W sali nr 39 znajdują się prace uczniów klas szóstych, temat :projektowanie graficzne.
Zapraszamy !
W sali nr 39 znajdują się prace uczniów klas szóstych, temat :projektowanie graficzne.
Zapraszamy !
W dniu 8 grudnia dwustu małych zawodników z Warmii i Mazur stanęło na starcie Spartakiady Sześciolatka pod hasłem:,, Z Mikołajem startujemy, owoce i warzywa jemy, mleko pijemy”.
Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej numer 30 w Olsztynie stała się areną zmagań sześcio- i siedmiolatków z Warmii i Mazur. Nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny reprezentowały dwie drużyny, które walczyły bardzo dzielnie.
Pierwsze miejsce i nagrodę główną Odmierzacz Czasu wywalczyły sześciolatki z naszego przedszkola.
Za I miejsce dzieci otrzymały medale oraz nagrody rzeczowe. Nagrodę główną Odmierzacz Czasu odebrała wicedyrektor pani Małgorzata Łojek. Siedmiolatki za udział w Spartakiadzie otrzymały nagrody rzeczowe.
Opiekun drużyn: Jolanta Dorosz
Uczniowie klasy 3d z niecierpliwością oczekują zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji w swojej klasie wspólnie z wychowawcą panią Anitą Jarzyną wykonały wspaniałego bałwana, z… plastikowych kubeczków, który na pewno nie rozpuści się w szkolnych murach i będzie ciekawą dekoracją oraz śnieżnym towarzyszem podczas lekcji.
Zapraszamy do biblioteki po nowe książki.
Przypominamy, że nasza szkoła otrzymała dotację docelową w kwocie 15 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
Program ma na celu wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa, zakup nowości wydawniczych.
Od maja do grudnia 2017 r. do biblioteki szkolnej przybyło wiele atrakcyjnych nowości wydawniczych - (884 egzemplarzy).
Wypożycz sobie prezent - książkę na święta!
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole zorganizowany został Kiermasz Bożonarodzeniowy. Jak zwykle na stole znalazło się moc samodzielnie wykonanych przez dzieci, rodziców i nauczycieli ozdób świątecznych .
Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie w akcję kiermaszową.
Od 6 grudnia w naszej szkole można było poczuć nastrój świąteczny, chociaż jak na razie za oknami nie ma śniegu.
Dzieci dobrze przygotowały się do wizyty Mikołaja. Na parterze zagościły na wystawie anioły i szopki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów, ozdobili również świątecznie swoje sale lekcyjne.
Mikołaj dotarł do szkoły wraz ze Śnieżynką z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli z wielką radością.
Komisja w składzie:
podsumowała głosy oddane w wyborach na kandydata na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, przeprowadzonych w dniu 29 listopada 2017 r.
Liczba głosów uzyskanych w wyborach :
Kandydat z numerem 1
Kandydat z numerem 2
Kandydat z numerem 3
Kandydat z numerem 4
Kandydat z numerem 5
Kandydat z numerem 6
Kandydat z numerem 7
28 listopada świetlica szkolna i Samorząd Uczniowski zaprosili uczniów i nauczycieli na degustację pysznego miodu w celach smakowych, zdrowotnych i kosmetycznych.
Miód smakował wszystkim, dzieci zjadły z wielkim apetytem ten najbardziej ukochany przysmak Kubusia Puchatka.
W naszej szkole uczniowie znają rodzaje miodu, doceniają walory Przysmaku Kubusia Puchatka oraz doskonale znają wymyśloną przez Puchatka mruczankę :
Dziwny jest niedźwiedzi ród,
że tak bardzo lubi miód,
Bzyk-bzyk-bzyk, ram-pam-pam,
Co to znaczy, nie wiem sam.
25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Miś Uszatek, Paddington, Coralgol, Miś Jogi, Kubuś Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto. Dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszej szkole.
23 listopada uczniowie przyszli na zajęcia ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami. Misie zasiadły na wystawie zorganizowanej przez panie wychowawczynie klas zerowych oraz pani Dorotę Majewską.
