W dniu 23.10.2017r. odbyły się Igrzyska Dzieci Miasta Ostródy w Mini Piłce Ręcznej ( rocznik 2005).
Drużyna naszych dziewcząt zajęła III miejsce.
Gratulacje!
W dniu 23.10.2017r. odbyły się Igrzyska Dzieci Miasta Ostródy w Mini Piłce Ręcznej ( rocznik 2005).
Drużyna naszych dziewcząt zajęła III miejsce.
Gratulacje!
Ślubuję być dobrym uczniem,
dbać o honor mojej szkoły i klasy.
Będę uczył się dobrze,
służył pomocą słabszym,
słuchał nauczycieli i przełożonych.
Postawą swoją będę sprawiał radość
wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć
na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.
Tymi słowami, 20 października 2017 r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły.
To bardzo ważny dzień dla uczniów klasy 1a,1b,1c, ich rodzin i wychowawców.
Uczniowie bezbłędnie wykonali wszystkie zadania przygotowane przez panią Dorotę Majewską. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne przygotowane pod kierunkiem nauczycieli : pani Iwony Car, Anny Grendzińskiej i Ewy Mrozowskiej. Klasa 1a i 1c - wspaniale wykonała piosenki, a klasa 1b - taniec. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie.
Uczniowie przyrzekli dbać o dobre imię swojej szkoły i pilnie się uczyć. Ślubowanie złożyli również rodzice pierwszoklasistów.
Następnie pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów. Uroczystego pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie, symbolicznym ołówkiem, dokonała Dyrektor Szkoły pani Beata Prusinowska. Dzieci przyjmowały ten gest z wielkim przejęciem. Z rąk swoich wychowawczyń dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.
W tym jakże wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy z dumą obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen
na pierwszym szkolnym świadectwie.
Niech zapał do nauki trwa w Was przez cały okres edukacji!
14 października to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia.
W dniu 12.10.2017 r. na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej do naszej szkoły zostali zaproszeni emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły, młodzież gimnazjalna, która przybyła pod opieką pani Niny Jagody Niedźwieckiej .
Na początku spotkania głos zabrała Dyrektor Szkoły - pani Beata Prusinowska. Powitała, zawsze mile widzianych w szkole, byłych pracowników oświaty, podziękowała im za wieloletnią pracę.
Piękną laurką przygotowaną na tę okoliczność był występ uczniów naszej szkoły.
Program artystyczny w wykonaniu dzieci z klasy 3a, 3e, 5a i 5b przygotowany pod kierunkiem pań: Wioletty Szpili, Jolanty Dorosz, Katarzyny Oświecińskiej, Bożeny Klimowskiej stanowił najpiękniejszy bukiet życzeń dla nauczycieli, a gromkie brawa były dowodem uznania za piękny występ.
Dzień Edukacji Narodowej zakończył się spotkaniem przy kawie i herbacie wszystkich zaproszonych gości. Były rozmowy oraz bardzo miłe wspomnienia.
Zapraszamy do biblioteki w dniach 9. - 13. października 2017r. na wystawę „ Wiem, bo czytam i rozwijam swoje zainteresowania”. Na wystawie znajdują się nowe książki zakupione do biblioteki szkolnej.
Przypominamy, że nasza szkoła otrzymała dotację docelową w kwocie 15 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Od maja 2017r . do biblioteki szkolnej przybywają atrakcyjne nowości wydawnicze.
Program ma na celu wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa, zakup nowości wydawniczych.
Nowe książki można obejrzeć od dnia 9. października , a wypożyczać od dnia 12. października 2017r. od godz. 8.00. Zapraszamy do biblioteki !
Oto pierwsi czytelnicy, którzy wypożyczyli nowe książki . Miłej lektury, wspaniałych wrażeń!
Poczytaj!
CZYTANIE MĄDRA RZECZ !
W niedzielę 1 października 2017r. w Amfiteatrze w Ostródzie odbył się przegląd artystyczny „Zielona Droga”, którego organizatorem był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.
Celem przeglądu było poznanie przez zabawę funkcji, jaką pełni zieleń w pasie drogowym oraz podkreślenie jej walorów ekologicznych, podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, promowanie odpowiednich zachowań na drodze.
W programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Małgorzaty Rzymowskiej i Anity Jarzyny wzięli udział uczniowie naszej szkoły : Zuzanna Lemańska kl.3c, Dominika Orzechowska kl.3c, Wiktoria Licznerska kl.3c, Natalia Jachowicz kl.3c, Lena Banasiuk kl.3a, Zofia Rudak kl.3a, Karolina i Oliwia Bukowskie kl.3a, Adrianna Wzlazło kl.3a, Nikola Wiśniewska kl.4c, Julia Kamińska kl.4a, Amelia Hoffman kl.4a, Julia Dmowska kl.4a, Oliwia Bąk kl.4a , Zuzanna Muszyńska kl.3b, Mateusz Groth kl.6a i Aleksander Spataru kl.6a.
