Perczyńskiej już od pierwszych dni w szkole bawili się, ale też pracowali. Nauczyli się już nowej piosenki, którą z radością zaprezentowali pani Ninie Niedźwiedzkiej - nauczycielce biblioteki. Śpiewali ochoczo i z radością, bo utwór opowiada o pierwszych dniach dzieci w szkole. Jeszcze wiele pracy przed pierwszakami w nowym roku szkolnym, więc takie momenty na pewno będą umilać im dni nauki.

 • Pokazowa lekcja tańca

  Pokazowa lekcja tańca
  05.09.2019

  Dnia 05.09.2019 r. odwiedziły nas trenerki z Centrum Tańca Wasilewski - Felska. Przyjechały do dzieci z zaproszeniem do wzięcia udziału w zajęciach pozalekcyjnych, które jak co roku odbywać się będą w naszej szkole. Dzieci klas młodszych wzięły udział w pokazowej lekcji tańca. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkową naklejkę i zaproszenie na zajęcia.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
  19.06.2019

   

  19 czerwca w naszej szkole  odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019.

  Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele.

   Uroczystość prowadziła pani wicedyrektor Beata Bieńczyk. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, głos zabrała pani dyrektor  Beata Prusinowska. Podziękowała za pracę i naukę uczniom i nauczycielom, życzyła wszystkim zebranym wspaniałych wakacji.

  Później nastąpiło wręczenie świadectw i nagród książkowych uczniom wyróżniającym się w nauce. Pani dyrektor wręczyła również podziękowania rodzicom, którzy pomagali  w pracy szkoły i klasy. Uczniowie ze 100% frekwencją otrzymali dyplomy i nagrody. Rodzice uczniów klas III wyróżniających się w nauce otrzymali listy gratulacyjne.

  Pani dyrektor  pożegnała odchodzących na emeryturę nauczycieli, złożyła serdeczne  podziękowanie  za zaangażowanie i wieloletnią pracę w szkole.

  Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na ostatnie przedwakacyjne spotkania,  otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

   

   

 • II miejsce Szymona Maślewskiego w Indywidualnych Mistrzostwach Juniorów w Szachach Klasycznych

  17.06.2019

  Szymon Maślewski, uczeń klasy 2a zdobył II miejsce  w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego  Juniorów w Szachach Klasycznych, które odbyły się 16 czerwca w Olsztynie.

  Gratulujemy serdecznie !

 • Spotkanie z Panią Muzyką

  Spotkanie z Panią Muzyką
  12.06.2019

  W środę 12 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert muzyczny oraz finał Turnieju Wiedzy o Muzyce. Bohaterami muzycznej opowieści byli bohaterowie książki Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa".

  W finale Turnieju wiedzy o Muzyce spotkali się laureaci konkursów, które odbywały się podczas Spotkań z Panią Muzyką w ciągu z całego roku szkolnego.

  I miejsce zajął Szymon Maślewski z klasy II a

  II miejsce Julia Banacka z klasy I b

  III miejsce Kinga Czajkowska z klasy II c.

  Serdecznie gratulujemy!

   

 • ,,W każdej rodzinie tkwi talent"

  05.06.2019

  Nasze uczennice : Oliwia Mówińska i Nikola Bobowik z klasy 2a  wraz z rodzinami wzięły udział w III edycji programu ,,W każdej rodzinie tkwi talent" zorganizowanego przez SP2 w Ostródzie w dniu 4 czerwca.

 • Konkurs ortograficzny ,,Zostań Mistrzem Ortografii"

  28.05.2019

  W dniu 28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas II i III ,,Zostań Mistrzem Ortografii".

  Naszą szkołę reprezentowali: Natasza Laskowska kl.2c, Filip Surowiec kl.2a, Maja Kołodziejska kl.3b oraz  Eliza Raszkowska kl.3b.

  W kategorii kl.II    uczennica kl.2c Natasza Laskowska zajęła III miejsce.

  W kategorii kl.III   uczennica kl.3b Maja Kołodziejska zajęła również III miejsce.

  Gratulacje!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 4 Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie
  14-100 Ostróda
  ul. Kościuszki14
 • 89 646-55-63

Galeria zdjęć