• Spotkanie z Panią Muzyką

• 18 stycznia 2023 r. w sali gimnastycznej "małej czwórki" odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas 0-III z Panią Muzyką. Tym razem dzieci wysłuchały muzycznej opowieści pt. "Piotruś i wilk" na podstawie bajki muzycznej Sergiusza Prokofiewa.

• Międzyszkolny Konkurs "Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego”

• W piątek 13 stycznia uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie "Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostródzie.

Mateusz Łukasiak z kl.6a i Maja Kołodziejska z kl.7b wykazali się  wiedzą z przeczytanej książki "Przyjaciel wesołego diabła ". Maja zajęła 3 miejsce wśród uczestników konkursu. Gratulujemy!

• Bal karnawałowy klas 0-III

• 12 stycznia odbył się bal karnawałowy uczniów klas 0-III. Sala gimnastyczna przeobraziła się w salę balową, na której bawiły się przeróżne postacie. Doskonałą muzykę zapewniła nam pani Agnieszka. Bawiliśmy się doskonale!!! Serdecznie dziękujemy!!!

• XI Ostródzki Orszak Trzech Króli

• 6 stycznia przeszedł ulicami naszego miasta XI Ostródzki Orszak Trzech Króli 2023, w tym roku pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. ️W orszaku wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele z naszej szkoły. Od wielu lat nasi wolontariusze pomagają w organizacji tego święta – rozdają korony, śpiewniki, niosą flagi i banery.  Dzisiaj stanowiliśmy bardzo liczną grupę.

Dziękuję wszystkim za udział i poświęcenie,

opiekun SW - Krzysztof Choiński

• Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

•   W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Uroczystość ta odbywa się na przełomie I  i II semestru, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet.

Dnia 4 stycznia 2023 roku uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Dzieci poznały regulamin biblioteki, dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą czytać i szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu  pani bibliotekarka dokonała uroczystego pasowania na czytelnika,  a pani dyrektor wręczyła mianowanym czytelnikom książki ,, Pierwsze abecadło”  podarowane przez Instytut Książki.

W dalszej części uroczystości pierwszoklasiści otrzymali dyplomy pasowania na czytelnika, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu, a następnie wypożyczyły pierwsze książki z biblioteki. Obiecali również, że przeczytają je samodzielnie.

Życzymy nowym czytelnikom wspaniałych wrażeń z przeczytanych lektur, by czerpali z książek  jak najwięcej radości  i mądrości.

• Projekt patriotyczny SĄD NAD MARSZAŁKIEM PIŁSUDSKIM

• 19.01.2023 klasa 8b realizowała projekt patriotyczny SĄD NAD MARSZAŁKIEM PIŁSUDSKIM. Uczniowie wcielili się w rolę znamienitych postaci II RP m.in. prezydenta St. Wojciechowskiego, premiera Wincentego Witosa, premiera  Ignacego Paderewskiego, gen. J. Hallera, Romana Dmowskiego. Nie mogło zabraknąć świadków spośród najbliższych. Przed sąd stawiła się żona Marszałka Aleksandra Szczerbińska i ich córki, Wanda i Jadwiga. Prokurator przedstawił akt oskarżenia, poddając w wątpliwość, czy Piłsudski godny jest miana bohatera II RP. Pani adwokat wygrała sprawę, gdyż dzięki jej argumentom ŁAWA PRZYSIĘGŁYCH, czyli społeczność SP 4, uniewinniła Józefa Klemensa Piłsudskiego.