• Smaki i zapachy Bożego Narodzenia

• Jak co roku, w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną, uczniowie klas młodszych wzięli udział w degustacji  "Smaki i zapachy Bożego Narodzenia". Degustację przygotowały panie ze świetlicy oraz panie kucharki. Było pyyyyszne!!! Bardzo dziękujemy :-)

• Wspólne kolędowanie w "małej czwórce"

• W ostatnim przed przerwą świąteczną dniu zajęć klasy 0-II spotkały się w sali gimnastycznej na wspólnym kolędowaniu. Oprócz wspólnego śpiewania na dzieci czekała niespodzianka - film od Świętego Mikołaja, który zwrócił się bezpośrednio do naszych najmłodszych uczniów. Maluchy obejrzały ten film z wypiekami na twarzy :-)

• Tydzień Wolontariatu - przedświąteczna pomoc

• Tydzień Wolontariatu mamy już za sobą. Ostatnim zadaniem było rozwiezienie zebranej przez społeczność szkolną żywności dla podopiecznych PCK i MOPS w Ostródzie. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę zbiórkę. Dobro zawsze wraca do ofiarodawców!

Życzę wszystkim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia!

opiekun SW Krzysztof Choiński

• Święta coraz bliżej

• Dzisiaj o godzinie 12:00 delegacja uczniów z naszej szkoły ubierała choinkę wspólnie z Burmistrzem Miasta Ostróda p. Zbigniewem Michalakiem.

• Kiermasz bożonarodzeniowy

• Młodzi, przedsiębiorczy uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Ostródzie przygotowali świąteczny kiermasz, na którym dzieci i ich rodzice mogli kupować słodycze, czy ręcznie przygotowane ozdoby.

Kiermasz, który od samego początku budził duże zainteresowanie wśród szkolnej społeczności rozpoczął się w czwartek i trwał do piątku.

Było pysznie i bardzo świątecznie!!!

• XVI Ostródzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

• W piątek, 16 grudnia w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku odbył się XVI Ostródzki Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Naszą szkołę reprezentowały Maja Kołodziejska z klasy VII b oraz Lena Krzysztofowicz z klasy V c. Lena zajęła II miejsce, a Maja otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy występu! Jesteśmy z Was bardzo dumni! Brawa!!!

• Tydzień Wolontariatu - dzień piąty - podsumowanie

• Dzisiaj w naszej szkole odbyło się podsumowanie Tygodnia Wolontariatu. Rozdano dyplomy, nagrody i wyróżnienia.

W klasyfikacji ogólnej klas IV-VIII na podium znalazły się:

miejsce klasa VI a

miejsce klasa VIII a

miejsce ex aequo klasy IV a i IV c

Ogromne brawa dla zwycięzców oraz wszystkich tych, którzy zaangażowali się w przebieg tego niezwykłego Tygodnia.

• Jasełka

• Uczniowie klas 0-III obejrzeli dzisiaj jasełka przygotowane przez uczniów klasy III A, III B, III C, I C. To było piękne i bardzo wzruszające wydarzenie, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknego świątecznego przedstawienia. Szczególne podziękowania składamy paniom opiekującym się klasami przygotowującymi przedstawienie: p. Iwonie Car, p. Annie Grendzińskiej, p. Marcie Dąbrowskiej, p. Anicie Jarzyna, p. Beacie Roguskiej, p. Ewie Szczepańskiej i  p. Angelice Chyrzyńskiej.

• Klasa 2b w Pracowni Świętego Mikołaja

• W czwartek 15 grudnia klasa 2b wybrała się do Pracoweni Świętego Mikołaja w Olsztynie. Dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonały ozdoby choinkowe z masy porcelanowej. Poniżej fotorelacja z warsztatów.

• Tydzień Wolontariatu - dzień czwarty.

• W naszej szkole trwa konkurs PIOSENKI BAJKOWEJ dla uczniów klas IV-VIII. Brawa za zaangażowanie i prezentację wybranych przez Was utworów.

Baaaaaaaardzo muzycznie się u nas zrobiło :-)

• 1c na wycieczce w "Ogniku"

• 13 grudnia klasa 1 c wybrała się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Ostródzie. Uczniowie brali udział w zajęciach przeprowadzonych w sali edukacyjnej "Ognik". Celem wycieczki było zdobycie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, pierwszej pomocy medycznej i innych zagrożeń oraz właściwego zgłaszania nieprawidłowych zdarzeń. Uczniowie zapamiętają na zawsze, że z ogniem nie ma żartów.

• Tydzień Wolontariatu - dzień trzeci

• W naszej szkole trwa wielki kiermasz ciast i sandwichy zorganizowany w ramach Tygodnia Wolontariatu. Dziękujemy mamom, babciom i uczniom za wszystkie pyszności i wspieranie tym samym osób potrzebujących. Warto pomagać, warto być dobrym. Tak!!!