• Sukcesy pozaszkolne naszych uczniów.

          • Emilka K. z kl.3b uczestniczyła w ogólnopolskich zawodach Motocross o Puchar Polski w Mrągowie i Głażewie. W swojej klasie w klasyfikacji generalnej zajmuje 4 miejsce. Reprezentuje Auto Moto Klub Drwęca Ostróda.

          • 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.

          • Rok 2023 został ustanowiony Rokiem Mikołaja Kopernika. W tym roku obchodzimy bowiem 550 rocznicę urodzin Wielkiego Rodaka.

            Nasza szkoła postanowiła aktywnie włączyć się w rocznicowe obchody przystępując do Akcji społeczno - edukacyjnej "Konwalia".

            Symbolem akcji jest konwalia, która  już od średniowiecza utożsamiana była z wiedzą przyrodniczą i ze sztuką medyczną. Na jednym z portretów Mikołaj Kopernik został uwieczniony z konwalią w ręku, co można zinterpretować jako ponadczasowy symbol wszechstronnych zainteresowań i zdolności naszego Wielkiego Uczonego.

            Naszą podróż z Mikołajem Kopernikiem rozpoczęliśmy od przekazania garści informacji, dzięki którym nasi uczniowie:

            *dowiedzieli się, że celem akcji społeczno - edukacyjnej "Konwalia" jest m. in.popularyzowanie wśród społeczności szkolnej postaci i zasług Mikołaja Kopernika,

            *poznali wybitnego Uczonego, Polaka w pełni zasługującego na miano  Człowieka Renesansu oraz Jego niepodważalne zasługi na polu światowej nauki, w tym dla przyszłych pokoleń,

            *uświadomili sobie związki Kopernika z Warmią.

            Zagadnienia omawiane były na lekcjach przyrody w klasach IV i geografii w klasach V-VIII. Jednak z czasem przez zainteresowanych uczniów były one sukcesywnie uzupełniane i poszerzane stosownie do ich wieku i możliwości.

          • Wycieczka klasy IVc

          • Klasa IV c wybrała się dzisiaj na pieszą wycieczkę po Ostródzie. Najpierw uczniowie wzięli udział w warsztatach czerpania papieru w ostródzkim zamku, następnie był pobyt w parku linowym nad Jeziorem Drwęckim, a na koniec pyszna . Pogoda i humor wszystkim dopisały. To był bardzo udany dzień!

          • Sukcesy naszych uczniów

          • W dniu 16 maja uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w konkursie "Szlakiem Drwęcy".

            W eliminacjach miejskich uczestniczyli: Zofia Rudak i Agata Ostrowska kl. 8a, Mateusz Łukasiak i Szymon Krzyżaniak kl. 6a oraz Dominik Deruś kl. 5b. Do następnego etapu konkursu, czyli finału powiatowego zakwalifikowali się: Dominik, Szymon i Mateusz.

            Życzymy sukcesów w finale, który odbędzie się 29 maja w ostródzkim zamku.

          • Wycieczka klasy IIIa i IIIc

          • W piątek uczniowie klasy 3a i 3c wybrali się na niezwykłą wycieczkę do Kaczego Bagna, zwanego Miejscem Inicjatyw Pozytywnych. Warsztaty dostarczyły nam sporo frajdy! To był wspaniały czas.

          • Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

          • 12 maja 2023 roku w Amfiteatrze w Ostródzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie.

            W kategorii klas I - III naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2a : Antonina Gałkowska i Monika Nieznańska. Dziewczynki spisały się wspaniale :

            Antonina Gałkowska zajęła I miejsce, a Monika Nieznańska III miejsce.

            Serdecznie gratulujemy!

          • Dbamy o naszą planetę

          • Nasi uczniowie wiedzą, że Ziemia to nasz wspólny dom i musimy o nią dbać. Chętnie biorą udział w różnych akcjach ekologicznych. Brawo!!!

          • Światowy Dzień Mycia Rąk

          • Dzisiaj klasa 1a wzięła udział w akcji zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną.

            Akcja dotyczyła Światowego Dnia Mycia Rąk.

          • "Gra o konstytucję"

          • Społeczność uczniowska naszej szkoły uczciła 232. rocznicę uchwalenia PIERWSZEJ NA ŚWIECIE, A DRUGIEJ W EUROPIE KONSTYTUCJI. Święto 3 maja jest polskim świętem narodowym, dlatego krzewienie wiedzy historycznej o tym wydarzeniu i dbanie o uczucia patriotyczne to nasz obowiązek. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w grze terenowej pod nazwą "Gra o konstytucję". Głównym źródłem wiedzy był MONITOR POLSKI-gazeta zawierająca najważniejsze fakty z tego wydarzenia. Uczniów przywitał król Stanisław August Poniatowski, który odczytał list, w którym zawarta była instrukcja gry. Uczniowie odpowiadali na pytania, które były ukryte na terenie naszej placówki. Najszybsi i najdokładniejsi okazali się uczniowie klasy Va i VIIIa. Zwycięzcom gratulujemy!