Tego dnia do naszej szkoły przybyli bardzo mili goście, dzieci z przedszkola „Radość”. Gości powitali uczniowie klasy 1a wraz ze swoją wychowawczynią, panią Iwoną Car.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia misiowych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Wspólnie obejrzały film o przygodach sławnego polskiego misia Uszatka. Następnie wraz z uczniami klasy 1a przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych, każde dziecko wykonało i ozdobiło według własnego pomysłu misia.
Dzieci z klasy zerowej odwiedziły w dniu 24 listopada bibliotekę szkolną, obejrzały wystawę „Misie mieszkające w książkach”. Pani bibliotekarka przeczytała im dwie z wielu książek dla dzieci o misiach pt. ,, Miś na huśtawce” Heleny Bechlerowej oraz ,, Jak złapać spadającą gwiazdę".
Te dni w szkole były pełne uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania kolegom swojego ukochanego misia.
Ruszyła kampania wyborcza na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Na parterze pojawiły się plakaty reklamujące zgłoszonych kandydatów. W tym roku szkolnym o tytuł przewodniczącego SU ubiegają się : Kacper Szymański kl.5a, Dominika Liszewska kl.5b, Jakub Chełstowski kl.6a, Szymon Wolak kl.4a, Julia Dmowska kl.4a, Anna Maślewska kl.5a, Aleksandra Królikowska kl.6a.
Kandydaci mają okazję przekonać do siebie i swoich programów do dnia 29 listopada 2017r., ponieważ tego dnia odbędą się wybory i można oddać swój głos na wybranego kandydata.
Porównujcie pomysły, propozycje, oceniajcie programy. Wybierzcie mądrze, a Wasze szkolne życie może być ciekawsze!
W dniu 17 listopada odbył się ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnnazjum.
Meditest ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia oraz pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego ciała.
Konkurs w naszej szkole zorganizowała pani Maria Sosnowska, wzięło w nim udział 16 uczniów.
Dla każdej kategorii wiekowej, która będzie oceniana niezależnie, przygotowano test składający się z zestawu 30 pytań. Do każdego pytania dołączono 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna.
5 stycznia 2018 r. zostaną przekazanie szkole wyniki EKOTESTU wraz z nagrodami i dyplomami.
Powodzenia !
W dniu 16 listopada Zespół ds. Promocji Zdrowia oraz Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole mleczne śniadanie. Głównym celem było promowanie spożywania mleka oraz propagowanie mleka jako elementu codziennego jadłospisu.
Odbyła się degustacja mleka z płatkami śniadaniowymi. Uczniowie i pracownicy szkoły chętnie wzięli udział w tej akcji. Niektórzy uczniowie potwierdzili, że piją mleko i wiedzą, że jest ono źródłem witamin i pełnowartościowego białka.
,,Skąd się bierze mleko? ‘’ Na to pytanie wszyscy odpowiadali bezbłędnie - ,, prosto od krowy! ‘’
Degustacji uważnie przyglądała się krowa Mućka - zadowolona z tego, że jej mleko smakuje dzieciom.
W naszej szkole w poniedziałki i wtorki odbywają się dla dzieci klas IV-VI warsztaty techniczno-plastyczne, prowadzone przez panią Jolantę Pastor. Uczestnicy warsztatów ozdabiają według własnego pomysłu wykonane wcześniej figurki gipsowe, które znajdą się na Kiermaszu Bożonarodzeniowym.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, mogą wspólnie spędzić wolny czas na pożytecznym działaniu.
10 listopada o godzinie 9.00 na hali OCSiR w Ostródzie odbyła się impreza promująca zdrowe nawyki żywieniowe pod hasłem ,,Piknik Małego Mleczarza” dla sześciolatków.
W imprezie wzięło udział 5 grup : grupa 0a,grupa 0b, Krasnoludki, Skrzaty i Leśne Ludki. Najmłodsi mleczarze rywalizowali w trzech konkurencjach sportowych.