Dzieci zaprezentowały barwny układ taneczny opowiadający o bezpieczeństwie i ochronie zwierząt i roślin przy drogach.
Uczniowie wzięli również udział w grze miejskiej „Graj w zielone”, prawidłowo odgadując przygotowane przez organizatorów zagadki, quizy, gry. Otrzymały atrakcyjne upominki i brały udział w losowaniu nagród dodatkowych.
Razem z innymi uczestnikami festynu wzięli udział w ,,Zielonej paradzie” , połączonej z sadzeniem drzew nad Jeziorem Drwęckim.
W kalendarz stałych imprez organizowanych w naszej szkole wpisały się jesienne wystawy i Święto Pieczonego Ziemniaka.
Jak co roku dzieci przywitały jesień, biorąc aktywny udział w obchodach tego święta. Wykazały się niezwykłymi artystycznymi talentami, wykonując wspólnie z rodzicami przeróżne kukiełki z warzyw i owoców. Nasi uczniowie wiedzą, że warzywa i owoce są źródłem witamin i mikroelementów, ale również można z nich „wyczarować” ciekawe kukiełki. W dniach 28.-29. września została zorganizowana wystawa postaci z owoców i warzyw pt. ,,Ziemniaki i jesienne cudaki”. Wszyscy twórcy wykazali się pomysłowością. Prace wykonane z pomocą rodziców pozwoliły dzieciom odczuć radość wspólnego tworzenia i zabawy, a ekspozycja prac na korytarzu szkolnym - możliwość pochwalenia się swoimi uzdolnieniami.
Wystawa połączona została z obchodami Dnia Pieczonego Ziemniaka.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Dorota Majewska wykonała wystawę z informacjami i ciekawostkami o ziemniaku oraz zaprosiła wszystkich uczniów na degustację ziemniaka. Pani Majewska przyrządziła smakowity i zdrowy sos, chętni mogli spróbować ziemniaki z tym sosem wykonanym z czosnku, jogurtu i ogórka.
W tym dniu dziewczynki przygotowały ciekawe niespodzianki dla swoich kolegów z klasy w związku ze zbliżającym się Dniem Chłopaka.
O tym jak bardzo ważna jest kreatywność i poszukiwanie talentów można było się przekonać podczas Dnia Kropki, który obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole w dniu 20 września.
Pani Dorota Majewska opowiedziała dzieciom historię dziewczynki o imieniu Vashti, która nie chciała rysować, ponieważ nie wierzyła w swoje możliwości, ale zachęcona przez swoją nauczycielkę, zaczęła tworzyć coraz to piękniejsze kropki. Podobnie jak Vasthi nasi uczniowie próbowali, według własnego pomysłu, stworzyć prace z kropki. Tak powstała wystawa prac plastycznych dzieci klas I-III, które wykazały się pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu swojej pracy. Pani Dorota podkreśliła, że każdy z nas ma talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Zaprosiła do wspólnej zabawy przy muzyce z wstążkami, oczywiście w kropki, przekazała każdej klasie propozycję zabawy matematycznej „z kropkami” w roli głównej.
Od kropki wszystko się zaczęło…
W 2003 roku znany amerykański pisarz i ilustrator książeczek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał opowieść ,,The Dot". Opowiada ona o historii małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Książka została wydana w ponad 20 językach i przetłumaczona na język Brailla, stając się światowym hitem. Opowieść ta stała się inspiracją dla wielu nauczycieli , ,,Kropka" Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.
Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 4 września. W budynku SP4 przy ul. Kościuszki 14 w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas 0-IV .
Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 dokonała pani dyrektor Beata Prusinowska, która serdecznie powitała wszystkich pedagogów, uczniów i rodziców, przeczytała list Kuratora Oświaty w Olsztynie skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. Następnie przedstawiła organizację nowego roku szkolnego. Pani dyrektor szczególne słowa zachęty i otuchy skierowała do najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Następnie pani wicedyrektor Beata Bieńczyk przedstawiła wychowawców klas 0 –IV oraz przydział sal lekcyjnych, w których w tym dniu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.
Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim zebranym zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz wielu sukcesów.
23 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017.
Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele. O godzinie 9.00 - uczniowie klas IV-VI, następnie dzieci z klas I-III. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, głos zabrała pani dyrektor Beata Prusinowska. Podziękowała za pracę i naukę uczniom i nauczycielom, życzyła wszystkim zebranym wspaniałych wakacji.
Później nastąpiło wręczenie świadectw i nagród książkowych uczniom wyróżniającym się w nauce. Pani dyrektor wręczyła również listy gratulacyjne rodzicom, którzy pomagali w pracy szkoły i klasy.
Przewodnicząca Rady Rodziców na ręce pani Dyrektor złożyła podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły za trud nauczania i opiekę, życzyła wszystkim słonecznych wakacji.
Po ceremonii zakończenia roku szkolnego prowadzonej przez panią wicedyrektor Beatę Bieńczyk, uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.
W sobotę 17 czerwca odbyły się XXVII Ostródzkie Biegi Uliczne. Oprócz biegu głównego na różnych dystansach rywalizowali także uczniowie i przedszkolaki. Uczestnicy biegu dawali z siebie wszystko. Nie zawsze najważniejszy był wynik, ale sam udział. Wszyscy, którzy dobiegli do mety mogą czuć się zwycięzcami. Przy okazji 27. edycji Ostródzkich Biegów Ulicznych do użytku oddana została część sportowa zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego.
Uczestnicy naszej szkoły dzielnie walczyli. W punktacji drużynowej - w kategorii szkoły podstawowe - nasza szkoła zajęła II miejsce.
Punktacja indywidualna:
kl.I-II dziewczynki
I miejsce Zuzanna Muszyńska kl.2b
II miejsce Amelia Hoffman kl.3a
VI miejsce Anh Linh Malinowska kl.2c
XIV miejsce Dominika Orzechowska kl.2c
klasy I-II chłopcy
II miejsce Oliwier Obyć kl.2c
XI miejsce Michał Chrobak kl.2c
klasy III-IV chłopcy
Szymon Kowalski kl.3b
Kornel Wiśniewski kl.2c
Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży to jeden z priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2016/2017.
W tym roku szkolnym podjęto w naszej szkole wiele działań w celu rozwijania czytelnictwa wśród uczniów. Na początku roku szkolnego złożyliśmy wniosek do udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, rozpatrzony został pozytywnie, pozyskaliśmy 15 tysięcy złotych na zakup nowych książek dla dzieci do biblioteki szkolnej. Podjętych zostało wiele działań przez nauczycieli w celu rozwijania kompetencji czytelniczych, bibliotekarze organizowali wiele imprez czytelniczych m.in. konkursów czytelniczych, wystaw książek, dwa razy odbył się Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom, świetlica szkolna aktywnie włączyła się do programu Cała Polska Czyta Dzieciom, czytając wiele ciekawych książek w ciągu całego roku szkolnego.
Efektem tych działań jest wzrost zainteresowania zbiorami biblioteki, znacznie wzrosło czytelnictwo, w tym roku szkolnym średnia wypożyczeń w szkole wynosi 24,04 książki na 1 ucznia w szkole ( w ubiegłym roku szkolnym wynosiła 18,48).
Najwięcej książek wypożyczyły klasy :
I miejsce klasa III a – 1239 - średnia na 1 ucznia w klasie - 51,63
II miejsce klasa IIc - 900 - średnia na 1 ucznia w klasie - 45
III miejsce klasa IIIb - 1056 - średnia na 1 ucznia w klasie - 42,24
Wykaz pozostałych klas w zakładce ,,Biblioteka szkolna - czytelnictwo uczniów".
Najbardziej aktywni czytelnicy wypożyczyli :
Amelia Hoffman kl. 3a - 84 książki
Julia Kamińska kl.3a - 77
Damian Głażewski kl.3a - 73
Julia Kalinowska kl.3b -71
Julia Dmowska kl.3a - 68
Natalia Kulaszewska kl.2e - 67
Nicola Dyrmo kl.2c - 62
Bartosz Zdunek kl3a - 62
Ania Malinowska kl.2c - 62
Emilia Bandurska kl.3a -61
Przedstawiamy za pomocą prezentacji multimedialnej My_czytamy_.pptx najważniejsze działania upowszechniające czytelnictwo wśród naszych uczniów w tym roku szkolnym.
W dniu 13 czerwca w sali gimnastycznej odbył się Świetlicowy Festiwal Piosenki Dziecięcej.
W przeglądzie piosenki dziecięcej wystąpili uczniowie klas I-III z repertuarem wybranym przez siebie. Do prezentacji dzieci przygotowywały się pod kierunkiem pani Aliny Kanclerz. Mali piosenkarze zaprezentowali się wspaniale, nie tylko w doborze piosenek, ale i stroju scenicznego.