          • Majowe święta - dni, o których trzeba pamiętać

          • Przed nami majowe święta: 1, 2 i 3 Maja. Każde z tych świąt ma inną wymowę i czego innego dotyczy. Z tej okazji uczniowie klas młodszych spotkali się dziś w sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować.

            Ale czy tak naprawdę wiemy, dlaczego świętujemy i komu je zawdzięczamy? Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe.

            1 Maja – to obchodzone na całym świecie Święto Pracy.

            2 Maja – obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

            3 Maja   - obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja uchwalona 3 Maja 1791 roku była pierwszą w Europie, a drugą na świecie /po konstytucji  USA/ spisaną ustawą tego typu. Za jej autorów uważa się króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego, wielkiego marszałka litewskiego Ignacego Potockiego oraz Hugona Kołłątaja, duchownego i filozofa. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii państwa Polskiego. Mimo późniejszych rozbiorów, dokument ten pomagał kolejnym pokoleniom podtrzymać dążenia do niepodległości.

             

             

             

          • III Ogólnopolski Festiwal Piosenki dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną „Śpiewać każdy może”

          • Dzisiaj w ostródzkim zamku odbył się III Ogólnopolski Festiwal Piosenki dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną „Śpiewać każdy może” zorganizowany przez Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. 

            Od wielu lat młodzież z naszej szkoły uczestniczy w festiwalu jako gość honorowy. Wspólne uczestnictwo w tym przedsięwzięciu młodzieży pełnosprawnej z młodzieżą z niepełnosprawnościami przyczynia się do szeroko pojętej integracji, do kształtowania postaw tolerancji, zawierania przyjaźni, zacieśniania więzi.

          • Kwiecień Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu - warsztaty dla klas młodszych.

          • Kwiecień jest Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. Aby poszerzać wiedzę z tego zakresu oraz coraz skuteczniej dostrzegać potrzeby wszystkich uczniów, w dniu dzisiejszym odbyły się warsztaty sensoryczne, w których wzięli uczniowie klas mlodszych. Mieli oni okazję doświadczyć wrażeń pochodzących ze wszystkich pięciu zmysłów i podzielić się swoimi odczuciami, które były bardzo różne. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się, że osoby będące w spektrum autyzmu mogą odbierać niektóre bodźce inaczej niż większość społeczeństwa.

            Warsztaty zorganizowały panie Magdalena Kołodziej i Małgorzata Maruszko.

          • "Mały, duży dobrze wie. Chcesz być zdrowym? Ruszaj się"

          • Dnia 25.04.2023r. dziewczęta z klasy 8a przygotowały projekt "Sport to piękna sprawa i świetna zabawa". W projekcie wzięli udział uczniowie klas trzecich, którzy rywalizowali w biegach na dystansie 30m, jednego okrążenia oraz rzucie piłeczką palantową i torze sprawnościowym z piłki nożnej.

          • Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III

          • 3 kwietnia 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii” dla uczniów klas drugich i trzecich. Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. W konkursie uczestniczyło po 9 uczniów z klas drugich i trzecich. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali Ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.

            FINALIŚCI:
            - klasy drugie
            I miejsce – Max Gogolin kl. 2b
            Karol Serafin kl. 2c
            II miejsce – Michał Orłowski kl. 2c
            III miejsce – Gabrysia Januszewska kl. 2a
            Aniela Kołodziej kl. 2a

            - klasy trzecie
            I miejsce – Dominika Kulaszewska kl. 3a
            II miejsce – Szymon Żmijewski kl. 3c
            III miejsce – Alan Korohoda kl. 3a

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
            Dzieci, które zajęły pierwsze i drugie miejsca będą reprezentowały naszą Szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym ,,Zostań Mistrzem Ortografii” w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostródzie.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! 

          • Światowy Dzień Ziemi

          • Uczniowie klas 6a, 7a, 7b i 8a dobrze wiedzą, jak ważne jest dbanie o naszą planetę Ziemię. Segregują odpady do odpowiednich koszy, znają zasady proekologicznych zachowań, ale przede wszystkim są chętni do działania. Wczoraj, z okazji przypadającego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi, z zapałem włączyli się do sprzątania terenów zielonych w naszym mieście.

          • "Zaczarowane skrzypce"

          • Zły czarnoksiężnik uwielbia wrzaski o poranku, a jego zabawę zakłóca wyjątkowo łagodna i harmonijna muzyka dobiegająca z sąsiedniego królestwa. Koniecznie trzeba coś z tym zrobić!

            Takiej muzycznej opowieści wysłuchali dzisiaj uczniowie klas młodszych w ramach comiesięcznego Spotkania z Panią Muzyką.