Na podium stanęły Krasnoludki, Leśne Ludki i Grupa 0b.
Za udział w zawodach wszystkie dzieci otrzymały medale, dyplomy ufundowane przez panią dyrektor Beatę Prusinowską. Współorganizatorem imprezy sportowej był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który ufundował nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych drużyn.
Sędzią zawodów była pani Jolanta Dorosz.
W piątek w hali OCS i R odbyła się impreza sportowo - rekreacyjna ,, Piknik Małego Mleczarza”.
Celem imprezy było podniesienie sprawności fizycznej oraz popularyzacja sportu i rekreacji wśród dzieci szkół podstawowych oraz zachęcenie do spożywania produktów mlecznych.
W zawodach wzięły udział reprezentacje klas I-V . Drużyna składała się z 5 zawodników. Uczestniczyło 20 drużyn po 5 zawodników. Razem 100 uczestników.
Wszyscy zawodnicy stawili się w dniu 10 listopada w strojach sportowych. Rywalizowali w pięciu konkurencjach, podczas zawodów prowadzona była punktacja drużynowa.
Zawody otworzyli - dyrektor naszej szkoły, pani Beata Prusinowska oraz wicedyrektor olsztyńskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa , pan Dariusz Wasiela.
Zadaniem uczestników w 1. konkurencji „Kapsle” było za pomocą jednego pstryknięcia przemieścić zakrętkę od butelki mleka jak najdalej, 2. konkurencja ,, Literki” polegała na odwracaniu kartek z literkami, a ostatni zawodnik powinien jak najszybciej ułożyć hasło, 3. smakowita konkurencja „Ptasie mleczko” polegała na jak najszybszym dobiegnięciu do tacki z ptasim mleczkiem i powrocie na linię mety, 4. konkurencja - „Kręgle” - zadaniem zawodnika było strącenie piłką siatkową butelki od mleka, 5. konkurencja „Kelner”- przeniesienie na tacy kartonika mleka.
W przerwie między konkurencjami Pan Wasiela zachęcił panią dyrektor i dziennikarza do konkurencji polegającej pozyskaniu jak największej ilości mleka, stąd też obecność ,,krowy”, którą zawodnicy musieli wydoić.
Wszystkie konkurencje były pomysłowe, tematycznie związane z tytułem imprezy, wykonane sprawnie, młodzi zawodnicy wykazali się ogromną zwinnością. Walka była bardzo wyrównana.
Musiała odbyć się dogrywka między czterema drużynami. Konkurencją finałową była ,,Sztafeta”, polegała na biegu z butelką mleka i przekazywaniu jej następnemu zawodnikowi z drużyny.
Wyniki :
I miejsce drużyna nr 3
II miejsce drużyna nr 20
III miejsce drużyna nr 14
Zgromadzona publiczność zagrzewała do walki głośnymi okrzykami swoich kolegów i koleżanki.
Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4 w Ostródzie, olsztyński oddział Krajowego Oddziału Wsparcia Rolnictwa. Nagrody ufundował i wręczył pan Dariusz Wasiela, a pani dyrektor medale i dyplomy.
Zawody sportowe zorganizował pan Adam Sieradzki, sędziami byli nauczyciele wychowania fizycznego, opiekunami drużyn - nauczyciele, imprezę prowadziła pani Helena Wierzbowska.
Zbliżająca się 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do przybliżenia naszym uczniom pamiętnych listopadowych dni 1918 roku, które przyniosły Polsce upragnioną wolność i odzyskanie niepodległości.
We wtorek 7 listopada w szkole odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez panią Marzenę Sobczak dla uczniów wszystkich klas na plakat na temat Narodowego Święta Niepodległości. W bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę książek tematycznie związanych z tym świętem.
W dniu 9 i 10 listopada pan Marek Pesta, wraz z uczniami klasy 6a, przygotował uroczystą lekcję historii, podczas której nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Wszystko po to, aby umocnić uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.
Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia. Można było dostrzec zainteresowanie treścią przygotowanego montażu słowno-muzycznego. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu mamy okazję uświadomić sobie, że warto również dziś pamiętać o przodkach, interesować się historią, a godło, flaga i hymn, pieśni patriotyczne są od wieków symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.
W dniu 31 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Dokładnie o godzinie 10.30, po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami drogami ewakuacyjnymi przedostali się do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne.
Po kontroli budynku, sprawdzeniu, czy wszyscy opuścili sale lekcyjne, Dyrektor szkoły odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie.
Po odwołaniu alarmu w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie ze strażakiem z Powiatowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat zasad zachowania się podczas pożaru. Dzieci chętnie zabierały głos,okazało się, że znają numer alarmowy do straży pożarnej. Pan strażak przedstawił zasady postępowania w wypadku zagrożenia. Omówił je na podstawie filmu, którego główni bohaterowie - Florek i Smok pokazali znaki ewakuacji, oznakowanie podręcznego sprzętu gaśniczego, powiedzieli, jak powiadomić straż pożarną oraz jak zachować się, gdy dzieci zobaczą pożar w lesie lub parku.
Dzięki spotkaniu uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań, które mogą wykorzystać w chwili zagrożenia.
Jesień zagościła nie tylko na dworze, ale także w naszych szkolnych murach.
Dzieci z klas 2a i 2 b z pomocą swoich rodziców napisały wspaniałe wiersze o tej jakże pięknej porze roku, wykonały również zielniki różnymi technikami. Podczas spacerów zbierały kasztany, żołędzie, kolorowe liście i inne dary jesieni, z których powstały wyjątkowe prace.
Na korytarzu szkolnym panie wychowawczynie : Maria Perczyńska i Bożena Wiewióra zorganizowały wystawę pt. ,,Jesień - roztargniona malarka gubi farby po lasach i parkach…” Znalazły się tutaj również prace uczniów klasy 1a - liście z masy solnej, wykonane pod kierunkiem pani Iwony Car.
Kreatywność naszych uczniów jest godna podziwu, przedstawili jesień jako porę roku ciepłą i kolorową.
W dniu 25 października 2017 r. z wizytą do biblioteki szkolnej przybyli bardzo mili goście - przyszli czytelnicy. Były to dzieci z klasy zerowej wraz ze swoją panią wychowawczynią.
Wizyta miała na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, ze zgromadzonymi w niej zbiorami oraz zasadami korzystania z niej, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką.
Okazało się, że dzieci lubią książki, najczęściej czytają im głośno rodzice, dziadkowie i panie w przedszkolu. Dzieci bezbłędnie odgadły zagadki związane z tytułami bajek dla dzieci.
Podczas spotkania w bibliotece dzieci miały możliwość zwiedzenia biblioteki, przeszły między regałami w wypożyczalni, zobaczyły pracownię komputerową. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o bibliotece, wyjaśniła zasady wypożyczania książek, wytłumaczyła , jak stać się czytelnikiem biblioteki. Przeczytała zabawną opowieść o krótkowzrocznej żyrafie.
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się w bibliotece, szczególne spodobał się im dział dla najmłodszych czytelników. Okazało się, że zainteresowania dzieci to przede wszystkim zwierzęta, piłka nożna, bajki…
Na zakończenie tej pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej pani wychowawczyni wypożyczyła kilka książek, wybranych przez dzieci, do czytania podczas zajęć.
Jestem Królewna Śnieżka,
w zamku na górze mieszkam.
Kocham wszystkie zwierzęta
i zawsze o nich pamiętam…
Tak przedstawiła się zgromadzonej publiczności główna bohaterka baśni.
W dniu 24 .10.2017r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, pod kierunkiem pań : Aliny Kanclerz i Barbary Szulc, przygotowały piękne przedstawienie pt. ,,W krainie baśni”.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i wdziękiem zaprezentowali inscenizację bajki o Śnieżce. Przepiękne stroje, muzyka, dekoracje, jak również pasja, z jaką aktorzy grali na scenie spowodowały, że dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterki. Występ został nagrodzony długimi brawami.
Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy.
Powered by aSc EduPage