Zgromadzona publiczność brawami zachęcała młodych artystów do występów. Za udział w festiwalu wszyscy piosenkarze otrzymali z rąk pani Dyrektor i pani Wicedyrektor dyplomy i upominki.
W sobotę 10 czerwca nasza szkoła wzięła udział w paradzie Smoków Świętego Jerzego, która odbyła się ramach Weekendu ze Świętym Jerzym.
Barwny korowód przeszedł od amfiteatru wzdłuż nabrzeża jeziora Drwęckiego, następnie ulicą Mickiewicza wprost na dziedziniec ostródzkiego zamku. Parada Świętego Jerzego była jednocześnie wstępem do oficjalnego i uroczystego otwarcia IV Turnieju Rycerskiego o Włócznię Świętego Jerzego.
Wizerunek Świętego Jerzego zabijającego smoka widnieje na herbie Ostródy. Od kilku lat organizowane są w naszym mieście Dni Świętego Jerzego, patrona rycerzy, żołnierzy oraz harcerzy.
Burmistrz Miasta Ostródy ogłosił konkurs na ,,Paradę Smoków Świętego Jerzego". W konkursie na najciekawszą figurę smoka wzięły udział ostródzkie szkoły. Pierwsze miejsce zajęła SP 2 w Ostródzie, pozostali uczestnicy konkursu, w tym nasza szkoła, otrzymały wyróżnienia.
Alan Radke uczeń klasy 2a otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym ,,Bezpieczne wakacje". Organizatorem było Expo Mazury S.A. z siedzibą w Ostródzie. Konkurs został zorganizowany w ramach wydarzenia ,,Bezpieczne Mazury".
Za swoją pracę oprócz dyplomu Alan otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także rejs spacerowy po Jeziorze Drwęckim oraz całodzienne wejście do strefy zabaw w hotelu Platinum.
Zwycięzcy konkursu plastycznego Bezpieczne Wakacje :) od lewej: Kinga Michalska ze Szkoły Podstawowej w Tereszewie (I miejsce), Marika Kotewicz ze Szkoły Podstawowej w Tereszewie (II miejsce) oraz Alicja Kowalska z Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy (III miejsce). Obok autorzy trzech wyróżnionych prac: Zuzanna Szymon z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyrowie, Alan Radtke z Zespołu Szkół nr 4 w Ostródzie i Mateusz Waśk z Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy.
Gratulujemy!
Trwa XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.W bieżącym roku trwa w dniach 3 - 10 czerwca. Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa.
W tym roku w naszej szkole czytamy nowe książki zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zachęcamy rodziców do włączenia się do głośnego czytania dzieciom.
Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie !
W dniu 6.06.2017 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Olimpiady ,,Zdrowy styl życia", w której uczestniczyły Szkoły Promujące Zdrowie : Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła w Ostródzie, Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie, Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu, Gimnazjum nr 2 w Ostródzie oraz nasza szkoła.
W spotkaniu uczestniczyli także : pani Anna Zdaniukiewicz - Wojewódzki Koordynator ds. Promocji Zdrowia w woj. warmińsko – mazurskim, Małgorzata Hochleitner -Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Ewa Malinowska - Kierownik Referatu Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Gminy Ostróda, Radosław Gruss -Dyrektor Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej WSSE w Olsztynie, Zdzisław Sokołowski -Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ostródzie, Krzysztof Krześniak -Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Ostródzie, Organ Prowadzący reprezentował pan Piotr Gorzelewski, Dyrektorzy Szkół Promujących Zdrowie, Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Ostródzie, nauczyciele i uczniowie oraz rodzice.
Dyrektorzy placówek przedstawili krótkie sprawozdania z realizacji zadań w propagowaniu zdrowego stylu życia w roku szkolnym 2016/2017.
Każda placówka przygotowała program artystyczny. Uczniowie wykazali się różnonodnymi talentami - muzycznymi, tanecznymi, aktorskimi... Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2c. Pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Rzymowskiej przygotowali przedstawienie ,,Babcia opowiada bajkę”. Występy uczniów dostarczyły wszystkim wiele radości i uśmiechu.
Każda szkoła uczestnicząca w Olimpiadzie wytypowała swoich zawodników do przygotowanych konkurencji sportowych. Skład każdej drużyny to : uczniowie, rodzice, nauczyciele. Konkurencje okazały się niezbyt trudne, sportowcy poradzili sobie z nimi znakomicie. Uczestnicy bawili się doskonale, a na koniec wszyscy okazali się zwycięzcami!
Na zakończenie spotkania uczestnicy Olimpiady zostali zaproszeni na poczęstunek.
Nasi uczniowie w dniu 2.06.2017r. uczestniczyli w II edycji Targów Proobronnych Pro Defense, które odbyły się w targowych halach Expo Mazury.
Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą ponad 50 wystawców komercyjnych, wśród których znalazły się firmy zajmujące się zaopatrywaniem służb i instytucji strzegących bezpieczeństwa i porządku publicznego. W ramach ekspozycji targowej swoje stoisko posiadał również Partner Strategiczny Targów – Polska Grupa Zbrojeniowa. Na stoisku Grupy, jej poszczególne spółki prezentowały najnowocześniejsze elementy uzbrojenia, wyposażenia i sprzętu wojskowego. PGZ, wspólnie z Żandarmerią Wojskową przeprowadzał również regularne pokazy wyposażenia dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Dzięki współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej przedstawiciele jednostek wojskowych, inspektoratów i uczelni związanych z wojskiem w ramach wystawy sprzętu zaprezentowali wyposażenie, które jest używane przez polską armię. Zwiedzający mogli podziwiać m.in. pojazdy wojskowe i specjalistyczne, uzbrojenie, umundurowanie, systemy nawigacyjne. Można było również przetestować profesjonalne symulatory oraz postrzelać na strzelnicy. Źródło : Internet
Dzieci odwiedziły ścieżkę edukacyjno-historyczną ,, Polska Ścieżka Zbrojeniowa". Na ścieżce można spotkać 140 rekonstruktorów z grup i muzeów z całego kraju. A co zobaczczyły na ścieżce? Całą historię polskiej wojskowości - od Piastów poprzez drugą wojnę światową aż do łazików marsjańskich!
W ,,przymierzalni" uczniowie mogli założyć i przymierzyć elementy uzbrojenia i wyposażenia. Wycieczka na Targi okazała się niezwykle interesująca i pouczająca. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i bardzo zadowolone.
W piątek 26 maja na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy sportowej pod hasłem „Jem owoce, piję mleko - w życiu zajdę daleko”. Ogólnopolskie wydarzenie sportowe jest VI edycją imprezy zorganizowanej na rzecz propagowania zdrowego trybu życia, aktywnego odpoczynku w czasie wolnym oraz zmiany nawyków żywieniowych wśród dzieci najmłodszych.
Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym, klas „0” i dzieci z klas I-IV ze szkół podstawowych biorących udział w programach „Mleko w szkole” lub „Owoce i warzywa w szkole” administrowanych przez Agencję Rynku Rolnego.
Do rywalizacji sportowej stanęły 22 drużyny przedszkolaków i 28 drużyn uczniaków. Nasze dwie drużyny spisały się na medal. W końcowej klasyfikacji przedszkolaki zajęły II miejsce a uczniowie klas I-III zdobyli III miejsce.
Skład zespołu Przedszkolaków: Agata Bartnicka grupa „Leśne Ludki”, Damian Petaś grupa 0 „A”, Mateusz Klimowski grupa 0 „A”, Lena Zakrzewska grupa „Leśne Ludki”, Zuzanna Ząbczyńska grupa „Leśne Ludki”. Opiekunem grupy przedszkolaków była pani Anna Maciejewska, nauczycielka Miejskiego Przedszkola nr 4.
Skład zespołu uczniaków: Amelia Hoffman klasa IIIa,, Edyta Klimiuk klasa IIIa, Remigiusz Stępień klasa Ia, Liliana Stępka klasa IIe, Karol Zakrzewski klasa IIIa
W konkursie „Linowy siłacz” w kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowała Anna Maślewska. Uczennica z klasy IVa zajęła VI miejsce na 24 uczestniczki konkursu. W konkursie „Linowy siłacz” w kategorii chłopców naszą szkołę reprezentował Oliwier Stankiewicz - uczeń z klasy IVb. Uczeń zajął II miejsce na 24 uczestników konkursu.
Nasze drużyny za miejsca na podium otrzymały wartościowe nagrody rzeczowe oraz dyplom. Dwie drużyny do zawodów sportowych przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego pani Jolanta Dorosz.
Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w naszej szkole. W Dniu Matki Zespół ds. Promocji Zdrowia i Samorząd Uczniowski przygotował degustację owocowej sałatki przygotowanej przez panie kucharki.
Na degustację zaproszone zostały dzieci, ich mamy i pracownicy szkoły.
Każdy uczeń wie, jak ważne są owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. A wszystkie dzieci pragną, by mamy były zdrowe!
Ach, co to była za uczta! Sałatka owocowa smakowała wyśmienicie.
Powered by aSc EduPage